Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

zojka-m

ahoj marie, mozem sa spytat,to si citala v nejakej knizke, ze treba jest 2x denne? ake velke su asi tie porcie? ja som istu dobu jedla takmer vsetko raw, ale teraz, takmer po roku mi to robi velky problem (predtym som varenu stravu, ci sladke vobec nemusela), teraz mam doslova abstaky...a bohuzial sa zacali objavovat aj zdravotne tazkosti, ktore pri surovej strave neboli...:( takze uvitam vase skusenosti a rady:)

smejko

som ona:-P
a myslim si,ze vegetarianstvo je zdrave pokial clovek naozaj vie,co robi a ma vyvazenu stravu.Vie si dopnat bielkoviny a ma pestry jedalnicek.A k tomu WHO uznala rastlinne bielkoviny za plnohodnotne k zivocisnym+ moj nazor:pozrite sa dookola,nemyslim si ze sa nicia vegetariani(aspon nie skutocno)ale skor ti co neranajkuju,obed zhltnu v chodzi alebo to je nejake fast foodove jedlo a vecera je pri telke a tazka.Ja osobne som vegetarianka a absolutne nic mi nechyba.Tu ide o postoj cloveka k zdraviu.Sme taky zdravy aky "benzin" do nasho "auta" dame:)majte saaa

Chilli

marie, to je síce zrejme pravda, ale trochu mi to pripomína asketizmus. Veď na čistenie sú pôsty, ktoré sú na to určené. Ale to je len môj názor, samozrejme každý sám vie, ako mu to lepšie vyhovuje:)

RNG

Kedysi som pisal, ze su medzi ludmi rozdielne typy podla vyvoja.
Vacsina nas je nastastie vsezrava, ale cast ma dlhu historiu bylinozravosti, a cast, ako ludia zo severu a "lovci mamutov" boli ciste masozravi.
Takze treba vediet, komu co robi dobre, nepresne rozlisovanie je podla krvnych skupin, ale zatial lekari a dietetici o tychto veciach vedia velmi malo.
Fakt je, ze niektori ludia funguju zle na masovej diete, niektori zle zase na cisto vegetarianskej.
Takze obraz je nie cierno-biely, ako si to niektori zjednodusene predstavuju ale skor rozne odtiene sedej.

marie

Ahoj Chilli...ked sa najem prve jedlo som taka objedena, ze sa mi stalo ze som zabudla vecerat.....a preto by sa iba dvakrat malo jest, aby sa telo stiho cistit, bo ked znova zacne proces travenia, tak cistenie sa zastavi a skodliviny sa usadzuju v tele

marie

Reagujem na Kamilov nazor...bylinozravce maju ovela dlhsie creva ako masozracve je to logicke preco, lebo masita strava velmi rychlo podlieha hnilobnemu procesu a preto musi rycho vyjst z tela, aby toxiny neotravovali organizmus, rastlinna strava ma zloyky ktore sa mozu dlho travit.... no a ked porovname dlzku ctiev, tak je jasne ze clovek ma take dlhe creva ako bylinozravec, latky v slinach mame take ako bylinozravce a taktiez vsetky dravce maju na to prisposobeny chrup.....

kamil

SMEJKO: zle si ma pochopil,vobec som nechcel povedat,ze si blbsi a ani,ze ste,to ze sa ludsky mozog vyvynul,som myslel ako evoluciu,ze sa z nas stali mysliaci ludia.Chcel som tym len povedat,ze maso je pre nas organizmus rovnako dolezite ako ovocie a zelenina a jeho obsencia v strave,moze mat sice aj blahodarne ucinky priznavam,ale aj neblahe.

Chilli

smejko, kašli naňho. Budú iba zbytočné hádky a jeho názor to nezmení, lebo on ho zrejme zmeniť ani nechce. Nech si ho nechá...:/ Ale nechápem, čo tu potom robí, iba ak by mu išlo o provokovanie.

smejko

to kamil:no neviem cim si skodia a to odkial prosim ta mas, ze vdaka masu sa dostal mozog dnesneho cloveka na dnesnu uroven?chces tym povedat, ze vegetariani si "blbsi" alebo co?Ved najdlhsie zijucim clovekom bola vegetarianka a nespocetne mnozstvo vyznamnych osobnosti a myslitelov patrilo k vegetarianom.Tvoj nazor je nazorom typickeho masozravca,kt. o tejto problematike nema ani paru.