Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II

Príspevok v téme: Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II
pišta

Milé (mladé) dámy, možno sem-tam páni :)
Pokiaľ sa vám priplietla do života anorexia alebo bulímia a chcete sa z nej dostať, môže vám pomôcť aj táto stránka.
Podnet k založeniu tejto témy dala Alternatíva, Igris, Z-uzka a ďalší...
V žiadnom prípade táto téma nenahrádza lekársku starostlivosť!!!
Akékoľvek pochybnosti konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom!!!
Píšte, pýtajte sa, na druhej strane, kto má skúsenosti názor, ako na to, NECH NAPÍŠE PRÍSPEVOK.
Podržme túto tému Qveci. Ak sú iné otázky, ako strava, píšte do tém, uvedených nižšie
.
Zdravie a radosť na tejto planéte je pre všetkých - AJ PRE VÁS.
Ale bez vašej aktívnej pomoci to zdravie sa vám bude vyhýbať.
Takže, aby sa vaše zdravie na vás takto usmievalo, : )))))))),
ZABOJUJTE !!!,
Súvisiace témy:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

forever?

mame taky fakt dobry. zlepovany slivkovym dzemom a poliaty mliecnou cokoladou. hm..:)pozri, minuly rok bolo snehu az prilis, tak to aspon vykompenzujeme.
oki, tesim sa na zajtra, dakujem, ze si sa vyjadril k nasmu malickemu chlpatemu problemu (geneza pribehu: ked sme o tom, ked JA som o tom potrebovala rozpravat v niekoho pritomnosti, tak sme pouzili tuto vetu. ved ste citali harryho pottera, no nie? tvoj maly chlpaty problem, sirius..:) )a za to, ze si a chapes ma, aj ked ja samu seba nechapem. a za to, ze ma mas, dufam, stale aspon trosku rad.
mala by som ist spat, pretoze moje kruhy pod ocami budu vplyvom tychto nasich nekonecnych rozhovorov do rana este vacsie ako su uz zanormala, co by bol mierny pruser..:) pretoze to by som bola uz cela tmavomodra a to neposobi velmi esteticky... a ja nechcem, aby si sa ma zas raz zlakol :)

forever?

zlatko, snezi. vazne napadol sneh. to znamena, ze by moja entita ocenila pripadnu akciu na bezkach. ob-iter, pamatas sa, ako sme bezkovali minuly rok? a ako sme isli potom k vam na kolacik. skoro som ta vtedy zabila:) ale..ak by si mal popripade teda chute, na nejaku tu sportovu akciu, slubujem, ze nejake kolace donesiem aj ja. a dame si :) bude sranda ;)

druhastrana

hej bolo to prekvapujuce. chvilu som tomu nechcel verit a rozmyslal ci nepojdem prec ale prekonali sme to a poriadne sme sa na tom nasmiali. forever to pomenovala smiech cez slzy a tak som sa aj citil.

druhastrana

ja by som povedal ze to je prehnane. su ludia ktori vas maju radi. mozno vam pripadaju vzdialeni a nechapajuci. ale su tu. a ked sa im zdoverite a oni prekonaju prvotny sok mozu pomoct.

gabina

Myslela som na Vás cez sviatky, dievčatá...spomenula som si na svoje pred rokmi a keď som potom celom zhone a zmätku sedela vo vani, premýšľala som, či by som bola ochotná pripustiť a dovoliť, aby prišiel ten moment, kedy som to vždy znova a znova urobila. Sedela som na tej vani a porovnávala samu seba z pred rokov a teraz...Mám iné telo, vyzerám inak, to telo inak reaguje a musim sa priznat, ze na jednej strae si uvedomujem, že mám vek, kedy sa aj sladkosti aj málo pohybu zapisujú ale na druhej strane - zisťujem, že nemám strach. A v tom je ten najpodstatnejší rozdiel. Ja som si sviatky celkom užila ale myslela som na Vás....a na to trápenie okolo...A opäť Vám držím palce, každej jednej...

forever?

vies co je zaujimave? ze ty ma ako jediny mas rad taku, aka som v skutocnosti. a ti..ini ma podla tejto stranky vlastne ani nepoznaju a aj tak ma nemaju radi. jednoducho, nemaju radi tu dokonalu, perfektnu a vecne usmiatu osobu. zato ty, ma mas rad aj ked na teba kricim a vzapati ti placem na ramene.
a tie zartiky- to ocenujem. heh:)ty vies tak zlahcovat situaciu!!! clovek sa ti vazne stazuje a ty to vzapati prekomolis. :)

druhastrana

ahojte.forever ma oslovila ze ci by som mohol nejako okomentovat ako vas vnimaju vasi najblizsi.poznal som ju uz velmi dlho a dost dobre a vsimal som si za sa niekedy chova inak. mna hlavne zarazalo to vytvaranie falosneho stastia. ked sa mi s tymto problemom zdoverila strasne vela veci som pochopil. a asi je to celkom prinos ked sa mozete o tom s niekym porozpravat a nenesiete to cele samy. a potom z toho vzniakaju aj celkom pekne zartiky ktorym nikto iny nerozumie:) odporucam aj navsevu psychologa. za skusku nic nedate a v tomto pripade ktory spominam pomohol.hlavne nic nevzdavat pretoze vzdy su tu ludia ktori vas maju radi a maju vas radi takych ake ste a su ochotny pomoct a vypocut. len treba skusat

forever?

ahoj..to sa citalo velmi zvlastne, povedala by som, ze sa tu rozprudila celkom ziva debata. tak je to dobre...

mama: chcem ti povedat, ze si velmi vazim tvoje slova, pises krasne a, bohuzial, aj pravdivo. vies, uz nam nic nevrati tie dni, mesiace, ci dokonca roky, co sme stratili, ale je potrebne sa snazit. snazit sa o stastny zivot. o zivot "tam vonku". za branou depresii, lebo ten zivot je carovny a hlavne, je skutocny. krasny. kazdy sme ho uz raz zili. mozno to, vsak, bolo tak davno, ze si to uz nepamatame.

a mimochodom, okrem kiky, sa liecim aj ja. takze neboj sa..nie sme tu vsetci az take stratene pripady. je dolezite si uvedomit, ze na to nestacime. je potrebne vyhladat pomoc. netreba sa bat. ono..ten zivot, za to stojim. chapem dievcata, ktore sa boja ist za odbornikom. rovnako ako ja, boja sa toho, ze sa budu musiet zverit so svojimi najtajnejsimi vecami, boja sa, ze im bude ich choroba potvrdena, boja sa, co sa stane potom a najma sa boja toho, ze sa budu sme viedli. a ci ho taky chceme viest aj nadalej.
psychologa sa netremusiet vzdat svojho doterajsieho zivota. odbornik vas nebude ani odsudzovat, ani nenavidiet, dokonca vam nebude diktovat, co mate robit. vypocuje vas a ak budete chciet, moze vam poradit. mne osobne pomohlo uz len to, ze som tam mohla byt a rozpravat. spatne mi to pomohlo uvedomit si, preco su niektore veci v mojom zivote take, ake su a co sa so mnou deje. a naucila som sa, ze ja nemusim byt vzdy ta najlepsia a najsilnejsia a ze aj ja mam pravo byt obcas robit chyby a byt smutna. nie je to lahke, ale da sa to. vsetko sa da.

scheila: ja mam teraz prave jedno z tych horsich obdobi..ale, bola som dnes s kamaratkou von a dlho predlho som sa s nou rozpravala. o vsetkom. to je najlepsia terapia. rozpavanie. a vedomie toho, ze mozes rozpravat. inak, napadol nam sniezik:) co mi pripomenulo, ze sa v mojich cizmach ohromne smyka..:) au..:)
a vies, nie kazdy den, ktory na zaciatku vyzera ako strateny, takym musi aj skoncit. budem rada, ked sa ozves, ako sa ti dari
a vobec, vsetci:)
(to je uz zas polnoc?! ja si telku asi v zivote nepozriem!)