Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II

Príspevok v téme: Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II
pišta

Milé (mladé) dámy, možno sem-tam páni :)
Pokiaľ sa vám priplietla do života anorexia alebo bulímia a chcete sa z nej dostať, môže vám pomôcť aj táto stránka.
Podnet k založeniu tejto témy dala Alternatíva, Igris, Z-uzka a ďalší...
V žiadnom prípade táto téma nenahrádza lekársku starostlivosť!!!
Akékoľvek pochybnosti konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom!!!
Píšte, pýtajte sa, na druhej strane, kto má skúsenosti názor, ako na to, NECH NAPÍŠE PRÍSPEVOK.
Podržme túto tému Qveci. Ak sú iné otázky, ako strava, píšte do tém, uvedených nižšie
.
Zdravie a radosť na tejto planéte je pre všetkých - AJ PRE VÁS.
Ale bez vašej aktívnej pomoci to zdravie sa vám bude vyhýbať.
Takže, aby sa vaše zdravie na vás takto usmievalo, : )))))))),
ZABOJUJTE !!!,
Súvisiace témy:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

dominika000

ahojte..prosim vas mohli by ste mi poradit ci v lekarnu kupim nieco s coho by som urcite pribrala?? moc vam dakujem vopred

iriska

INŠPIRÁCIA NA DNES
AKO OSTAŤ MLADÝM... a stastnym:

1. Zahoďte nepodstatné číslovky.
Sú to vek, hmotnosť a výška.
Nech sa starajú o ne lekári. Platíte ich za to.

2. Ponechajte si len veselých priateľov.
Hundroši vás stiahnu dole.
(Nezabúdajte na to, ak ste jeden z tých hundrošov!)
3. Neustále sa učte:
Učte sa o počítačoch, remeslách, záhradníctve, čokoľvek.
Nikdy nenechajte svoj mozog odpočívať. "Nevyužitá myseľ je dielňou diabla."
A meno toho diabla je Alzheimer!

4. Tešte sa z jednoduchých vecí
5. Často sa smejte, dlho a nahlas. Smejte sa, až kým nebudete lapať po dychu.
A ak máte priateľa, ktorý vás rozosmeje, strávte s ním čo najviac času!
6. Prípadné slzy:
Dajú sa vydržať, zarmútia a zmiznú.
Jediná osoba, ktorá je pri nás celý život, sme my sami.
ŽITE, kým ste nažive.

7. Obklopte sa tým, čo milujete:
Či už je to rodina, domáce zvieratko, darček na pamiatku, hudba, rastlina, záľuba, čokoľvek.
Váš domov je vaše útočište.
8. Dbajte o svoje zdravie:
Ak je dobré, chráňte si ho.
Ak nie je stabilné, zlepšite si ho .
Ak si ho nemôžete zlepšiť sami, vyhľadajte pomoc.

9. Nepodnikajte výlety s pocitom viny.
Choďte na výlet do nákupného strediska, hoci aj do zahraničnej krajiny, ale NECHOĎTE tam, kde pociťujete vinu.
10. Povedzte ľuďom, že ich máte radi, že ich milujete - pri každej príležitosti.

giv

slusny muz, napr. tato tema. a okrem nej je este vela inych. naposledy prispel aj do temy Tráviace problémy, nafukovanie.

forever?

dobre rano! tak ja som sa predsa len nejak zobudila a cakam, co den prinesie.
chcela by som sa este vyjadrit k tomu vcerajsiemu interaktivnemu rozhovoru s mojim byvalym priatelom- teda, druhou stranou. dievcata, to, ze som mu o svojej (neviem, ako to teraz nazvat...) chorobe, ci poruche povedala, bolo tym najlepsim, co som mohla ako k pristupu pre moje uzdravenie spravit. nebolo to lahke, ako aj on sam napisal, bol to pre neho sok, videla som na nom, ze nevie, co ma povedat, ako sa ma tvarit... ale mnoho veci sa tym vyriesilo, zrazu pochopil preco a ako... zacal mi pomahat..rozhovormi, podporoval ma, aby som chodila na sedenia, aby som jedla. jedlo. to nevedel pochopit. povedal mi, ze to nechape, ako to, ze nejem. ved jedlo, to je prirodzene, on nad tym ani nerozmysla..ale pochopil, za co mu budem nadosmrti vdacna.
viete..oni to vidia, vasi najblizsi, vas priatel..a boli ich to. maju tolko nezodpovedanych otazok! pytaju sa- co sa deje?
nemusi tu ist len o vasho priatela..moze to byt aj kamaratka, ktora vam poda pomocnu ruku.
bojite sa..ja viem. skuste vsak. ak za to stoji, nepohrdne vami, za to, aka ste, za to, ze mate problem.
problemy su na to, aby sa riesili. a co nas nezabije, to nas posilni.
nezabudnite, vo vasom okoli su ludia, ktorym na vas zalezi..aj ked ich nevidite. su tam a nikdy vas neopustia.

alti

...krasny rozhovor...a co je uzasne, ze moze nam, mnohym, otvorit oci a konecne zacat vidiet, citit vo svojej blizkosti ludi, ktori nas maju radi, ktorym na nas zalezi, ktori - aspon mnohi - nam vedia podat pomocnu ruku. Tak sa tej ruky chytte, dievcata...

druhastrana

toho sa nebojim. na teba sa da vzdy pozerat. tak sa tesim na zajtra. o bezky sa neboj ja si myslim ze ked trosicka posnezi tak mozme klude ist. majte sa tu pekne