Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

joni

Ma niekto podrobnejsie info o CFS a aj nejake konkretne skusenosti? Trochu som citala tuto diskusiu a zda sa ze o nicom podrobnom (teda okrem vitaminov a stitnej zlazy) sa tu nepise. pardon ak som nieco prehliadla :-)
Ja mam stale problem so zvysenymi teplotami, bolesti v rukach a nohach, bolesti hlavy, neskutocna unava a vycerpanie, problemy so sustredenim. Momentalne napr. hladam liek od bolesti, teploty a zapalu. Je dobry Ibalgin len zatazuje travenie, tiez som skusala Panadol extra - ale ten obsahuje kofein takze poobede ani vecer si ho nemozem dat lebo inak nezaspim. Teraz prave som uzivala Coxtral, ale zial obsahuje laktozu a ja nemozem mlieko. Mate este ine tipi? Ak naozaj mate CFS, ako s tym zijete, ako to zvladate? Co vsetko o tom viete?
alexia1: moze to byt aj ta stitna zlaza, aj to vie robit taketo problemy

alexia1

nooo, asi hej... zvýšené teploty nemám, ani bolesti svalov a kĺbov, ale točí sa mi hlava a bolí ma, aj keď teda nie veľmi často... inak mi zistili zníženú funkciu štítnej žlazy, tak neviem, či to všetko nei je z toho

joni

Chcem sa este spytat, ti co ste tu pisali ze mate unavovy syndrom - mate okrem unavy aj dalsie priznaky typicke pre CFS ako napr. zvysene teploty, bolesti svalov a klbov, bolesti hlavy, zapaly v hrdle, citlive uzliny, poruchy koncentracie a pamate atd....?

joni

ahoj, ja mam tento problem od 1993. Nedavno mi po kolotoci vysetreni urcili diagnozu: CFS (chronicky unavovy syndrom)- stav po infekcnej mononukleoze
som na tom dost zle a ziadna liecba zatial nezabrala, hodne som o tom citala a hladala info na nete - vascinou sa pise ze CFS suvisi hlavne s chybnou imunitou. To mi povedali aj na imunologii ze mam nejaky problem imunity ale nevedia co s tym. Rada by som sa dozvedela ako to riesite vy, co beriete aku liecbu a ako to pomaha. Poznate nejakeho odbornika na Slovensku, ktory sa v tejto veci vyzna?

endura

Jestli někdo máte tento problém a sháníte tuto knihu, tady je. Je staršího data a hůře se sháněla. Je pouze ofocená. Heslo je selay
rapidshare.com

[zruseny12]

skus brat vitaminy SK.B-Komplex-Forte...a daj si odmerat aj tlak,ja mam tiez chron.unavovy syndrom...tiez mam niekedy pocit ako keby som nespala celu noc,len tazko sa radi,lebo ja mam aj Tetaniu,a ine zdr.problemi.Ale B-komplex by Ti nemal uskodit.

deniska05

ja mám tiež pravdepodobne unavovy syndrom trvá mi to už asi 3 roky začalo to po chrípke alebo angíne... lekári zistovali čo mi je ale nič nenašli... ráno vstávam ako keby som vôbec nespala hrozne uvanená malátna nič sa mi nechce celý deň sa mi chce len spať... nemám na nič náladu ... prestala som športovať .... už to asi nezvládam... už mám z toto depresie... tiež neviem čo mám robiť

RNG

Koloidne mineraly su vyborna forma na absorbciu, zialbohu ale zatial vsetky koloidne zdroje su na hlavne mineraly(K, Ca, Mg,Zn, Fe, Cu,Si,B,J) velmi chudobne, tj je ich tam vahove primalo.
Zatial by som radsej pouzival zmesy mineralov na kosti, tam je plno takych kde mnozstva a forma su v optimalnom pomere.
Koloidy by som pouzival skor na doplnenie stopovych mineralov.