Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

mira

Joni, ak máš stále teploty a nevládzeš, vyhýbaj sa tým oslabujúcim potravinám. A tiež aromatickým, povzbudzujúcim a aj napr. vitamínu C v prášku. Asi tvoj lymfatický systém potrebuje posilniť, a hlavne neoslabovať.

[zruseny12]

zuzka,Ty si mylis LENIVOST Z CHOROBOU,presne ako pise JONI,clovek vela veci robi,ale to telo je niekedy tak vycerpane,ze nevladze samo,a staci, ze len sedis,ja napr.tiez mam vela zaujmou,ale ked to porovnam ked som bola zdrava a teraz je to nenormalna zmena...a nie je to o lenivosti,nemyl si LENIVOST z chorobou...ja napr.ked sa pretazim tak sa zacne cele telo triast a padam z noh...niekedy ked som bola zdrava som pracovala od rana do vecera a nic mi nebolo,teraz staci ,ze striham niekoho dviham hore ruky a mam co robit aby som dostrihala,alebo pletenie,len kto to nezazil nepochopi.A pohyb je to iste,vela pohybu skodi,ale zase aj vela sedenia,clovek si musi najst urcity sposob a naucit sa s tym zit atd.niet ani zazracna pilulka ani nikto nam nepomoze,musime sa iba naucit s tym zit...a este ked sa k tomu pridruzi viac chorob tak clovek je ako troska.niekedy som sportovala,vela veci som robila tazke veci dvihala,teraz nemozem,lebo pri nejmensej namahe sa mi telo tak roztrasie a ruky a nohy,ze nie som schopna dalej robit...a uz ani si netrufam zacinat nejake veci ako niekedy aj tapetovala som aj obklady robila v byte sama som malovala byt,proste vela veci som robila teraz ma vycerpa aj obycajne varenie,alebo len upratnie...je to vec ktoru nikto nepochopi kym to nezazije na vlastnej kozi...

[zruseny12]

nepisem o zazracnej pilulke,to by som si nedovolila,ale ked viem ze mi pomaha tak mi pomaha....je to potravinovy doplnok...a nie zazracna pilulka ktora obsahuje zlozky ktore moja krvna skupina potrebuje to je vsetko...

joni

ahoj zuzka, neviem ci hovorime o tom istom. CFS nie je len o unave, nie je to o tom ze by sa mi nechcelo, velmi chcem a bavi me vela veci hudba, klavir, nemcina, sitie, napr. aj byciklovanie... ale nevladzem, mam stale teploty, bolesti v nohach a rukach, problemy so sutredenim co ma dost stve pri klaviri alebo pri nemcine, hoci mam chut a chcem sa pustit do niecoho tak proste nevladzem, napriek tomu sa snazim tymto konickom venovat ale neviem ci si este viac neskodim, ked sa stale premaham...

zuzka_f

Ahojte podla mna sa treba len rozhybat, mne to nikto nepovedal ze mam choronicku unavu ale tiez som taka leniva a vsetko mi je.Asi by sme sa mali dat na nejaky sport aspon 3x do tyzdna a jest nieco zdrave. Snad sa to zlepsi.Tak podme do toho

mira

Dostať sa z chronickej únavy, to chce celý systém opatrení v strave a životnom štýle. V životnom štýle - chodiť von, najlepšie do prírody, tam je energieeeeeeee, v každom počasí./netreba intenzívne športovať, stačí mierny pohyb/
V strave hlavne vynechať oslabujúce potraviny - načas ovocie a cukry, čokolády, mliečne výrobky. A vitálnu energiu prijímať z neobrúsených a nerafinovaných potravín. Môžu byť niektoré aj povarené, naparené, tým vitálnu energiu nestratia. Dôležité sú kvasené zeleniny surové.

RNG

Mariaa, zazracna pilulka na to neexistuje. Je len viacej latok v potravinach alebo potravinovych doplnkoch, ktore v spolupraci s telom pomahaju.

[zruseny12]

este k tomu BETAIN HCL,ja ho uzivam,obsahuju to tablety podla krvnej skupiny a uzivam aj HEMODIN,tiez sa podiela na spravnom traveni /mam hemoroidy 2stupen/aj v hrubom creve...neviem tazko povedat,co mi pomaha najviac s toho vsetkeho ,co uzivam,ale asi z kazdeho trochu mi pomoze,lebo keby nepomahalo hned sa ozvu creva...

[zruseny12]

Mne tiez ta dieta pomaha,a velmi neviem co by som Ti este poradila a este som zabudla na PSYLIUM,raz do tyzdna vypijem z vodou,na precistenie criev...davam si ho obcas aj do polievky...do vyvaru...niekde som citala ,ze aj skorica je dobra na travenie ,ze je antibakterialna...ja stale ked si nieco precitam a viem, ze by mi to mohlo pomoct tak to vyskusam,a potom ked my to robi dobre tak to obcas pouzivam...travenie je velmi chulostiva vec...ked toto nefunguje clovek je ako otraveny...

mjanik

joni-tvoje problémy ide odstrániť akupunktúrou,odhadom 5-6 sedení by malo stačiť a takýto stav dať do normy a tým sa zbaviť všetkých tých neduhov a aj liekov