Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

[zruseny12]

nemas za co,ja viem co prezivas,len ja sa mam uz omnoho lepsie ako Ty,neviem kto by Ti pomohol,ale tie doplnky funguju len vtedy ked budes mat spravne travenie,skus ten Betain HCL ako spomina RNG,len to travenie neviem kto by ti pomohol,ja mam jeden tip,ale neviem ci by si to chcela podstupit je to alternat.liecba.Odkial si?ja tam chodim,ale travenie som musela si sama napravit.Ale aspon mi ta altern.liecba pomohla v tom,ze mi zistili presne ake vit.a miner.mi chybaju...aby som sa nenacpavala zbytocne tabletami,len tak....presne som vedela ,co mi chyba z krvi...ak budes chciet mozem Ti to napisat,ale neviem asi budem musiet na mail....lebo tu by to bola reklama....ja som to tu uz raz pisala,ale uz nechcem...vies nadomnou tiez sa lekari moc nepozastavovali,niektory...tak som si nasla sama vychodisko...ak budes mat zaujem tak napis...a ja ti to nepisem na mail a potom sa mozes rozhodnut sama...

RNG

mary aj mas nielen nedostatokm kyselin ale aj roznych enzymov. Na stastie je to dnes nepredstavuje ziadny problem dodat vo forme potravinovych doplnkov. Na kyseliny Betain HCl, na enzymi pankreatin, Multi-enzyme alebo jednotlive:proteazu, laktazu, amylazu lipazu, z roznych zdrojov(hlavne rastlinne , tiez z roznych kvasnych kultur.
Nedostatocne travenie vedie k alergiam, podvyzivenosti, nedostatocnej regeneracii a imunite,, osteoporoze atd.
To treba co najskor napravit a co sa neda regenerovat, aspon doplnit prirodnymi potravinovymi doplnkami.
Mimochodom aj depresie su vysledok nedostatku urcitych materialov v tele, tj su spojene so stravou a travenim.

joni

citala som v jednej knihe o CFS (od nemeckeho lekara) ze CFS suvisi okrem ineho hlavne s poruchou imunity. Vraj imunitny sistem stale mobilizuje sily a trubi do utoku a tym padom je organizmus neustale vycerpany. Ale nedari sa mu dostat aj do tej druhej fazy, kedy by nejaky ten boj vyhral a nastal "klud zbrani".

mariaj

Presne viem co citis pri tej unave.Mam to a este k tomu aj depresie.Vsimaj si co s tebou robia potraviny.Zacalo to depresiami ,uz vtedy som nemohla uzivat lieky ani injekcie.Potom som ochorela na zaludok/malo kyseliny/.Vtedy som 2 roky nejedla potraviny,ktore mi robilli najviac zle.
Po 2 rokoch som si zacala tieto pottraviny pridavat a zistila som,ze môzem uz jest vsetko,len to nesmiem jest viac krat za sebou.Vola sa to nejaka potravinova intolerancia.Podotykam,ze kyselinu som uz mala.Davala som si nejake byliny,/ktore by mali byt pre kazdeho individualne/,ciastocne mi pomohli,ciastocne mi pomahaha neustala kontrola,aby som nejedla nieco za sebou 4-10 dni,alebo ako sa citim,lebo niekedy ma to uz necha najest sa aj bez kotroly.podla seba viem,ze to je porucha v organizme a moje liecenie je o tom ci sa v samoliecbe trafim.Keby lekar nieco mal,asi by mi to predpisal.Bola som u alergologa nedavno.E-mail neudavam,lebo ho nemam.Neskôr.

joni

dik mariaa za tipi aza podporu, plne s tebou suhlasim - kto neprezil nepochopi - zial
pises ze treba doplnky vediet spravne uzivat - kto by mi v tom poradil? nechcem uzivat vsetko naraz ani ma uz nebavi robit stale nejake pokusy naslepo

mira: nejak ti nerozumiem, co znamena neprehanat to s tekutinami a mat malo ohna? tie oslabujuce potraviny: mleicne vyrobky vobec nejem lebo mam alergiu na mlieko, aj cukry obmedzujem, ale ovocie sa snazim jest kvoli vitaminom a traveniu, no a obcas si dam aj cokoladu ale len trochu tak pre chut.

[zruseny12]

joni,este si precitaj o drasliku fosforu atd.je to na uvodnej stranke Fora-zdravie-mineralne vody.Tam je to tiez zaujimave citanie,lebo ked ta bolia svaly, klby...mozno Ti to pomoze...tam pise,ze ked chybaju tieto min.latky v tele je unava,bolest svalou atd.Je to na uvodnej stranke...

[zruseny12]

a este chcem napisat,ja som niekedy pochybovala aj o B-komplexe,ci vobec mi pomaha,ale ked som na vlastne oci videla zlozenie krvi pred a po uzivani B-komplexu a nejakych vit.a miner.tak teraz verim,ze pomahaju a nie len tie,ale aj ine veci,len clovek musi mat dobre travenie a vediet spravne tieto doplnky uzivat.Ja nie som ani proti chemii,ked ju clovek potrebuje,ale az v krajnom pripade,lebo niekedy uz ine vychodisko nie je...ale ak su aj ine moznosti,ktore pomahaju tak naco sa napchavat chemiou...kazdy si musi najst tu spravnu cestu...lebo len samotny lekari cloveku nepomozu...vela zalezi aj na nas samotnych...