Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

joni

co sa tyka travenia tak drzim poctivu dietu, mam alergiu na vajcia, rajciny, arasidy a nemozem mlieko (takze zial ziadne jogurty a veci podobne, je mi zle uz pri pomysleni na ne!) inak dodrziavam dost poctivo aj pravidelnu stravu co musim povedat ze mi hodne pomohlo. Bola som u gastro. viackrat a zhodnotili to ako funkcnu poruchu. A tiez sa casto uvadza aj ako jeden z priznakov CFS poruchy travenia. Tie tazke dni, krce v bruchu, hancky a nevolnosti - to doverne poznam a nastastie po uprave diety je to o moc lepsie.
Jo a mam 31

[zruseny12]

ked si nebola u gastroentolog.tak sa pokus k nej,alebo ja som uz tiez bola v koncoch tak som si zacala poslednej dobe kupovat ACIDOFILNE MLLIEKO,A POMAHA TO...pijem jeden pohar denne,predtym som brala probiotika z miner.a vitam.aj jogurty si davam z probiot.kulturou...a caj pijem z dubovej kory raz do tyzdna...porcovany...a este aj rasca je dobra na travenie...aj RNG tu raz neviem na akej teme pisal o traveni a MIRA Mam taky dojem,ze na to pomaha delena strava...vies,musis len skusat,ja tiez som len skusala,a teraz uz presne viem, co mi vadi a co pomaha...a niekedy som mala dni,ze ked som nieco zjedla co mi nesadlo,islo mi roztrhat creva...bolo to hrozne...

[zruseny12]

nastastie uz mam take dni,ale tiez som sa dlho citila stale zle,ked mas poruchu travenia tak musis napravit v prvom rade travenie,lebo zbytocne beriez miner.a vitaminy,vsetko ide s tela aj tak prec.To viem podla seba,lebo aj ja mam zle travenie a treba zistit co Ti skodi a co robi dobre.Lebo mna nafukovalo,po urcitych jedlach uz sa to trochu zlepsilo,ale tiez som presla peklom kym som nedospela k takym stavom ake mam teraz.Je to velmi tazke,ale prvom rade sa snaz napravit a pokusit sa zistit preco Ti travenie nefunguje spravne.Kolko mas rokov?

joni

ahoj, keby som mala take dni ked sa citim vyborne :-( nepamatam kedy naposledy
ja teraz tiez beriem vapnik, horcik, zinok, vit.D, K, C a zelezo. A proboitika. Mala som aj dost silnu liecbu na imunitu, ale zial nezabrala. Mam pri tom aj poruchu travenia a potravinovu alergiu, alergiu na chlad. Uz mi urobili spustu vysetreni a uzavreli to ako CFS, lekari to so mnou zabalili tak teraz hladam ako dalej??

[zruseny12]

joni,tiez ma bolia svaly,klby a kosti,a nohy ma tak bolia, ze niekedy z nich padam,ale ako som pisala mam viac zdr.problemov.Ale,mozes byt aj unavena z nedostatku zeleza...neviem,lebo ja mam take dni,ze sa citim vyborne a su dni,ze padam od unavy...ak chces pytaj sa,ja ti odpoviem,lebo ja beriem vapnik,horcik zinok,tablety podla krvnej skupinu,vapnik a ryby olej,B-komplex,a hemodin.Na nizky tlak pijem caj z rozmarinu...a spanku musim mat dost,ked sa nevyspim tak cely den som unavena a nevladzem nic robit...tiez mam casto zapalene hrdlo,ale som aj alergicka...tak neviem ci ti to pomoze,lebo na kazdeho pleti nieco ine...tiez som len skusala,kym som neprisla, co mi pomaha...a ja mam este ten problem,ze mam travenie zle,tak si musim davat pozor,co uzivam...tak ked budes chciet tak sa pytaj....

RNG

Na zapaly su quercitin, bromelain, GLA z pupalkoveho ci borakoveho oleja, bosvelicka a rozmarinicka kyselina, MSM, dumbier...
A samozrejme nezabudajme vitamin C a E.

joni

ahoj, vitaminy a mineraly beriem stale dlhodobo, tiez beriem dlhodobo pravidelne probiotika.
Paralen myslis ze zaberie? Je od teploty, len neviem ci aj od bolesti klbov a svalov a od zapalu.