Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

RNG

Tema na stitnu zlazu bezala viackrat. Tak isto tam bola spomenuta hlavna uloha jodu(a tiez aj inych mineralov, vcitane draslika, precitaj si uvedeny clanok v ceskom preklade!)
Moj nazor na synteticke hormony je , ze je to nebezpecne zahravanie sa so zdravim.
Definitivne by som najprv adresoval mineralove nedostatky, hlavne jod, ktoreho nedostatok je v mnozstve lekarskych studii spojeny s problemami so stitnou zlazou.

alexia1

Meg zázraky už nečakám, lebo to mám asi 4 roky takéto stavy, takže na zázraky som už aj veriť prestala... a čo si začala brať, niečo špeicálne? teraz ti je ako?

alexia1

noo, tak ja mám novinku, dnes mi môj endokrinológ z Lubochne oznámil, že mám autoimunitnú tyreoiditídu, viete mi k tomu čosi povedať niekto? RNG? Tam patria príznaky ako únava a slabosť svalov, môže to vysvetľovať moje problémy? Hneď mi aj poslal repect na Euthyrox

17

Na stitnu zlazu som objednana na 2.1.08 Uz sa neviem dockat lebo z takehoto stavu som zufala.Tak isto aj teraz mam ist varit a unava je taka,ze najradsej by som sa zakopala pod zem.

RNG

Aj sem umiestnim clanok, na ktory nas ciro upozornil na spojenie nedostatku mineralov v nasej potrave, hlavne v tomto clanku sa jedna o draslik(kalium, potassium) a z toho vyplyvajuce poruchy zdravia, vcitane chronickeho unavoveho syndromu(chronic fatigue syndrome)
www.mwm.cz...

RNG

Nizka funkcia stitnej zlazy prispieva k celkovemu utlmu tela(HYPOthyreoza), to je to spomenute hormonalne kolisanie, da sa do znacnej miery napravit extra jodom v potravinovych doplnkoch(spirulina, kelp, kombu), pripadne transdermalne z jodovej tinktury.

meg

Milá alexia, mám szndrom únavy diagnostikovaný už 10 rokov, neboj sa dá sa z toho v pohode dostať. Zistili mi ho až vo VURCHu v Piešťanoch, keď ma tam poslali po mesiaci v nemocnici,lebo som prekonala neznáme systémové ochorenie, ale keď ma predávkovali vitamínami a trochu som si zmenila prijority, pomaly sa to upravilo. Chce to len trochu času, zo dňa na deň zázrak nečakaj.

17

RNG prosim,mam ten isty problem s unavov ako alexia1.Zatial mi lekarka odporucila vitamjn C no nic moc.Mam robene krvne testy.Jedine co mam zle su testy na stitnu zlazu.Mozem bit unavena aj z toho?