Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

RNG

A ten syndrom zrazanlivosti, to by malo byt vidiet na krvi, tiez je ciastocne sposobeny patogenmi,okolo ktorych sa krv zraza, takze tam tie sirokospektralne antimikrobialne ciastocne pomozu, nielen tie spomenute enzymi na rozbijanie =cistenie stien ciev od usadenych fibrinov=odblokovanie.

alexia1

áno, áno, mám to stále, aj keĎ sú obdobia, keď sa to zhoršuje ešte a to je vidí sa mi v stresových obdobiach...

RNG

Psychicke dovody(stress, nizke hladiny neurotransmiterov, hormonalne kolisanie) som ani nespomenul, lebo tie su cyklicke, tj niekedy je clovek vycerpany, niekedy nie.
Z tvojho popisu chapem, ze to mas kazdodenne, preto som sa sustredil len na systematicke problemy, ako chemia krvi a zakuklene patogeny.

RNG

Najprv rozbor krvi a doplnit co v nej chyba.
Ak to pomoze, mas to vyhrane.
Ak nie, mozes skusit brat nejake potravinove doplnky, ktore su sirokospektralne antimikrobialne. Odporucil by som GSE alebo extrakt z olivovych listov alebo oreganovy olej, pripadne kombinaciu vsetkych dokopy.

Samozrejme kazdemu radim precistenie criev, probiotika, selen a zinok, to potrebujeme vsetci.
A to sa da vsetko urobit bez navstevy lekara(teda okrem rozboru krvi)

Ivka 1

Únavový syndrom alebo inak tzv. manažérska choroba je psychosomatické ochorenie.Vyvolané chronickým stresom a pravdepodobne i ďalšími, nie celkom jasnými faktormi.
Môže byť vyvolaný aj niektorými druhmi vírusov.
Prejavuje sa jako náhly pocit výkonnosti,nadmerná únava,podrážděnost,popudlivosť,
depresívne nálady,poruchy spánku, potencie a podobne.
Ohrozené sú najmä citlivé,úzkostlivé ženy a tí,ktorí sa dlhodobo prepínajú v práci alebo žijú
v ustavičnom strese. Tento syndrom postihuje najčastejšie ľudí medzi 20 a 40 rokom života.
Bývajú ním však často postihnuté aj deti. Patrí medzi najčastejšie chronické ochorenia.
Dokonca dvakrát častejšie jako skleróza multiplex.
Príčiny vzniku nie sú jednoznačné určené. Predpokladajú sa tri spôsoby vzniku:
Infekčný pôvod: herpetické vírusy
enterovírusy
retrovírusy
Poruchy imunity a stres. Stres oslabuje imunitný systém, zvyšuje náchylnosť k ochoreniam,
stojí takmer vždy na začiatku ochorenia a aj napriek liečbe zhoršuje priebeh ochorenia.
Pomôcť by mohla fytoterapia. Odporúčajú sa prípravky,ktoré čiastočne utlmujú bolest a zápal
a zároveň podporujú odolnost organizmu.Ide o horčík,zinok, vitamín C,B1,B6,A,E. Vhodné je aj podávanie prípravkov z nenasýtených mastných kyselín.

RNG

Zialbohu, chronicky unavovy syndrom moze byt sposobeny hromadou dovodov, ktore som tu vymenoval.
Nie je to jedna choroba s jednou pilulkou na vyliecenie.
Treba to doslova detektivne vypatrat, ktora z menovanych pricin to sposobuje.