Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

mariaj

Ano vo velkom strese.Vyvolavaju ho vo mne potraviny.Som celkom v pohode najem sa a uz to na mna ide. nie vzdy. V tych ch vila ch sa prestavam aj sustredit.niekedz je to take,ze mi odide mozog,a nikto by sa ma nedopytal co som robila vcera.vedel to aj alergolog ked som povedala co mi to robi.potravina ten stres vyvola a vsetko sa to zvali na nervy ked sa to nevie. ale ako by som na tie nervy nieco potrebovala.Za tie roky som z toho poriadne vycerpana.niekedy to na mna velmi dolahne.Mohla by som uzit tabletku tak raz dva razy,a potom zacnu pridavat tie hrozne priznaky.Jeden zacarovany kruh.

mariaj

Alexia 1,skus si vyhladat na intenete o potravinovej alergii respektive o potravinovej neznasanlivosti.V jednom clanku som nasla,ze ani jedna choroba nema take mnnozstvo priznakov ako prave tato.priznak je prave aj tento chron. unavovy syndrom.
Ked som tam hladala,zasla som,ako to na mna sadlo.POdla mna.by sa tam nasli mnohí.Napr. ja som malabolesti hlavy,dezorientaciu,silne bolesti koncatin,priserne uzkosti,toto mi uz preslo akurat tie uzkosti sa len zmiernili.Mnoho ostalo,písala som uz otom.Ja uz nastastie viem,ze je to jedlom a travenim,alebo cim?Zaujimalo by ma ci su stymto dalej v zahranici,bohuzial neviem reci,a ani nikoho takeho nepoznam.Citala som raz o jednej diete,ako prist na to ktoru potravinu resp.napoj,clovek neznasa
.Nevedela som vtedy,ze to potrebujem ,preto som si to nenechala.bola celkom jednoduca,a mozno by onej nejaky alergol vedel presnejsie.zacalo sa tak,ze sa niekolko dni jedla iba ryza.apotom sa postpne pridavali potraviny,ale neviem ake a vakom poradi,lebo niektore su alergenmi viac ine menej.Zaujimave je u mna to,ze ked si dam liek na imunitu tak ma zacnu stipat oci a dostanem kasel a zimnicu.ked som si dala od napatia a uzkosti zvysila sa uzkost inapatie. po liekoch na depresiu som mala taku depresii, ze sa s tym nedalo zit,s tym sa dalo len obesit.pochopila som ze pre mna lieku niet .Je to dedicne ma to i moja mama.Neustale nieco hladam,lebo som vlastne v jednom kuse chora.Je to len lepsie a horse a velmi zle.Diabolska choroba lebo ju nikto na mne nevidi.Ked ochorela moja mama uz bol niekto ,kto porozumel ako mi je.Ta frustracia je tiez poriadna zataz.

[zruseny12]

joni,Ty ked mas uz dietu ,ktora Ti pomoze tak nemusis zacinat z novou to nerobim ani ja,ale daj si zistit presne ktore vit.a miner.Ti chybaju a doplnit ich,lebo aj tym telo velmi trpi ked tie ziviny mu chybaju...nie si nahodou aj v stresse?lebo ked clovek je v stresse vela min.a vit.cloveku stress nici a este to blbe travenie,to viem podla seba...a este k tomu ine zdr.problemi.Ked si v stresse tak si kup vit.SK.-B a na zaciatok FORTE,to su silnejsie a potom ked sa budes citit lepsie stacia slabsie len VIT.SK.-B.Mne sa dost ukludnili creva a vobec cele telo ,ked som zacala ich brat,a to som bola skepticka zo zaciatku,no a pravdaze musi sa aj prisne dodrziavat aj dieta, co nam pomaha.../kazda ma uz tu svoju vyskusanu/skus tie vitaminy za to nic nedas,kupis ich v lekarni...a staci jedna tableta denne...prajem vela stastia...

joni

Bola som dnes na infekcnom, zobrali mi asi 5 litrov krvi :-) vysledky budu o mesiac tak sa uvidi co sa tam ukaze
mam z minulosti nejake infekcie za sebou, uvidim co robia ci tam nie je nieco dalsie??

joni

S potravinami a zistovanim co jest a nejest, z coho mi je zle.... uz som si uzila az moc, dik ale uz nemam chut ani silu sa v tom zase sparat, som moc rada ze po rokoch trapenia sa nasla dieta ktora mi hodne zlepsila travenie

mira

Čokoláda je veľký zlodej prospešných látok, o to viac, že je to spojenie cukru a stuženého tuku - kombinácia neprospešných a oslabujúcich látok, a to nehovorím o príchutiach. Ovocie podobne, nahraď ho zeleninou. Možno keby sme prebrali čo ješ, na mnohé by sme prišli.

mariaj

to som este ja mariaj.Zabudla som napisat,ze mi tuto unavu az depresie casto spusti pohyb.jest clovek musi,nieco nezapasuje a pohyb alebo manualna praca ma dorazi.Mam to vypozorovane mnohokrat.

mariaj

O tych,kyselinach a enzymoch bolo asi pre mna/mariaj/,lebo je tu niekto s prezyvkou mariaa.je mi luto nevsimla som si to.som este amater.K veci.keby nie ten chory zaludok,nikdy by som neprisla na to,ze mam takyto problem s potravinami.najviac mi vadi surove ovocie a zelenina a prirodne potraviny.Bolo to velmi schovane,lebo mi nebyvalo zle hned.ale az po dalsich jedlach. pri tej velmi prisnej diete a naslednom postupnom pridavani potravin ,som na to krasne prisla.Varenu potravu znesim ovela lepsie.Bolo to prekvapenie,lebo su plne casopisy toho ake je ovocie a zelenina zdrave.Vsetky tie enzymy,co pises mam a mala som aj jednotlivo.Vzdy vsak po nikolkych uzitiach tychto enzymov,alebo aj inych lieciv trebars aj vitaminov alebood teploty,vyskoci ten isty problem.Nemozem pokracovat v uzivani lebo to na mna pôsobi ako otrava.dostanem tu hroznu unavu potom krce v trav systeme depresie,nechutenstvo,hnacky,az nemozem dychat.Ale nie je to imunita,bola som na testoch.jedine pomaha striedat potraviny.A nejaka samoliecba alternativne.ale nikto si s tym nevie moc rady.Nevedia,co to je.Alergolog povedal,ze ma podoyrenie,ze sa mi neodburavaju biogenne aminy.To su vraj latky,ktore si vytvara telo samo a su aj v potravinach.Zdravemu cloveku sa odburaju normalne a choremu nie a spôsobuju tieto priznaky.Je to pre mna otvorena otazka. povedal,ze je to problem latkovej vymeny.Pouzivaju sa na to lieky ako pri alergii,avsak u mna bez uspechu.Je to ta potravinova intolerancia,ktoru ma viac ludi nez sa vie,len to maju v mensej miere,nevedia o tom tak,ako ja som o tom nevedela viac rokov,az do tej diety.Mariaj.