Koronavírus COVID-19- ste už pripravení?

Príspevok v téme: Koronavírus COVID-19- ste už pripravení?
Almarinos

Koronavírus COVID-19- ste už pripravení?
Len pre info-
Čo by okrem rúšok mohlo pomôcť
1. Kokosový olej užívať. Obsahuje kyselinu laurovú, alebo monolaurin. Dokáže posobit na virusy podobné tomuto.
2. Vitamín C vo vysokých dávkach. Čítal som niekde, že už sa to testuje v Číne. Tam podávajú ľuďom infúzny vit.C. V našich podmienkach by som skúsil lipozomálny v. C.

Myslím si že, to zasiahne celé Slovensko.

fonte

Obrovská chyba riaditeľky ružinovskej nemocnice: Po známosti prijala do nemocnice zámožného muža s podozrením na koronavírus, neupozornila personál. U muža sa nákaza potvrdila, dvadsať zamestnancov nemocnice v bratislavskom Ružinove je v karanténe
Dvadsať zamestnancov nemocnice v bratislavskom Ružinove je v karanténe po tom, ako sa stretli s pacientom nakazeným novým koronavírusom. Muž nebol v kontakte s inými pacientmi.
Šestnásť zdravotníkov a štyria nezdravotnícki zamestnanci z ružinovskej nemocnice zostávajú v domácej karanténe po tom, čo nemocnica na pľúcnom oddelení prijali muža bez akýchkoľvek hygienicko-bezpečnostných opatrení, u ktorého boli prítomné známky prítomnosti koronavírusu Covid-19 a ktorý sa neskôr aj potvrdil. Informáciu TV JOJ potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská.

Ako ďalej hovorkyňa uviedla, lekárka, ktorá zámožného muža po známosti prijala, „nedodržala nariadenia hlavného hygienika SR a vedenia Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), konala nezodpovedne a bude musieť v rámci našich interných procesov vyvodiť zodpovednosť.“ Zároveň sa aj ona ocitla v karanténe a v piatok absolvovala testy na Covid-19, výsledky budú známe o dva dni.

Muž ležal v ružinovskej nemocnici od 10. marca. Až keď mu bol potvrdený koronavírus, ho 12. marca previezli na Kramáre.

„Aktuálne je v karanténe 13 zdravotných sestier a všetci lekári z pľúcneho, pacienti s vážnymi diagnózami sú ohrození na zdraví, nemá kto slúžiť služby. Pacient išiel aj na rtg, pohyboval sa po chodbe, odmietol rúško. Pracovník rtg na druhý deň znova slúžil, aktuálne je tiež v karanténe,“ píše sa v e-maili, ktorý má k dispozícii TV JoJ.

Štyridsaťročný muž mal o problémoch informovať aj svojho obvodného lekára. Pomoc nakoniec našiel v ružinovskej nemocnici, na pneumologickej klinike. Tam sa dostal vďaka známosti s riaditeľkou ružinovskej nemocnice, ktorá je zároveň aj šéfkou pneumologickej kliniky.

Na problém upozornila televízia Joj. Podľa jej informácií muž priletel z Miami súkromným lietadlom. Vykazoval známky nákazy novým koronavírusom a mal aj pozitívnu cestovateľskú anamnézu. Nemocnica ho hospitalizovala na pľúcnom oddelení. Muž ležal v ružinovskej nemocnici od 10. marca. Až keď mu bol potvrdený nový koronavírus, ho 12. marca previezli do nemocnice na Kramároch.

AntohnyG

Snažím sa dodržovať hygienu a nakúpil som si veľa hygienických a čistiacich prostriedkov do domu a vyhýbam sa veľkým nákupným reťazcom. Aj tak je tam všetko hygienické vypredané. Odporúčam zvoliť nejaký e-shop, ja som nakupoval odtiaľto www.kodino.com je tu zľava 6 % na všetok tovar.

EV365

S chrípkou sa chodilo ku doktorom kvôli papieru. Doktor mohol odporučiť len vitamíny a tie zdravotná poisťovňa neprepláca.

fonte

mirco, treba pani doktorku nahlasit, nie sa stazovat tu, ak vie robit na pc samozrejme, lebo uz som sa stretol aj s tym, ze doktor nevedel :D

mircoMY33

Hlavne že premiér upozorňuje aby sme sa nevistavovali ľuďom čo majú chrípku a naša pani doktorka nielenže nedáva e-recepty ale ešte zastupuje ďalšie 2 doktorky takže si viete predstaviť koľko ľudí k nej ide a ona skončí v práci a veselo si ide do obchodu nakupovať kde je hlava na hlave po

chamomile

mirco, tu lekarku niekde nahlas, ze preco nedava recepty elektronicky, existuje jej nadriadeny organ alebo nech ti poradia v poistovni, co s tym