Kto sa prida na chudnutie??

Hannaah

Katka dakujem za rady. Chcela by som sa este spytat co je potom idealna vecera. Viem ze napr dusena zelenina ale tiez si ju nestiham urobit kazdy den

Katka12244

Hannah...ano, jes vela. Jedalnicek, ktory si uviedla je naozaj moc... Vynechaj desiatu, pripadne nahrad ovocim a taktiez vynechaj olovrant, pripadne nahrad jogurtom/cottage cheesom. Na desiatu mas pecivo, na olovrant mas pecivo...to nie je dobry napad...zvlast, ked chces chudnut. Vecer uplne vynechaj jedla typu - ryza, pecivo, cestoviny, vlocky...to cez noc nespalis. Aj ked denne behas/cvicis...to, co teraz jes urcite nespalis

Hannaah

Ahojte. Mam na vas otazku. Mam 18 rokov asi 173 cm a okolo 68 kg. Viem, ze to je hrozne vela a preto sa snazim schudnut.
Behavam 4 krat tyzdenne min. 30 min vkuse alebo niekedy kratsie vzdialenosti v rychlejsom tempe. Piatok oddych a cez soboty a nedele mam min. 30 min cvicenie skor na cele telo posilnovacie.
Snazim sa lepsie jest aj kvoli traveniu, ktore nemaam pravidelne, vacsinou idem na velku tak 2krat to tyzdna, uz neviem ako to zmenit. Nikdy som nemala moc velke brucho ale teraz je vypukle ako by som bola v 4 mesiaci. Neviem ci je daco s mojimi crevami alebo som proste len tucna po vianociach
Neviem ci to co zjem za den je vela preto pisem co si o tom myslite: dneska napr som to mala takto:
Ranajky - ceralie cini minies s mliekom (niekedy mam jogurt alebo ovsene /ryzove kase)
Desiata - pomaranc a celozrnne pecivo s maslom, syrom a paprikou (niekedy mam jogurt namiesto toho)
Obed - cesnakova polievka (snazim sa jest polievky kvoli traveniu) a myslim ze to bolo hovadzie maso s bulgurom
Olovrant - niekedy ho ani nemam ale dnes som mala jablko nastruhane s ovsenymi vlockami ceraliami a potom este maslovu briosku kt. Lutujem ze som si dala
Vecera- hovadz.polievka a kebab (ano ten kebab som nemala :/ inokedy mavam normalnejsie jedlo ako maso alebo ryza alebo cestoviny alebo zelenina dusena alebo kase ovsene ryzove atd)
Cez den pijem vela. Vzdy sa snazim o tie 2 litre. Pijem cistu vodu, caje bcas mineralku a mavam kavu niekedy. Dzus niekedy kvoli traveniu. Vecer slivky po veceri z toho isteho dovodu. Snazim sa nejest sladke ale niekedy si daco dam. Napr piatky ked mam volno od cvicenia si dovolim dat si sladke ale nie vela. Alebo cez vikend ak je nejaky kolac alebo ak nieco pecieme :( mala by som to uplne obmedzit? Jem vela? Prosim poradte mi, naozaj to potrebujem. A naozaj chcem schudnut uz konecne. Myslite ze s tymto dosiahnem vysledky? A ak ano kedy?

dobreuz

Leilaaaal a PatrishaWinter smiem sa spýtať, ako sa darí? Darí sa vám napĺňať predsavzatia? Našli ste si cestu k zdravému životnému štýlu a k športu a zhodili ste už nejaké tie kilečká čo ste chceli? Pomohli rady?

Leilaaal

Ahoj Patrisha dnes som mala na raňajky ovsené vločky chia semienka biely jogurt a domáci džem, a na obed v skole kuracie mäso s ryžou a na večeru budem mať skyr s medom

dobreuz

Tomas12345 už som Ti 1000 krát povedal, že Ty len vypisuješ ničím nepodložené bludy z netu, nič viac a si myslíš, že keď si zabehol 5km tak si mal kondičku, zase vedľa jak tá jedľa... A asi že keď mám kondičku tak sa aj do toho vyznám... Viem čo mám jesť a kedy... Za to, že Ti mamička povedala že si chudý a každý, kto nemá 100 kg je vychrtlina tak to nie je pravda. A inak keď všetko vieš o všetkých vedných oblastiach prečo si nevymyslel už nejaký vynález, ktorý by spasil ľudstvo, hmm.?

Tomas12345

salamandra5 :
Hmm, ak sa ty 44 kilo pri 160 cm zdá normálne, tak potom kolko kilo by si musela mať aby si sama uznala že máš anorexiu ? pod 40 ? Btw BMI si mala 17,2 čo je už pod 18,5 a teda podváha a to je už čo povedať ked už máš menej ako najmenšia hranica BMI, pretože často krát ani ked sa človek zmestí do BMI ešte neznamená že má postavu normálnu. Ale ako hovorím anorektičky môžu byť hocijako vychudnute, oni si nevedia priznať že majú podváhu.

Leilaaal :
Dávnejšie som tu dával fotku ako by asi tak žena čo sa týka postavy mala vyzerať. Už si ale neviem spomenúť o aku foto to išlo.

dobreuz :
To kto kolko zabehne nemá nič spoločné s tým či sa vyzná alebo nevyzná do výživy. Tento svoj kvázi argument tu donekonecna opakuješ aj ked vieš že je chybný. Pred 10 rokmi som mal velmi dobrú kondíciu no o výžive som nevedel vôbec nič, takže asi tolko k tomuto.
Pre niekoho nezmysly, ale zaujímavé že ešte nikto mi nevedel dokázať že sú to nezmysly. Vštko su to len urážky a odchádzanie z diskusie a pritom ja by som si chybu priznal ak by sa mi ju niekto i snažil dokázať a dokázal a to nejako inak než len bezmyšlienkovitým osočovaním.

salamandra5

áno, máte pravdu, Tomáš 12345 je v každej téme a prezentuje svoje prapodivné názory a každú babu obviňuje z anorexie, dokonca aj mňa obvinil, že pri výške 160 cm a hmotnosti 44 kg mám anorexiu a pritom som mala normálnu postavu, naozaj som nebola nejako vychudnutá, ktovie čo by povedal teraz, keď som pribrala 4 kilá (mám už 48 kg)...on má asi záľubu v ženách typu moravianska venuša

Leilaaal

Tomáš neviem ako má podľa teba vyzerať zena. Ja nechcem byť vychudnutá ale štíhla a to teraz pri 158 cm a 60 kg nie som a ani keď som mala 50 kg tak som nebola vychudnutá ale normálne štíhla ;)

dobreuz

Tomas12345 Si už trápny naozaj, nič nemám proti nikomu aleTy už trepeš fakt bludy... Nezabehneš ani 1km tak sa tu nehraj na odborníka, tým nie som ani ja, ale aspoň čo to viem o športe a zdravom životnom štýle, Ty tu len vypisuješ nezmysly a zmyslené kydy prečítané z internetu...