Kto sa prida na chudnutie??

dobreuz

Množstvo gramov koľko zješ danej potraviny a vynásobíš počtom gramov bielkovín na 100 g. Napríklad zješ 80 g kešu, tie majú 18 g proteínov na 100g, takže 18 x 0,8 = 14,4 g atď. Buď bude na obale napísané koľko čoho obsahuje alebo pozrú na www.kaloricketabulky.sk

dobreuz

To ťažko povedať za koľko :D Ale tak brušáky treba robiť, poprípade plank a hlavne zdokonaľovať kondíciu, keď časom budeš vládať aj 20 km tak aj spáliš poriadne kalórií, to mi ver. Len hlavne jedz aspoň 1,5 g bielkovín na kg hmotnosti. Inak ten koláč si veľmi vyčítať nemusíš, ovocie aj tvaroh sú zdravé :) A doporučujem na raňajky si dať banán, kvôli draslíku a účinkom tohto minerálu, ktoré som spomenul. A nie viac ako tých 6000 KJ denne.

Hannaah

Posilovacie cviky vikendove cvicim doma. Behavam takym strednym tempom. Ja len musim zmenit tu stravu.. uz nebudem desiatovat ani olovrantovat. Dneska som mala ceralie rano, na obed polievku maso a ryzu a poobede som si dala tvarohovo ovocny kolac a uz si to vycitam. Proste neviem ked je nieco urobene doma tak vzdy si poviem ze jeden dezery nevadi a potom mam aj tak vycitky. Ked uz budem robit vsetko spravne, za kolko myslis ze sa dostavia vysledky? Neznasam to tucne brucho.. asi sa to neda zmenit do mesiaca, ze?

dobreuz

Tak o 20tej je už neskoro večera, ja jem večeru o 17tej, raňajky o 7mej, obed okolo 11:30 až 12:00 a olovrant len nejaké ovocie okolo 14tej. Draslík je minerál, je tzv. „protihráčom“ sodíka a je veľmi dôležitý. Musíš čo najmenej soliť, lebo soľ (sodík) spôsobuje odčerpávanie draslíka z organizmu. Draslík tiež napomôže chudnutiu, keďže odstraňuje z organizmu prebytočnú vodu a zabraňuje rozpadu glykogénu (tzv. palivo pre svaly zo sacharidov), t. j. menšia časť sacharidov sa uloží vo forme tuku a väčšia časť pomôže dobyť energiu. Najlepšími zdrojmi draslíka sú banány, grapefruit, mlieko, cereálie, ovocné šťavy. A hlavne by som sa chcel spýtať že koľko beháš? Lebo 30 minút nie je veľmi smerodajných, ide hlavne o nabehané km a o tempo. Inak v tej posilke do ktorej chodíš nemajú náhodou špeciálnu váhu? Niektoré také váhy vedia zmerať aj výdaj energie po tréningu, čo je tiež užitočná vec.

Hannaah

Katka cvicim vecer okolo tej siestej a po tom mam vacsinou veceru ktoru dojem priblizne o osmej. Chodievam spavat okolo 10. Je to uz neskoro jest veceru o 19tej / 19 30 ked idem spat o 10? A cez vikendy vacsinou rano.
dobreuz dakujem za rady.. draslik je co napr?moc sa tym gramom nevyznam atd ale asi nebudem jest desiaty a olovranty a ak tak iba ovocie/zeleninu. A snad sa to nejak zmeni. Zas sa potom bojim aby sa to nevratilo naspat... ja by som aj nejedla vobec aby som rychlo schudla len viem ze to je hlupost lebo sa to potom vrati 2x viac. Za kolko myslite ze dosiahnem vysledky

dobreuz

A ešte som úplne zabudol že super na chudnutie je aj nízkotučné mlieko, dobre zasýti, dodá bielkoviny a obsahuje minimum tuku, iba 0,5% alebo skús Rajo Active Protein, ten má dokonca iba 0,2% tuku a je len veľmi mierne sladký a obsahuje až 30 g bielkovín.

dobreuz

Hannah na večeru napríklad dva vajíčka na tvrdo a len jeden malý krajec chleba alebo ten diétny bulgur s mäsom a viacej bielkovín a vlákniny, t.j. 2 g proteínov na kg hmotnosti, čiže 68 x 2 = 136 g proteínov deň, ak by robili tráviace problémy, tak aspoň 1,5 g bielkovín denne, t. j. 68 x 1,5 = 102 g denne a vlákninu postupne zvyšovať až kým nedosiahne 40 g denne. A samozrejme treba vydať zo seba viacej energie ako telo príjme, čiže cca 6000 KJ denne a okolo 1300 kcal. Len pre porovnanie, denný príjem pre človeka, ktorý chce udržiavať hmotnosť je 8400KJ/2000 kcal. A ešte nemenej dôležité, zvýšiť príjem draslíka aspoň na 4,7 g denne, ten zbaví organizmus prebytočnej vody, čiže časom tiež prináša zníženie hmotnosti. Potom ďalej by som poradil zmeniť ten režim stravovania, to znamená najviac jesť ráno a najmenej večer, moje raňajky sú 4x väčšie ako večera, t.j. na raňajky prijmem toľko ako za celý deň dokopy, niekedy aj viac. Ráno pracuje metabolizmus na plné obrátky a treba aj viacej vody piť, minimálne 2l čistej vody denne a kebab by mal byť úplné tabu pri chudnutí. A nakoniec čo sa týka cvikov, tak mŕtvy ťah, to je skvelý cvik na celé telo a drepy a výpady, tie aj pomôžu čo to do sily, kondície a chudnutia.