Kto sa prida na chudnutie??

dobreuz

Ja aj energetický výdaj meriam cez tú váhu, samozrejme odchýlky tam sú... ale keď budeš zlepšovať kondíciu tak budeš spaľovať čoraz viacej... Každý tvrdí niečo iné, ale normálna spotreba energie bez športu je tak cca 5000 - 6000 KJ za deň, viacej ako 6000 KJ určite nie...

Hannaah

Vie mi teda niekto prosím povedať alebo poradiť Koľko spali žena za normálny bežný deň (173cm68kg) keď nepočítame do toho šport? Iba normálny bežný deň ako ísť do školy naspäť domov niekedy malá prechádzka a učenie? Pretože neviem či spaľujem viac ako prijímam (6000) Pretože aj keď behám 40 minút to mi spáli len nejakých 1600kj tak neviem. Či sa to musi nejak vypočítať? Naozaj neviem vôbec ďakujem za rady

dobreuz

Keby spálila žena 8000 KJ za deň tak by ani neboli obezni ľudia... Na metabolický vek asi nie je žiadny vzorec, mne ho ukázala diagnostická váha.

KamilkaG

8000 kj spali žena za deň ak nešportuje takže určite nie nemožné ..Ak pridas šport tak to môže byť aj 9240 kj za den

Hannaah

Chcela som sa ešte spytat kolko bežne človek spali KJ za deň? Keď sa do toho neráta fyzicka aktivita ako šport a pod. že kolko sa spáli KJ iba bežnými činnosťami za deň približne. Lebo aby som spalila 8000 kj to mi pride nemožne alebo tomu len nechapem..

chcemchudnut

rada by som sa pridala k vám už chudnúcim, mám 160 cm a momentálne 46,5 kg...možno keď je to takto napísané si myslíte že chudnúť ani nepotrebujem ale to sa len zdá, mám veľmi nízku postavu a nevyzerá pri tých kilách dobre...za posledné dva týždne som schudla dve kilá, ale rada by som viac...
ešte sa chcem spýtať DOBREUZ: ako si si vypočítal metabolický vek? Poraď nejaký vzorec, ďakujem...

dobreuz

Áno, samozrejme to nemusí byť presne 7000 KJ, môže to byť aj viac len proste musí byť ten výdaj väčší ako príjem ale záleží aj od metabolizmus, ja mám zachviľu 20 rokov ale mám metabolický vek 17 rokov, čiže by som schudol aj kebyže prijmem trochu viac energie ako by som zo seba vydal. Neviem síce aký metabolizmus máš Ty, ale asi slabší, v tom prípade by bolo treba vydať zo seba aspoň 8000 - 9000 KJ, takže budu hlavne kondíciu, lebo čím viacej zabehneš tým viacej kalórií spáliš.

Hannaah

dobre uz - este som sa chcela spytat ohladom prijmu a vydaju tych kalorii.. to znamena ze ked denne prijmem 6000 KJ a musim mat vacsi vydaj, to znamena ze musim denne spalit 7000 KJ? Ci ako?