pravidelný smäd v noci = cukrovka?

netyla1

-pag, to je čo za blbosť, že "mladá na cukrovku"?? veď cukrovkou trpia aj mladí ľudia. vôbec to nezávisí od veku!! aj ja mám cukrovku a to mám pritom len 32 rokov. z vlastných skúsenosti odporúčam návštevu lekára, keď máš nejaké takéto problémy. nikdy nevieš, čo to môže byť! ja som napríklad rada, že mi nato prišli už pred dvoma rokmi a liečim sa. aspoň viem, že som pod dohľadom odbornej osoby!

aliara

Jabba a co im bolo, ked nemali cukrovku? Zistili im nejake ine ochorenie alebo ten pocit neustaleho smadu mali len tak? To mi pride zvlastne:( Lebo ja som take priznaky mala ale mne aj potvrdili diabetes:/:/

Pag

Ešte si mladá na cukrovku. Treba sa aspoň tak zhruba držať a udržiavať, hoci si myslím, že chybička sa vždy už len nejako "vloudí".

jabba

@verona9

Ahoj, za tým môže byť čokoľvek. Nemusí ísť práve o cukrovku ale zase aj môže. Dobre ti tu poradil @defcon, že sa treba obrátiť na odborného lekára, ktorý ťa vyšetrí a zistí, či ide o cukrovku alebo o nejaké iné ochorenie. Poznám pár prípadov, ktorý mali taktiež pocit neustáleho smädu a nie všetkým sa potvrdila cukrovka. Takže skús lekára a potom daj vedieť ako si dopadla.

Defcon

Zvyseny smäd je sice jeden z priznakov cukrovky, ale je to aj najmenej smerodatny priznak cukrovky. Chod za nejakym cukrovkarom co ma tu masinku na meranie a on ti to povie okamzite a presne.