pravidelný smäd v noci = cukrovka?

almia

imka sa ti vôbec čudujem, že si robíš niečo z takýchto kecí. ja tiež trpím cukrovkou a všetko v normálnom množstve jedávam. nerobím takú tragédiu z toho a aj môj doktor mi povedal, že kľudne môžem všetko papať len si mám dávať pozor, aby to neboli veľké množstvá! k tomu beriem ešte aj vitamíny pre diabetikov, ktorými si dopĺňam potrebné vitamíny do tela a môžem povedať, že sa cítim veľmi dobre. keby nemám papiere na cukrovku tak by som povedala, že som zdravá:-):-)

imka13

A čo potom my chudáci cukrovkári?? Čo máme jesť? Keď nie je dobré jesť múčne jedlá a keď máme zakázaný cukor? To už fakt by som žila asi zo vzduchu a zeleniny!! A sorry, to mi zase každý deň nechutí len to isté dookola jesť!

Tomas12345

patrisienka :

Preco by niekomu nemalo sadnut postupne vynechanie mucnych jedal ? Ako nepoviem kebyže tu hovorím o nejakej radikálnej diete, ale postupne vynechanie mucnych jedal predsa nie je nic radikálneho.

Tomas12345

Ja by som vyskúšal vynechať múčne jedlá. Velmi vela ludi si pochvalovalo ze ich stav sa velmi zlepsil po tom co vysadili mucne jedlá. Mne napríklad tak zmizla psoriáza na oboch laktoch a tiež som sa cítil vtedy velmi dobre ovela lepsie nez ked som mucne jedla jedával.

nikuska333

simka mala som na mysli napriklad tabletky vitaminy pre diabetikov, ktore mi neporadil doktor ale ked som bola v cakarni, tak som si vsimla maly letacik a vlastne na zaklade neho som sa o nich dozvedela...len ked ich nepoznam a nemam ani ziadne skusenosti s nimi, tak som si ich samozrejme este ani nekupila a povedala som si, ze najprv cosi o nich zistim...ty ale asi ine uzivas, ze?...lebo tieto by mali byt iba pre diabetikov...

simka456

Nikuska ake "doplnkove vitaminy" mas na mysli? Lebo ja ani nie som chora, teda netrpim diabetesom a uzivam dlhodobo vitaminy, aby bol moj organizmus odolny voci chorobam a inym nastraham! A tym padom si myslim, ze by si aj ty mala nejake vitaminy isto uzivat! Doktor ti ziadne neporadil??

nikuska333

babule aj ja to mam:-(... liecbu sa snazim dodrziavat ale chcela som sa spytat, ze uzivate niektora aj nejake doplnkove vitaminy?..

Bonbonka

Tiež mám tridsať a cukrovku. Zistili mi ju pred štyrmi rokmi a hlavný príznak bol príšerný smäd a časté močenie. Ďalej kŕče v nohách, pálenie v ústach, chudnutie, slabosť, únava, návaly tepla, ktoré som ale pripisovala skôr vyčerpaniu z práce, ani vo sne by ma nenapadlo že ide o diabetes. Akurát ten smäd bol príšerný, a často ma to v noci budilo. moč mi zvláštne zapachal, ako alkohol, a keď som čurala, tak som mala pocit že si vycuram celú seba :) cikala som veľmi veľa a často. Takisto neustály smäd. Takže neodkladaj vysetrenie. Ak máš niekoho zo známych s cukrovkou, tak si pre istotu premeraj cukor glukomerom aj viackrát do dňa, nalačno, či po jedle.