pravidelný smäd v noci = cukrovka?

ewvinka

tak ako napisal Tomas. da sa to zistit z krvi. aj mne to tak zistovali.. vysetrenie trvalo sice dlhsie, lebo to mi brali krv nalacno, potom som sa musela najest a zase o dve hodiny mi brali. no nastastie mi vysli dobre vysledky. aspon ja nemam tu pliagu, kedze v rodine ju ma mamka a sestra :(

Tomas12345

michallinca1 :

Zistuje sa to z krvi. Spravia ty testy na glykovaný hemoglobín čo znázornuje priemernu hodnotu cukru za dlhodobe obdobie, a tiež ti zoberu aktualnu hodnotu glukozy v krvi.

Tomas12345

Natass :

Z krvi sa to dá zistiť. Zoberu ty glykovaný hemoglobín, čo je priemerna hodntoa cukru za dlhodobe obdobie, a rovnako tak ty zoberu i aktuálny stav glukozy.

michallinca1

Tomas lenze ja este cez noc vypijem dalsi liter a pol :( Takze dokopy to je tych 4,5 litra skoro :( Neviem, ja ked som si na nete citala vsetky priznaky cukrovky tak mi prislo, ze vsetky mam :( Ako sa to vlastne vysetruje? To mi z krvy vedia zistit?

almia

heňa ale veď si to môže každý povedať, treba len chcieť! všetko je to len o hlave, to si zapamätaj! ale poďme radšej k tým tabletkám. sú to vlastne výživové doplnky s obsahom vitamínov, minerálov a antioxidantov s chrómom na udržanie normálne hladiny glukózy v krvi a zinkom pre správnu funkciu imunitného systému. obsahujú vitamíny: C, E, B6, B1, B2, A, B12, potom obsahujú kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, niacín, biotín a spomínaný zinok a chróm. dostať ich kúpiť skoro v každej lekárni. teraz aj vo výhodnom balení DIAboxu:-):-) v ňom máš ešte aj ako darček mastičku ureagammu.

Tomas12345

michallinca1 :

3 litre mi nepríde až tak vela ani pri nesportovaní. Vela by bolo skôr tých 5 a viac litrov.

ahjaj

cukrovka sa prejavuje nielen veľkým smädom, ale aj častým a dlhým močením.
vo vykúrenom byte je suchší vzduch, suchšia sliznica a človek potrebuje jednoducho viac piť. Ak iné problémy nemáš, tak si nerob starosti.

michallinca1

Ja cez den vypijem minimalne tri litre bez ohladu na to, ci len sedim alebo sportujem. Jednoducho kazdy den musim tolko vody a v noci sa este minimalne 2-3 krat zobudim na to, ze som smadna a musim sa napit! Myslite, ze telo nieco signalizuje?? Moze ist o cukrovku? Velmi sa bojim :(

Hena-Martinkova

@almia = kiežby si to mohol každý diabetik povedať! Bolo by hneď lepšie! No chcela som sa ťa opýtať na tie vitamíny? Čo sú to zač? Kde ich kupuješ?

energit

otazka znie koľko vypiješ cez den? ked počas dna nepiješ, tak sa nečuduj že telo si pyta v noci... vypi cez den 2-3 litre vody, v zavislosti od fyzickej aktivity, a uvidiš či aj potom ta bude v noci smädiť....