pravidelný smäd v noci = cukrovka?

ewvinka

michalka to mi je velmi luto, ze to takto dopadlo.. ale hore hlavu, s tym sa predsa da zit a mozes byt rada, ze ti cukrovku zistili teraz a nie neskor... mala by si si zakupit aj tie vitaminy pre diabetikov.. a som zvedava, co odpises, kedze sa ta tu pytaju na typ... to som zvedava, ktory ti zistili...

ahjaj

tomas, zrejme 2. typu. 1. typ je tam to výraznejšie, aj močenie, aj chudnutie. Koľko Ti namerali? Koľko vážiš?

Tomas12345

michallinca1 :

A ide o cukrovku prvého či druhého typu ? Nastavili ta na inzulín alebo budeš brať len lieky na zníženie krvneho cukru ?

michallinca1

Prepac Tomas ze odpisujem az teraz ale musela som sa z toho vsetkeho spamatat. Bola som vtedy u mojej doktorky, samozrejme, ze ma poslala na diabetologicke vysetrenie, ktore som mala tento tyzden v pondelok a dopadla som tak, ze mi cukrovku zistili :( Takze moje podozrenie je uz aj opodstatnene :(

smialala

cukrovku mam a tiez jeden z priznakov bol, ze som vyrazne schudla a velmi vela tekutin som vypila. no uz teraz ju mam diagnostikovanu a liecim sa, takze uz to je lepsie. taktiez som zacala uzivat vitaminy pre diabetikov, vdaka ktorym sa citim este lepsie. treba sa dat vysetrit a nestresovat zbytocne. s touto chorobou sa da existovat.

Tomas12345

michallinca1 :

Obdobie kedy som mal častý pocit smädu som mal i ja, to máva väčšina ludi a najcastejsie s tým cukrovka nemá nič spolocneho, obzvlášť u mladých ludí.

Ako inak dopadla dnešná návsteva u doktorky ?

ahjaj

stačí zabehnúť do lekárne, alebo k niekomu, kto cukrovku má.
V lekárni si vypýtaš prúžok na moč - 1 ks. Ak máš glykémiu nad 10, budeš ju mať aj v moči. Aj diabetici majú také prúžky, ak máš známeho, môže ti požičať.
Druhou možnosťou je odmerať si prístrojom cukor z krvi na prste, je to niečo ako pero a trvá to chvíľku. do 7,8 po jedle si nemusíš robiť starosti a na lačno, po 12 hodinovom pôste v noci, ju môžeš mať do 5,6 ak je z prsta.
Ale na cukrovku, máme v rodine, viem o čom hovorím, je charakteristickým znakom aj: chudnutie, a časté a výdatné močenie.
Ak máš glykémiu iba zvýšenú, tak napr. 8-10 z toho ani smädnejšia nebudeš a keby to bolo vážnejšie, to odkedy si sem napísala, by sa ti stav tak veľmi zhoršil, že by si už bola v nemocnici.

michallinca1

Tomas dakujem ti za informacie. Zajtra pojdem k svojej doktorke a poviem jej o vsetkom. Snad ma posle na nejake vysetrenie. Modlim sa len, aby to cukrovka nebola!

Ewvinka fuha, aj tvoja mamina aj sestra trpi cukrovkou? To mi je luto! A co na to uvizaju? Pichaju si inzulin alebo len nejake tabletky beru?