pravidelný smäd v noci = cukrovka?

michallinca1

Tomas samozrejme, keby nieco, tak pisem :)

Klaudi dakujem ti velmi pekne za podporu. Velmi si vazim taketo spravy lebo aspon viem, ze v tom nie som sama. Dufam, ze sa to cim skor naucim a ze si na tuto chorobu i ja zvyknem.

Achjaj to je jasne, ze zmenim aj stravu. To mi bolo hned povedane. Dakujem za reakciu :)

Faith Healer

a ÁNO!!! jedným z dôležitých príznakov diabetu je príšerný smäd v noci...to si si doteraz nedokázala vyGOOGLiti a okamžite prášiť k doktorovi na zmeranie glykémie či ako???!!!!!!

Faith Healer

Momentálne sa testuje liečba, ktorá by spočívala "v zavedení endoskopického laseru do dvanástnika ktorý v ňom oslepí nervové bunky už za 15 minút. V tomto prípade pôjde tak o oklamanie tela, výsledkom ktorého bude zmena fungovania dvanástnika, čo povedie k zlepšeniu ochorenia a podľa IKEM u niektorých pacientov až k úplnému vymiznutiu diabetu 2. typu".

to by som naozaj rád vedel akým spôsobom sa "dvanástnik" /správne je to dvanástorník :-) / zúčastňuje na vyplavovaní inzulínu z podžalúdkovej žľazy a tým aj managementu glukózy v krvi :-))

ahjaj

michallinca, okrem tých vitamínov vsaď na zdravú výživu. Najmä fazuľa, šošovica regulujú ten cukor prirodzene. A čučoriedky.
Vláknina. Ovsené vločky a semiačka chia.

Klaudi1989

Ahoj Miška, je mi veľmi ľúto, že ti zistili toto ochorenie:( No zároveň ťa chcem aj povzbudiť, lebo aj ja cukrovkou trpím už tri roky a dá sa povedať, že som si na to už aj zvykla. Postupne sa naučíš čo papať a čo nie, čo ti bude pomáhať, atď. Len tomu treba nechať čas. Taktiež som ti chcela napísať, že si dobre spravila, že si si zakúpila Vitamíny pre diabetikov. I ja ich už dlho užívam a pomáhajú mi. Tak sa drž a keby si potrebovala nejakú radu, tak kľudne napíš:)

michallinca1

Tomas fuha o takych veciach som ani len netusila. Teraz ma caka vela studovania, aby som vsetko zistila o tejto chorobe :( Dakujem ti velmi pekne za tvoj rozsiahly prispevok, idem si ten clanok precitat.

Achjaj to je v pohode, ved sa nic hrozne nestalo. To mi uz viaceri povedali, ze by som si ten glukomer mala zakupit, tak sa budem musiet na to v lekarni spytat. Dakujem aj tebe za rady!

Karka platila som 4,70€, kedze som si na zaciatok kupila len to 30 tabletove balenie (to mensie).