pravidelný smäd v noci = cukrovka?

michallinca1

Tomas fuha o takych veciach som ani len netusila. Teraz ma caka vela studovania, aby som vsetko zistila o tejto chorobe :( Dakujem ti velmi pekne za tvoj rozsiahly prispevok, idem si ten clanok precitat.

Achjaj to je v pohode, ved sa nic hrozne nestalo. To mi uz viaceri povedali, ze by som si ten glukomer mala zakupit, tak sa budem musiet na to v lekarni spytat. Dakujem aj tebe za rady!

Karka platila som 4,70€, kedze som si na zaciatok kupila len to 30 tabletove balenie (to mensie).

michallinca1

aj pri DM 2. typu je dobré, ak si zmeriaš častejšie cukor a zakúpiť si glukomer. Prispôsobíš tomu pohyb a jedlo.
Mali sme príbuzného z UK (už zomrel), ktorý si dal alebo nedal tabletku podľa toho, koľko mal glykémiu. Mal DM2.
Takže pravidelná kontrola ti len pomôže mať to viac regulované.

Tomas12345

michallinca1 :

No tak ideálne by bolo nemať žiadnu cukrovku, predsa len je fajn že ide o cukrovku 2 typu. V porovnaní s DM1 je tam neuveritelny rozdiel. Kým pri DM1 je človek velmi náchylný ku kolísaniu krvného cukru vplyvom jedla, stresu, nedostatku spánku, pohybu, u DM2 majú tieto faktory signitifikantne menší vplyv.

Ba čo viac, ludia s DM1 si musia počas dna i niekolko krát merať hladinu krvného cukru a pichať inzulín, toto je u DM2 potrebné často krát nie je. Navyse DM1 je ochorenie na celý život, zatiaľ čo DM2 často krát i vplyvom zmeny životosprávy často krát odznie a stav sa upraví natolko že dotycny nemusí brať už ani lieky na cukor.

Je dobré že ty DM2 zistili v mladosti. Pri dlhotrvajúcej skrytej DM2 v neskoršom veku, už môžu vzniknut i rôzne organove poškodenia, hlavne na obličkách a cievach. Zdá sa mi že aj môj otec mal dávnejšie DM2 a tiež na to užíval lieky na cukor, no zdá sa mi že aktuálne už ani žiadne lieky neužíva. Začal sa totižto viacej hýbať, zdravšie jesť a choroba mu už odznela.

Medicína ide v liečbe DM2 dopredu. Momentálne sa testuje liečba, ktorá by spočívala "v zavedení endoskopického laseru do dvanástnika ktorý v ňom oslepí nervové bunky už za 15 minút. V tomto prípade pôjde tak o oklamanie tela, výsledkom ktorého bude zmena fungovania dvanástnika, čo povedie k zlepšeniu ochorenia a podľa IKEM u niektorých pacientov až k úplnému vymiznutiu diabetu 2. typu".

www.dobrenoviny.sk

michallinca1

Tomas ide o cukrovku 2. typu. Inzulin nastastie este nemusim, predpisali mi zatial len tabletky, ktore som si hned v lekarni vybrala a taktiez som si rovno zakupila vitaminy pre diabetikov, ktore mi pani lekarnicka poradila. Snad ta pliaga pojde pomaly a budem ju tymito liekmi aspon trochu tlmit!

ewvinka

nie je zaco svetlanna :)... rada som ti poradila :)...uz ich budes vediet aj ty poradit, ked niekoho budes mat v okoli, kto bude potrebovat dobre vitaminceky :):)... ja som si ich teraz tiez zakupila, kedze vsetci v okoli su chory a ja si to nemozem dovolit... tak snad ma ochrania pred virusmi, ktore sa siria vzduchom..

svetlanna7

Evka dakujem za vysvetlenie. Konecne viem, na co su dobre tie vitaminy. Lebo uz som raz o nich pocula a vobec som nevedela, co su zac. Uz budem o cosi mudrejsia :)