Koniec rivotrilu na Slovensku

Stastnyzivot

Veru je hrozne ze nieco taketo sa moze stat beriem rivotril 15 rokov stale rovnaku dávku 0,5 mg tabletku teraz neviem nedokážem vysadiť co len trcocha uberiem na treti den mi zacne byt zle abstak potom sa vzdy vratim naspet na 0.5 a to mi lekar tvrdí zr pri tak nízkej dávke nemozem mat abstaky ze to sa da vysadiť za dva tyzdne . Tak preco ich mam a co tu citam tak to je hrozne uz som bola pevne rozhodnutá zo to budem brat do konca zivota mam 60 rokov. Beriem aj paroxetin jednu tabletku denne pri tejto kombinacii liekov som 15 rokov nevedela co je depresia ci panicka porucha no a to som pred 20 rokmi skusala vsetko mozne a nic . Neviem co bude teraz so mnou ked lekar tak necitlivo ze nemozem mat problem vysadiť tak malu dávku .som niaka ina? Ved keby mi sedela ina kombinácia liekov v pohode ale od 20 rokov trpím a teraz ked mam lieky tak ich zrušia je toto normalne?

Mirka 1208

SCH1ZO1D a teraz som si vsimla ze vo vasom pripade sa jedna o Rivotril 2mg,tak to vam povedat teda naozaj neviem ci taky v Rakusku maju,syn berie tabletky 5mg Byt vami ak ich potrebujete nutne,tak co by som tam osobne sla s receptom,alebo chodia opatrovatelky ak niekoho poznate skuste riesit a prezistit ako sa da.Drzim palce

Mirka 1208

Nezavadzam nikoho,preco by som to robila ved mam chore dieta ktore ten liek potrebuje tiez.Tento prispevok som sem dala preto aby som ludom pomohla aspon radov a nie preto aby som im este ublizovala a robila si srandu.Ja som tiez bola zufala ked som sa dozvedela ze Rivotril konci,preto ze som presne vedela ako to s mojim synom dopadne ked prejde na iny liek.Takze este raz.Rivotril sme dostali vo Viedni v obycajnej lekarni na Slovensky obycajny recept,kde sme mali predpisanych 150 tabletiek cize 3 krabicky Rivotrilu a lekarnicka nam bez problemov dala 200 kusov tabletiek cize dve skatulky(maju tam asi balene len po 100 v krabicke).Blizsie su aj Kittse aj tam su lekarne,ale muz letel do Viedne hned po synovom zachvate a to bola sobota poobede cize zhanal pohotovostne lekarne.Lekar mi povedal ze by mal byt Rivotril dostupny aj v Cechach,ale ci v Madarsku,tak to vam poradit neviem.A aby som nezabudla,platili sme necelych 15 euro za 200 tabletiek cize plnu sumu.Drzim Vam palce ludkovia nech to vsetkym dobre dopadne

Mirka 1208

Nezavadzam nikoho,preco by som to robila ved mam chore dieta ktore ten liek potrebuje tiez.Tento prispevok som sem dala preto aby som ludom pomohla aspon radov a nie preto aby som im este ublizovala a robila si srandu.Ja som tiez bola zufala ked som sa dozvedela ze Rivotril konci,preto ze som presne vedela ako to s mojim synom dopadne ked prejde na iny liek.Takze este raz.Rivotril sme dostali vo Viedni v obycajnej lekarni na Slovensky obycajny recept,kde sme mali predpisanych 150 tabletiek cize 3 krabicky Rivotrilu a lekarnicka nam bez problemov dala 200 kusov tabletiek cize dve skatulky(maju tam asi balene len po 100 v krabicke).Blizsie su aj Kittse aj tam su lekarne,ale muz letel do Viedne hned po synovom zachvate a to bola sobota poobede cize zhanal pohotovostne lekarne.Lekar mi povedal ze by mal byt Rivotril dostupny aj v Cechach,ale ci v Madarsku,tak to vam poradit neviem

Jedo905

Tomas12345
Tomáš, ty tiež rivotril vysadzuješ? Áno lekári ty to odporúčajú po týždni znížiť o polovicu, po ďalšom, o štvrtku, a ďalší už ukončiť. To je rýchle, a určite by to dobre nebolo. Chcel by som skúsiť ASHTONOVEJ MANUÁL.

Tomas12345

Jedo905 :

Treba ist na to velmi pomaly. Lekári síce radia vysadzovať po polke dávky, ale to sa mi zdá naozaj vela.

Jedo905

Tomas12345
Áno vysadzam rivotril s kvapkami, aj som užíval v kvapkovej forme. Hneď ako som vedel, že rivotril nebude, tak som to s takmer 2mg, dal na 4 kvapky, a to bola veľká chyba. Po dvoch týždňoch som dostal prvú vlnu absťáku a to nejdem ani opisovať, tak som sa vratil k necelemu jednému miligramu, a odtiaľ začínam, ale úplne pomaličky. Nikam sa neponáhľať. Lebo dole pod 0,5 , tak tam je to fakt veľmi zlé.

Tomas12345

Jedo905 :

A ty si ten rivotril vysádzal? Ak áno, takaký rivotril,vkvapkách či v pevnej forme ? A po akých dávkach si ho vysádzal ?

Jedo905

Tomas12345
To áno s kvapky rivotrilu sa da urobiť aj pol....., aj štvrť.... Kvapka. Ale ide tu oto, že keď sa človek ktorý dlhodobo užíva rivotril dostane trebárs s 10kvapiek, co je jeden miligram, na 5 kvapiek, začína to byť veľmi nepríjemné. Absťák proste príde, čo ako príde. Odporučil by som ti pozrieť ordinace rivotril. Je to české fórum, kde ľudia vysadzaju rivotril. Su tam aktuálne príspevky keď posunieš k roku 2018 , 2019

Tomas12345

Jedo905 :

Nemáš to jedno, v tabletkovej forme sa dá rivotril deliť len pri deliacej ryhe, zatiaľ čo pri kvapkovej forme sa dá snižovať i o pol kvapky, štvrt kvapky, atd a ono platí že čím pomalšie znižovanie po menších dávkach tak tým pádom su i menšie až žiadne abstinenčné príznaky, o tom je predsa micro tapering.