Koniec rivotrilu na Slovensku

ALAD

ja vás chapem , aj ja prežívam peklo ,chačky , zavratie , slaba som velmi trasem sa , Bohužial lekári vypisali tento liek a teraz ked neni nahrada a dobre vedia že vysadiť len postupne može človek , Ja som bola aj v Pezinku že mi to tam vysadia a na koniec mi vratili napseť Ja
ani zohnať neviem lebo nemám kde , Keby mi vedel niekto pomocť aspon jednu davku , bola by som vdacná lebo ja naozaj neviem komu mám pisať , Už aj na FB som pisala , len ako som predtym pisala ani Madari nemaju Rivitrilom lahné,musia mať odporučanie od lekara , recept ,občiansky preukaz , tak im len vydaju lekárni , Ja som už shcudla 5 kg , Hroza ,,,,,,,,,,

Sonie

Napíšte o svojom probléme na ministerstvo zdravotníctva, prípadne niektorým politikom alebo médiám. Nedávno dávali v telke o Lexaurine niekto im predsa musel dať tip.

ja1171

Zdravím všetkých, v roku 2002 mi bola diagnostikovaná úzkostná porucha a to až po roku behania po pohotovostiach. Musela som im pripadat ako niekto trafený čo si iba vymýšla somariny a nevie čo po večeroch robit, tak behá takmer každu noc po lekároch. Sama som vyhladala psychiatra, lebo som už bola v koncoch a ten mi určil diagnozu a nasadil okrem antidepresiv ako sprievodný liek xanax, ktorý som užívala dlhodobo napriek tomu, že som vravela, že ma neskutočne uspava a neviem riadne v praci ani doma fungovať. Preto som sa rozhodla zmeniť lekára a ten nový mi okamžite vysadil xanax a predpísal rivotril 0,5-0-0,5. so slovami, že je to menšie zlo ako xanax a taktiež zmenil antidepresíva. Asi po dvoch týždoch sa mi konečne neskutočne ulavilo a začala som žiť fakt naplno. Skušala som časom rivotril postupne vysadzovať prechodom na kvapky a dostala som sa na polovičnu davku, čo ma nesmierne tešilo, ale potom začal kolotoč odznova a skončila som na dávke 0,75 denne. Pristupila som na zmenu liečby a lekár hlavný liek teda antidepresívum zmenil z escitalopramu na seroxat, lebo bol presvedčený, že ak mi bude lepšie učinkovat seroxat lahšie sa zbavím rivotrilu, ale opakoval sa rovnaký scenár. Po postupnom znižovaní davky /nikdy som sa nedostala pod 0,5 za deň/ som to vzdala, nakolko prišli krče do celého tela, pocit na odpadnutie, zavraty a to užívam 2x denne magnezko. Neviem ako opísat roky, ked začala moja choroba a nič nepomáhalo a aká ulava prišla po prechode na rivotril. Boli to neskutočné boje a aj ja sama by som chcela uplne rivotril vysadit, lebo viem, že to nie je výhra byt na nom zavislá, ale chorý chce, aby mu bolo dobre každý deň a mohol žit plnohodnotne. Kto si týmto peklom prešiel chápe o čom píšem. Som rozhodnutá ist po recept a lieky si vybrat v zahraničí a pokušat sa o postupné znižovanie, ale zrazu byt bez lieku uplne to si fakt nedokážem predstavit. Všetkým držim palce, aby sa Vám podarilo dostat zo závislosti na rivotrile a ak nie, aby ste ho aspon zohnali a chcem verit, že sa v našom štate zmení tento arogantný pristup, aby si pacient lieky, ktoré mu pri liečbe pomáhaju musel zhanat v zahraniči. Držte sa...

ALAD

TAKTIEž BEREM RIVOTRIL 2MG ASI 15 ROKOV , jA DO ZAHRANIčIA NEVIEM ISť A MADARSKU POTREBUJETE AJ OBčIANSKY PREUKAZ , TAM Už VáM NEVIDAJU NA NAš RECEPT , KEBY NIEKTO VIE MI POMOCť BOLA BY SOM VDAčNá ,

Tomas12345

Salajka :

No ty berieš rivotril v tabletkach a ten sa ťažšie vysadzuje, ale prečo radšej nevyskusas rivotril v kvapkach, ktorý sa ovela ľahšie cez micro tapering dá vysadzovat ?

Jedo905

Razie
Rivotril už od októbra nebol dostupný. Problém nieje v slovensku, ale distribútor ROCHE nepodpísal registráciu rivotrilu, a požiadal, o stiahnutie lieku z trhu na slovensku. Podľa mňa ide o peniaze. Rivotril je lacný liek, a pre distribútora sa to neoplatí. Žiaľ, rivotril nemá náhradu s tou istou ucinonov zložkou klonazepam. V maďarsku máju rivotril, plus náhradu pod nazvom clonazepam. Ja zatiaľ rivotril kupujem v ČR na slovenský recept.

Raziel

Beriem rivotril 15 rokov a je to jediny liek, ktory mi ucinkuje. Ucinkuje mi hlavne aj na trasenie ruk.... Beriem vyssiu davku. V Cesku je a u nas nie je distributor? Ako je to mozne? Niekto by mal niekam napisat, neni mozne, aby zan nebola nahrada s rovnakou ucinnou latkou. A Xanax a podobne som skusal, a vobec mi to nepomaha. Co mam teraz robit? Pit alkohol kazdy den? Zase na Slovensku niekoho nezaujima, co pacienti potrebuju.

Salajka

Dobrý deň.Beriem Rivotril - 2 mg - 1 - 0 - 1 cca.- 17 rokov.Za 2 mesiace som znížil dávku na - 0,5 - 0 - 0,5.V priebehu mojej liečby som ho niekoľkoľkokrát skúsil vysadiť.Bolo to peklo,viete o čom píšem.Iba možno pre radu a terajšiu skúsenosť,veľmi mi pomáha meditácia pri ktorej sa spájam so svojím vlastným "Ja".Nedá sa opísať aké je to nádherné ale viem že mi to zatiaľ pomáha.Uvidím ako to pôjde ďalej,ale som čo najviac prítomný čo bol môj problém aj v diagnóze(Panické ataky,depresie).Všetkým Vám pevné držím palce pri vysádzaní a dosiahnutiu slobody??

Mirka 1208

Stastnyzivot Pripajam sa k Jedo905.Ak nemate moznost sama cestovat do zahranicia,skuste sa popytat vo vasom okoli ci niekto nechodi trebars do Rakuska chodi dost opatrovateliek a dat si predpisat Rivotril aj na rok aby ste mali zacas pokoj.Odkial ste?

Jedo905

Stastnyzivot
0,5 mg rivotrilu užívať 15r., a vysadiť do dvoch týždňov je nemožné a poznačilo by vás to dosť. Vo vašom prípade, vam poradím si po rivotril ísť do maďarska, alebo CR, Rakúsko. Tam kde to máte bližšie. Lebo fakt si myslím, že váš doktor asi nevie co je zabaviť sa benzodiapinu akym je rivotril.