Koniec rivotrilu na Slovensku

ALAD

mna včera odviela zachranka tak mi bolo zlé , neišli mi ani nohy , Dali mi injekciu predpisali Diazepan 10mg 4x denne mam brat tyžden potom znižiť na pol to je 5mg , ale viem zepany su navykové lieky , A ja som včera videla že už je lekárnach Lexaurin , inač ja som to brala pred Rivotrilom skoro to isté ,ale len ked berete 3mg , Treba by bolo napisať peticiu to by bolo najrealnejšie ,

ja1171

Pre ewas, príznaky-nevedela som dýchať, pocit na odpadnutie, závraty, kŕče v tele..., ale potom mi vysvetlil psychiater, že keď príde atak, treba to pekne predýchať v klude, ale človek ak nevie čo mu je zbytočne iba viac panikári a tým sa stav zhoršuje niekoľkonásobne. U veľa ľudí ma takýto priebeh aj tetania tu treba vylúčiť. Dnešná doba je plna ľudí s depresiami, ale ešte viac ako je aj môj prípad úzkostná porucha, alebo panická porucha resp.kombinacia oboch. Príznaky začali, keď som popri dosť náročnej práci a dvoch deťoch koncila výšku a k tomu nečakane úmrtie v rodine a ja dosť silná osoba, ktorá bez stresu ani nevedela fungovať padla ako domček z karát.

Sonie

Včera v TV hovorili že Lexaurin už bude, tuším tu niekde o ňom bola téma.
Ale je zvláštne že lekári sa oháňajú závislosťou pacientov od týchto liekov, tak prečo ich potom predpisovali? Ako potom sledujú zdravotný stav pacienta? No asi nijako, predpísať recept a mať pacienta z krku.

rivotril

dobrý deň
ak môžem mnohým pomôcť ako náhradu za Rivotril mne celkom dobre zabral liek Diazepam 10mg pol tabletky na večer ? prajem pekný deň .

ewas

ja1171 - ak mozem poprosit ake si mala priznaky ked si chodila na pohotovost?

Ja som tiez min. rok musela pohotovost parkrat navstivit. Na nic mi neprisli az som sama citila ze to je asi psychicke a tak som isla k psychiatrovi. Tak by som rada vedela ake si mala prosim priznaky

Dakujem pelne !

ja1171

Vieš nedá sa porovnávat, ak liek berieš roky a minimálnu davku 0,5 mg denne a ak berieš niečo občas, ale som rada, že nemusíš riešiť zavislost na žiadnom lieku, je to fakt peklo. Ale i tak vdaka za tvoj prispevok si zlata, že ti nie je lahostajné trapenie iných, takých ludi je už malo...

ewas

Zdravim

ja som sice nebrala Rivotril pravidelne len ked som citila triašku, napatie, žal. neurozu. Tak pol tabletky raz tyzdenne.

Psychiater mi miesto neho skusil predpisat Frontin a zatial funguje rovnako. Mozno je to tym ze sa snazim nebrat tieto lieky pravidelne ale iba chcem poradit tym co maju problemy lebo sucitim s Vami.

Mozno Frontin nahradi u niekoho Rivotriv bez tažkosti.

Jedo905

Dobrý deň. Tiež som na rivotrile, v kvapkách od samého začiatku ako mi bol predpísaný na panicku uzkostnu poruchu. Nič vôbec nič čo skúšali na mne od lexaurinu až po xanax mi nepomohlo. O antidepresívach ani nejdem hovoriť. Veď st veď z toho je človek úplne mimo. antidepresíva úplne mení a nie ako osobnosť alebo ako by som to opísal.proste človek necíti nejaké emócie tak prirodzene ako by mal. Chcem ti napísať že vôbec som necítil radosť ale ani smútok proste úplne vyschnuté emócie. keď mi dali rivotril kvapky všetko sa úplne zmenilo po panickej poruche a úzkosti ach nebol ani chýru ani slychu. 20 rokov som fungoval ako normálne zdravý človek usmievavý prirodzene usmievavý veselý bez žiadnych nejakých tých problémov ktoré sú všetci opisujeme. Teraz keď to skúšam vysadzovat tak keď sa dostanem pod nula celá päť prídu neskutočné úzkostné stavy plus divne sa cítim nefunkčný točí sa mi hlava mám slabé končatiny neistú chôdzu no niečo hrozné plus sa k tomu pridružuje depresia. hrozné čo na Slovensku urobili ľuďom ja som už bol rozhodnutý že jednoducho zlý motýľom už budem celý život nakoľko mi poskytol funkčnosť psychickú pohodu a normálny život. Teraz si ho musím zaobstarať jedine v Českej republike. Úplne súhlasím s tým že mať možnosť medializovať tento prípad aby na Slovensku videli kapacity distribútorov čo vlastne spôsobili ľuďom.