Koniec rivotrilu na Slovensku

ALAD

Jedo905 Maš pravdu ,kto to peprežil tak nemá čo tu komentováť , Nikto neberie lieky len tak . Ja som bola na ložku 5 mesiacov kym mi našli liek čo ma postavil na nohy , a to bol Rivotril ,čo som bola aj dennom sanatoriu v Bratislave každy bral Rivotril .Všade je dostupny tento liek len u nás to zrušili.

Jedo905

Antilooopa.
Ty máš problém, že tu píšeš,svoje ko.ko ...? Sú ďaleko vážnejšie závislosti než na benzo..... A keď si stoho v pi.č. , že tu píšeme de aj si lexavrin a ukľudni sa ....... Ja by dom bol za aby sa to dalo do éteru..... Pozriem to na FB

ALAD

A ešte niečo , Ked ma odviezla zachranka do nemocnice , predpisali mi Diazepam , podla vás to je normálne , vymeniť Rivotril za Diazepam , podla mna som tam ako som bola , lebo to je tiež navykovy liek , A vidite jednej znamej v nemocnici v Bratislave mi vymenili liek zas na navykovy ,

ALAD

Ja nato odpoviiem Ja ked som chcela vysadiť Rivotril lekár mi vynadal že musim to brať ako to je napisané .Do kartotéky mam napisané že na vyne je lekár nie ja , To je na lekársky predpis ,takže ja zato nemožem čo mi vypisali a musela som brať , Ja si myslim že tu nikto nevyplakavá , ale nevie čo dalej , Inač každy liek je navykovy , aj paralen , atd , A to nsom videla v Pezinku ,Verte mi že bol ten jeden pacient mal 75 rokov po operacii pluc , , chceli mu postupne odobrať Diazepan , Vždy sa ma pytal ako to vládam , lebo on je už nadne ,Videla som ako tam leži infuzia tiekla a nakoniec zomrel ,

antilooopa

Všetky benzodiazepíny by mali na Slovensku zakázať, (pokiaľ človek netrpí na epilepsiu a iné neurologické, nie psychické ochorenia).
To, že sa firma rozhodla nedovážať Rivotril, je jej rozhodnutie, nikto nie je povinný sem dovážať akékoľvek lieky. Markíza s tým nič neurobí, akurát sa vyfarbíte ako závisláci. A presne tými i ste. Poďakujte sa Vašim lekárom, že Vás na Rivotril naučili a vypestovali Vám spolu s Vami samotnými takú závislosť, že Vás berie záchranka. Veľmi dobre Vaši doktorkovia vedeli, že Rivotril skončí, firma mala toľko slušnosti, že to oznámila mnoho mesiacov dopredu, aby vedeli lekári zareagovať. A koľkí z nich to brali vážne a zareagovali??? O tomto píšte do Markízy-ako z polovice slovenskej populácie doktori vyrobili závislákov od benzodiazepínov, to je vážna téma, nie to vaše vyplakávanie, že vám vzali vaše cukríčky.

ALAD

chcela by som sa opytať kto je zato ,aby to bolo v Markize , lebo tu nikto nemá meno a je to ťažké bez mena napisať do Markizy, Ja som mala pred pol rokom iny problém a napisala som do Markizy cez FB oni mi odpisali že aby som napisala do Reflexu , Oni mi odpisali že či som ochotná rozpravať o tom pred kamerou , No ja mám panicky strach a hovoriť by som nevedela, Aj ako vy som na dne ako som už pisala odviezla ma zachranka , no čo mi dali Diazepam vobec mi nepomáha , Aj v nemocnici mi hovorili že sa to má postupne odobrať a to može trvať aj roky , a nie jedného dna na druhu lebo možem dostať epylepsiu , A keby ste boli zato aby nám vratili Rivotril treba konať , aj ked je navykovy liek človek sama sa musi rozhodnuť či to bude brať alebo nie , Ja som bola aj Pezinku 4 mesiace že mi postupne odoberu no nakoniec mi vratili Rivotril , Na FB ma stranku aj Markiza aj Reflex , Prosim vás všetci čo tu pišeme treba by bolo napisať na ich stranku ,

Jedo905

Úplne súhlasím stým,aby sa toto všetko čo nám surovo,a stou najväčšou aroganciou zobrali , aby sme všetci tu na fóre poukázali, čo sa deje . Že nás to totálne znefunkčnuje. Ako psychicky,tak aj fizicky. Nie je jednoduché to vysadiť .Mali by sme dať podnet Markíze aby to vyhučali do éteru.Moj pokus o vysadenie skočil takým panikym atakom, že som dva dni necedel prejsť cez izbu. Z klobazepamu na iný benzodiazepin prechod nieje možný. Okolo lexaurinu sa točilo toľko, že za pár dní bol v lekárni dostupný. Ale okolo rivotrilu sa čuší. Hnus čo na Slovensku je možné. A my sme len ticho.

rivotril

tak to už je moc keď ľudí odnáša záchranka ja som brala Rivotril podľa potreby síce lekár ma upozorňoval na to že Rivotril končí, ale myslela som si že bude stačiť Xanax alebo niečo podobné no nestačilo tiež som sa začala cítiť dosť zle v noci som spala tak že mozog mi stále pracoval tak sme zmenili na Diazepam nie je to síce 100% ale konečne som po týždni krásne prespala celú noc ..
no je to strašné naozaj ľudia držím palce.

rivotril

tak to už je moc keď ľudí odnáša záchranka ja som brala Rivotril podľa potreby síce lekár ma upozorňoval na to že Rivotril končí, ale myslela som si že bude stačiť Xanax alebo niečo podobné no nestačilo tiež som sa začala cítiť dosť zle v noci som spala tak že mozog mi stále pracoval tak sme zmenili na Diazepam nie je to síce 100% ale konečne som po týždni krásne prespala celú noc ..
no je to strašné naozaj ľudia držím palce.