Koniec rivotrilu na Slovensku

Jedo905

Tomáš 12345
Je jedno v akej forme rivotrilu sa znižuje. Rivotril ma dlhodobý polčas rozpadu. Čiže vie sa zozbierať v tele. Teda keď to dáš dole s 1mg, čo je 10kvapiek na 7 kvapiek, ešte ti ostáva to co je v tele zozbierané. To znamená keď sa stela vylúči 0,4mg klonazepamu, po asi cca 5 dňoch je to už cítiť a fest. Keď aj o pol kvapky dáš menej, aj tak to cítiť, zvlášť pri tých nižších dávkach kde sa človek pomerne dosť rýchlo dostane, ale potom to už boli a fest.....
Som hrozne naštvaný, že na slovensku toto sa takéto veci dejú. Ľuďom bez ohľadu na to, co snimi bude, zoberú ozaj liek ktorý ich drží.
Proste Slovensko.

postreh

Vlastne aký to máme systém zdravotníctva, keď nevedia hneď pohotovo reagovať na vzniknutú situáciu?To sa nevedeli s výrobcami, distribútormi vopred dohodnuť, tak vážení potrebujeme ale pacienta odvyknúť od týchto liekov a keď už niekto nema ani tabletku tak ako?
Lekári mali vopred upozorniť pacienta že lieky tohto druhu už nebudú a mali dať posledné dávky na odvykanie, sledovať pacienta a nastaviť ho postupne na iný liek. Príde mi to akože v obchode, no nemáme-vypredané. Lekári, poisťovne, ale aj iné zodpovedné osoby nechali pacientov napospas osudu, poraďte si sami.....

Tomas12345

jedo905 :

Rivotril v kvapkách sa nevysádza ťažko, záleži od rýchlosti a velkosti vysadzovania. Rivotril v kvapkách sa dá vysadzovat po velmi malých dávkach takže nie je problem s abstinenčnými účinkami.

jedo905

Dobrý deň. Rivotril je normálne dostupný v ČR 0,5 - 2 - 2,5 kvapky. Tiež aj v maďarsku okrem kvapiek. V rakúsku tiez všetky formi rivotrilu majú. Len sk je bez rivotrilu urobili si snas poskusne laboratórium ako to ľudia znesú, a ake následky to nechá na ľuďoch. No vysadenie rivotrilu je ukrutne ťažké. Nespavosť, depresia, extrémna úzkosť, slabosť v končatinách, až taká, že ledva človek prejde.....trasenie vnútorné aj vonkajšie, a fóbie.

Majky82

Tak teraz mám 36 rokov a rivotril mi dali na tiky ktoré mám.Iba to mi vtedy pomohlo.
Jedná sa o silno návykový liek.
Bral som ho 21 rokov a postupne som si sam znižoval dávky až som ho úplne vysadil.
Vôbec to nebolo jednoduché pretože je to skutočne silná droga.
Ďakujem.

SCH1ZO1D

JozefCSC a Mirka 1208, mne psychiatrička povedala, že obvolala Maďarsko aj Rakúsko a nikde už vraj Rivotril 2mg nedržia. Teraz neviem, či ma klamala, alebo či zavádzate iba ľudí a robíte zbytočné nádeje. Potreboval by som aspoň 4-5 balení, aby som mohol postupne znižovať dávky a zbaviť sa toho, už mám len zopár tabliet a viem, že s takým malým množstvom to nezvládnem. Tak ak naozaj je pravda, že v Rakúsku, alebo Maďarsku je možné Rivotril zohnať, stačí mi iba recept od mojej psychiatričky a zdrav.karta, alebo treba ešte k tomu niečo iné? Ďakujem za odpovede.

Sonie

Rivotril na Slovensku už nebude, k1.4.2019 končia všetky jeho formy, kvapky aj tabletky. Dá sa na recept kúpiť v Rakúsku, ale treba ho zaplatiť ako písala Mirka.

508208

Mňa ten liek drží nad vodou neviem si predstaviť iný preto že som užíval už množstvo iných ale ani jeden mi tak nepomohol ako Rivotril 2.mg poradte mi ako ho mám a kde sa dá zohnať čo je k tomu potrebné