Koniec rivotrilu na Slovensku

Mirka 1208

Môj syn bol nadstaveny na Rivotril.Viac ako dva roky bol bez zachvatu.Dostal nahradny liek Lyrica ktory ho podrzal tri dni,potom dostal zachvat.Môj muz letel za lekarom po recept a hned do Viedne zhanat nejaku otvorenu lekaren kedze bola sobota poobede.Rivotril mame.Dostali sme ho v Rakusku bez problemu.Pisem sem preto,aby ste vedeli kto ho zufalo zhanate,ze zial Bohu co v nasom posratom state nezalezi nikomu na ludoch,tak v inych statoch to dostanete.Takze Rivotril v Rakusku dostanete na slovensky recept 200 tabletiek za 15 euro.Dufam ze aspon niekomu touto informaciov pomôzem v zufalstve ktore sme prezivali aj my

manikura1

Tak ja som už poskúšal kadejaké lieky, ale Hedonin je top. Už ho síce neberiem, ale ten je pecka a možno si na neho dať aj to jedno pivko, po skromne. Tie ostatné haluze radšej vynechám z jedálnička.

ANDREJKA55

rivotril je najhnusnejší liek aký existuje, strašne návkyový, viac uškodí ako pomôže, je to len dobre

Tomas12345

Sonie :

Mna by len tak zaujímalo že proti krcom by sa možno mohol užívať i Guajacuran. Je udajne nenavykovy, bez predpisu a ucinna latka guejfenesín udajne uvolnuje svalstvo. Pocul som o tom že sa dáva ženám pred pôrodom, tak prečo ho nevyskúšať i proti krcom namiesto rivotrilu ?

zuzipeti

Môj syn tiež užíva rivotril kvapky na epilepsiu, ma stredne ťažký typ epi, vyskúšali sme 8 liekov a ich kombinácií a jediný tento synovi v kombinácii s inými zabral. Dnes som bola vybrať v lekárni rivotril, ešte mali zopár kusov, ale tiež mi potvrdili, že sa od januára nebude voziť na Slovensko. To všetko na svete sa točí len okolo peňazí? Môjmu synovi zastavil záchvaty po 2 rokoch, kedy záchvatoval každý deň. To už fakt tým idiotom na nikom nezáleží?

Sonie

Neviem či Rivotril na Slovensku úplne končí, ak áno skôr by ma zaujímala jeho náhrada. Rivotril, účinná látka klonazepam sa predpisuje hlavne epileptikom lebo má silné protikŕčové účinky. Psychiatri ho môžu používať dočasne pri niektorých diagnózach, panická porucha a pod. lebo je veľmi návykový. Predpisujú ho aj neurológovia pri epilepsii alebo blefarospazme na uvoľnenie svalstva, je možné že je to len dočasný výpadok a možno aj taktika ako zdvihnúť jeho cenu.

Tomas12345

jojo1234 :

No tak ono sa rivotril z trhu skutocne stahuje a to že si natrafil na lekaren ktoré rivotril mali bolo skôr výnimka než pravidlo. Možno jednoducho toho nakúpili viac ešte pred vydaním stahovania rivotrilu z trhu a zákaznici v lekárni moc rivotril nekupovali takže im nejaký ten rivotril ešte zostal.

Neurol a xanax neobsahuju rovnaku ucinnu latku ako rivotril. Rivotril neobsahuje alprazolam ale klonazepam.

Ale inak áno, tieto benzodiazepíny sa navzajom daju lahko nahradzovat.

jojo1234

TOMAS... tty by si mohol robit rovno psychiatra.:) Vcera som bol v lekarni a mali plne zasoby rivotrilu. Pre informaciu neurol a xanax obsahuje tu istu latku (alprazolam) a ano je to jeden z najsilnejsimi ucinkami.. Pri malych mnozstvach ako tu druhy pisu sa da lahko nahradit napriklad diazepamom ale existuju desiatky druhov tabliet skupiny benzodiazepinov takze neviem naco ta panika a ten pan co pisal ze musel zhanat a neviem co a ze mu mamicka trpi...tak ta poziadam prestan si vymyslat a zavadzat ludi, Silno dakujem

Tomas12345

antisocial22 :

Ano, v susedných krajinách sa ho dá dostať. ale tuším musia byť tie krajiny v EU. Aké dávky rivotrilu užíva tvoja mama ? Užíva rivotril v kvapkách ? No zavolaj vopred psychiatrovi či po ten recept môžeš prísť ty sám, alebo či bude treba aby si ten recept vyzdvihla od psychiatra ona sama.

antisocial22

Ahojte. Takze vypadok rivotrilu sa odzrkadlil aj na mojej mame. Stacil necely tyzden bez neho a zrutila sa ako domcek z karat a sme zas tam, kde sme boli minuly rok (pred absolvovanim liecenia v psychiatrickej liecebni). Katastrofalne stavy, momentalne si s nou nevieme dat rady. Mam pocit, ze tento liek je navykovy viac ako nejaka silna droga. Velmi ma potesilo, ze je mozne dostat ho v cechach, hned rano chcem volat jej lekarovi nech mi nachysta recept a pojdem ho zhanat po lekarnach v ceskej republike, dufam ze mi ho vydaju bez problemov. Ako nahradu jej lekar predpisal Oxazepam, ale zatial skusenost velmi zla....drzte sa ludia