Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Koniec rivotrilu na Slovensku

Sonie

Nejde len o Rivotril, ale aj iné lieky ktoré len tak zmiznú ako napr. Vigantol...
Ono to funguje asi takto-držiteľ registrácie lieku podá žiadosť ŠUKL o deregistráciu lieku k určitému dátumu. Ministerstvo zdravotníctva sa akurát spýta na vyjadrenie držiteľa registrácie prečo-ale to sa asi nikto nedozvie, zhodnotia iba akože - liek spôsobuje závislosť - obráťte sa na vášho ošetrujúceho lekára.
A lekári sú často bezradní, lebo náhrady niet. Výrobca lieku, držiteľ registrácie lieku, ŠUKL, MZ. Ale všetko je v rukách firmy -výrobcu, ktorá liek vyrába, či sú to už technické alebo finančné príčiny, ktovie.....
Výpadok napr.Vigantolu rieši Česko tak tak že ho dováža z Ruska a Maďarska a zabezpečuje to ich SUKL.

Jedo905

Áno, ten pan doktor pri vysvetľovaní na co je dobrý rivotril na chvíľu ostal seknuty a povedal že môžu sa nakopiť záchvaty. Ale co chcel povedať čo môže nastať pri náhlom vysadení to si nechal pre seba. Ina vec by bola keby rivotril mal konkurenta s tou istou účinnou látkou ako to majú maďari poliaci a iné krajiny. No my sme na slovensku. Je to dobre napísané, že ľuďom v ksefte s liekmi nejde o pacienta, ale o peniaze. A to je fakt smutné.

Sonie

Tiež si myslím že je v tom biznis, aby farmakologické firmy ponúkali svoje nové lieky a za vyššiu cenu. Do zdravotníctva sa dostali ľudia či skupiny, ktorým nejde o zdravie ľudí ale o zisky. Súčasná ministerka zrejme na to nestačí. Je to ozaj smiešne keď jej hovorkyňa povie - liek spôsobuje závislosť, veď to je asi jasné aj laikovi, ale má na výber? Ešte tam bolo že ak chcú epileptika preorientovať na novú liečbu, musí to byť v nemocničnom prostredí, asi nejaký lekár to komentoval. Takto nechali ľudí napospas osudu a politici v parlamente si robia rošádu.

Jedo905

Mbe to fakt prišlo smiešne. Včerajšie správy na Jojke a dôvod stiahnutia lieku rivotril by mne ako ministerke zdravotníctva by trápne povedať, ze su bezpečnejšie lieky ktoré nespôsobujú závislosť. Ja si kladiem otázku prečo potom výrobcovia, distribútori lexavrinu, neurolu, frontinu, oxazepamu, hypnogenu, stylnoxu ,a veľa iných liekov ktorých je negatívna stránka závislosť nestiahnu s trhu? Rivotril bol dobrým liekom nielen na epilepsiu, ale aj na úzkosti panicke poruchy spojené s depresiou. Takto budú ľudí štopat antideoresivami ktoré maju stovky vedľajších účinkov. Je to všetko len biznis. Bol to lacný liek tak ho jednoducho prestali distribuovať.

Sonie

Tak pred chvíľou na Jojke hovorili o Rivotrile. Telefonoval rozhorčený otec, ktorý má syna epileptika. Rivotril vôbec už nebude, tvrdila to dáma zo ŠUKL a myslím že aj hovorkyňa ministerstva. Vraj lekári majú rozhodnúť o ďalšej liečbe pacienta.
Aké to je od nich "ohľaduplné", že vraj spôsobuje závislosť. Pritom ich netrápia rôzne iné závislosti aj také na ktorých liečbu sa musia skladať všetci poistenci.

ALAD

aj mne vypisali Diazepam 10mg 4x denne po tyždni mam znižiť na pol , ale ja len 3x berem polku a tomu mi vypisali Prothiaden 25mg A verte mi že to pomáha Prothiaden začne učinkovať po dvoch tyždnoch ale ja to berem už pol roka , Prečitajte o tom na internete na čo je Prothiaden

Jedo905

Slnečnica.
Rivotrim rovna sa klonazepam. Lexaurin rovná sa bromazepam. Xanax rovna sa alprazolamum. Takto Xanax by stiahli podobne ako rivotril. Pri xanaxe by nebol problém nakoľko neurol helex frontin maju tu istu účinnú zložku ako xanax alprazolamum. Rivotril nemá na slovensku ziadne ine zastupenie stou istov účinkov zložkou ako som uviedol vyššie. Čiže ničím sa nahradiť nedá. Aj ked všetky uvedené lieky su benzodiazepiny ale každý s inym mechanizmom účinku. Este tu ide o krátko dobo účinným polčasom biologickom rozpadu pod co spadá lexavrin. Potom stredne doby polčas rozpadu a tym je alprazolamum. Žiaľ, rivotril patrí medzi dlhodobo polčas biologického rozpadu v oganizme. Tym aj náhrada je veľmi komplikovaná, aj ked všetky lieky ktoré som uviedol sú derivátmi diazepamu. Preto sa najlepšie asi vysadí diazepamom nakoľko ide o dlhodobo pôsobiaci biologicky rozpad diazepamu v organizme. Eqivalent 0,5 klonazepamu, sa rovná 10tim mg diazepamu. Čiže ak by si vysadzovala 0,5 rivotrilu tak rano rivotril poobede 0,25 rivotrilu plus 5 mg diazepamu. Večer 0,5 rivotrilu. No ten plan mam vypracovaný len nejda sa sem skopírovať. Ide o ASHTONOVEJ manuál. Ak som aspoň trošku piradil, tak ma to teší.

ALAD

Pekny večer , čim ho nahradiť nikto nevie , budeme pokusny kralici , Mne dali Diazepam ked ma odviezla zachranka , No vidite aj to je zepam , takže tam som kde som bola , Mám to brať 4x denne 10mg a potom znižiť na pol ,A to mi vypisali v nemocnici , Asi ani lekári nevedia ako dalej ,

slnecnica37

Dobrý deň,tak aká je vlastne náhrada rivotrilu? Lebo čítam a nevidím,žeby niekto napísal,aká.Tí,ktorí si myslia,že človek ktorý má psychické problémy je závislák a podobné nezmysly,tých mi je ľúto.Nikdy nehovor nikdy.Nikto nevie,ako dopadne,či chce či nie..príde to zrazu a aj keď sa bude urputne brániť,samo si veľmi málo ľudí pomôže,bude potrebovať psychiatra.Nie,ten,čo ho navštevuje,nie je ani blázon,ani feťák,ale načo to píšem tým,,ktorí si tým prešli...tak len tá prvá otázka,čím ho nahradiť,prosím :)

antilooopa

Feťák a závislák je rozdiel, nepleť pojmy s dojmami.
Celý čas tu píšem, že tých závislých z Vás urobili Vaši lekári. Ale Vy reagujete skôr, ako dočítate, v kútiku srdca viete, že píšem pravdu. Viem, čo je to úzkosť a viem aj to, že benzáky neriešia absolútne NIČ. Lekár Vás má liečiť tak, že Vás úzkostné stavy prakticky neprepadnú tak, aby ste si museli volať sanitky, alebo sa váľať v tráve, nie iba rozháňať úzkosť benzákmi a vyrábať z Vás závislých ľudí. Toto tu píšem celý čas, ale vy vidíte len to, že Vám niekto "zobral" nejaký benzák a chcete kvôli tomu písať do Markízy. Vôbec nepremýšľate nad tým, PREČO Vám nejaký Rivotril chýba.
Obmedzenosť a nepremýšľanie nad súvislosťami sú typické pre túto krajinu, ľudia tu reagujú čisto pudovo. Smutné.
Majte sa.