Koniec rivotrilu na Slovensku

Buna

Dakujem moc za informacie .Psychiatricka mi vravela ze sa stahuje z trhu ,nie som si teraz ista ze odkedy, mozno maju oni skoršie informacie ako sa dostanú na internet , ozaj neviem ,no tie kvapky sami vidia ako vlepsia možnosť vysadzovania rivotrilu akovvtabletkach ,skusim sa na to spytat psychiatricky ,ozaj velmi dakujem za informacie ,vidieť, že sa vyznate .Rivotril žiaľ beriem uz roky a preto mam vážne obavy ako budem fungovat ked ho stiahnu z trhu a ine lieky by mi náhodou nesadli .

Tomas12345

Ďakujem Tomas.Beriem rivotril 0,5 ,tabletky ,no len polovicku ráno ,psychiatricka mi chce bud vysadiť lieky alebo nahradit inym liekom ,keby sa nepodarilo mi ich vysadit kedze je návykový rivotril ,rada by som ho nahradila co najslabsim pribuznym liekom,lexaurin som myslela ze patri medzi silnejsie .

Takze užívas rivotril 0,25mg. 0,25mg naozaj nie je velka dávka, je to vlastne najnižšia možna davka, ktorá by si podla mna dala vysadiť aj takmer hned, ale záleží zase aj na tom ako dlho 0,25 mg rivotrilu už užívas ? Pokial by to boli i mesiace či roky tak tam by aj vysadenie 0,25mg rivotrilu bolo možno cítit v urcitych abstinencnych priznakov.

Lexaurín nepatrí medzi silnejsie, ale tiež medzi tie stredne silne. Najsilnejsie su Xanax, Neurol.

Skusal som najst nieco o stiahnutí Rivotrilu z trhu, ale nič som nenasiel. Nenasiel som ziadny oznam o tom na SUKL, ani jediny clanok o tom na internete som nenasiel. Si si teda istá že ten rivotril sa SUKL rozhodol stiahnut z trhu ? Ono totiz dany liek sa nikdy nestiahne z trhu zo sekundy na sekundu, ale najprv SUKL na svojej stranke - kukni link ( www.sukl.sk ) vydá vyhlasenie o tom že dany liek stahuje, a až nasledne potom sa postupne začne daný liek stahovať z trhu. Ak SUKL takéto nariadenie nevydal, tak nie je dovod sa domnievat ze sa rivotril stiahne zo slovenskeho trhu. Ak by ale aj dnes SUKL take nariadenie na svojej stranke vydal, tak ubehnu este týždne dokial sa zo slovenskeho trhu stiahne i posledna krabička.

Ak sa teda rivotril z trhu nestahuje ( o com som zatial presvedceny ze nestahuje ) tak by bolo lepsie nahradit rivotril tabletky za rivotril v kvapkach. Rivotril v kvapkach ma tu vyhodu ze sa lahsie vysadza nez rivotril v tabletkach, lebo rivotril 0,25 mg v tabletke sa uz neda predelit, lebo tam nie je deliaca ryha, ale rivotril v kvapkach sa predelit dá. Neviem síce kolko kvapiek rivotrilu zodpoveda mnozstvu 0,25 mg v tabletach, ale kebyze su to napriklad 4 kvapky, tak by to bolo super, lebo by si mohla si dat nabuduce uz len 3 kvapky a takto postupne vysadzovat. Aj keby 0,25mg rivotrilu v tabletkach zodpovedala jedna kvapka, tak aj v tomto prípade by sa dalo 0,25 mg mnozstvo v kvapke predelit a to tak, že si dáš jednu kvapku do jedno decového pohára s vodou a potom lyzickou zamiesas. Potom následne poldeci vody z pohára vylejes a nechas v pohári len 0,5 deci vody, co znamena že sa v tvojom pohári aktualne nachadza 0,125mg rivotrilu.

Buna

Ďakujem Tomas.Beriem rivotril 0,5 ,tabletky ,no len polovicku ráno ,psychiatricka mi chce bud vysadiť lieky alebo nahradit inym liekom ,keby sa nepodarilo mi ich vysadit kedze je návykový rivotril ,rada by som ho nahradila co najslabsim pribuznym liekom,lexaurin som myslela ze patri medzi silnejsie .

Tomas12345

Rivotril je z benzodiazepínov stredne silný. Rivotril má eliminacny polcas rozpadu 34 hodín, čím sa zaraduje medzi tie stredne silné benzodiazepiny. Cím dlhsi polcas rozpadu tým je ten liek slabší. Napríklad taky Xanax, Neurol ktore sa povazuju za najsilnejsie benzodiazepiny maju polcas rozpadu okolo 14 hodín.

Rivotril je teda stredne silne benzodiazepinum, a ked ho chces nahradit, mala by si ho nahradit za nejake ine stredne silne benzodiazepinum, napríklad za lexaurín.

Ake davky rivotrilu užívas ? Uzivas rivotril v tabletkach alebo v kvapkach ? Ako dlho uz rivotril uzivas ? Uzivas okrem neho este nejake ine lieky ? Codíš aj psychiatrovi, alebo uzivas rivotril bez vedomia psychiatra ?