Koniec rivotrilu na Slovensku

Sonie

Ako tu čítam príspevky kladiem si otázku - ak sa človek dobre cíti pri užívaní lieku hoci aj takého ktorý mu spôsobuje závislosť - prečo mu ho brať? Pokiaľ liek nespôsobuje stavy po ktorých by bol pacient nebezpečný svojmu okoliu a sebe tak znovu - prečo mu liek brať? Na to by mali odpovedať lekári alebo niekto z tých ktorí liek stopli. Ono obyčajné odôvodnenie, že liek spôsobuje závislosť nestačí, už len kvôli tomu že tí čo to hovoria sami ho nekontrolovateľne predpisovali. V susedných štátoch ak je liek prístupný znamená to že nemajú ľudí na Rivotril závislých? Alebo majú uvedomelejších lekárov ktorí majú lepšiu kontrolu nad takýmito liekmi pri predpisovaní, ktovie...
Ešte ma tu zaujal jeden príspevok keď chceli zbaviť závislosti od Diazepamu 75-ročného človeka. A prečo pokiaľ sa dobre cítil a mal už vyšší vek....
Koľko ľudí užíva analgetiká, ktoré tiež spôsobujú závislosť, pri bolestiach hlavy chrbtice....a niekedy aj pravidelné užívanie lieku ktorý nepatrí medzi návykové, môže vyvolať nepokoj a nervozitu ako ho človek denne nedostane.
Keď niekto povie A nech povie aj B - ak liek nie je a nebude tak nech sa takýmto pacientom venuje väčšia pozornosť pri odvykaní a nie jednoducho nech sa z toho dostanú sami.

Jedo095

ALDA
Viem presne o čom píšeš. Keď srdce začne búšiť,tep 140 za minutu, nohy sa podlamuju,sucho v ústach tlak na hrudi, brucho ,a bruchu ako betón. A to je iba zlomok stoho. Čo je panický atak ktorý začína uzkozťov. Ja som x rokov také niečo nezažil,len pri vysadzaní rivotrilu. Vieš tu ide o serotoninovu nerovnováhu ktorá spúšťa všetko to čo tu opisujem. Naše receptory ktoré u zdravých ľudí produkujú prirodzený trankvilizer ktorý blokuje úzkosť,tak u nás to prestalo fungovať a museli sme, musíme užívať BZD . Tak ako cukrovkar inzulín. Ešte dom nepočul aby cukrovkar ktorý má poruchu s reguláciou inzulínu sa uzdravil len na základe nejakej diéty. To isté platí aj pre nás. Neliečená úzkosť panicka porucha,sa prehlbuje do vážnych stavov akým je depresia sprevádzaná s uzkozťov. Preto nestripim aby nas tu niekto urážal ako bandu zavyslakov,a že zobeme cukríky v podobe rivotrilu. My to máme pre istú diagnózu tú závislosť. Nie pre rozmar......

ALAD

jedo905 Pekne si to napisal lebo panicky strach neprajem nikomu ,ked človek začne sa triasť potiť sa atd , a človek za zastavy lebo neidu mu ani nohy , Ja som išla od lekárky a zrazu mušky pred očami a už som ležala na trave , prosila SOM LUDI ABY MI DONESLI VODU ALE ASI SI MYSLELI žE SOM OPYTA AJ KED V žIVOTE SOM NEPILA ALKOHOL ANI KVAPKU , čLOVEK JE POHODE A AKO BLESK MU DOJDE ZLE , NIEKTORY HOVORIA žE MAJU DEPKU , ALE DEPRESIA JE niečo iné nie že človek je nervozny . ten pocit nikomu neprajem , Každy človek može byť obeťou tejto choroby .

Jedo905

ALAD .
NEROB SI STOHO NIČ. ASI NAJVÄČŠÍ PROBLÉM MA TU Z NÁS ANTILOOPA,A POTTEBUJE FAKT ODBORNÚ POMOC. LEN V ŽIVOTE JE TO UŽ TAK, ŽE TÍ KTORÍ OZAJ MAJÚ PROBLÉM,A POTREBUJÚ ODBORNÚ POMOC, BUDÚ POUKAZOVAŤ NA ĽUDÍ AKÝMI SME MY. V TVOJOM PRÍSPEVKU JE TO KRÁSNE NAPÍSANÉ.NA PSYCHIKU,NIEJE CT, ANI NIC PODOBNÉ. DRŽ SA A URČITE TO DÁME. ĎALEJ, MYSLÍM SI ŽE SPOLOČNOSŤ ROCHE MA NÁS AKO RUKOJEMNÍKOV NAKOĽKO IDE O VEĽMI LACNÝ A ÚČINNÝ LIEK PRE EPILEPTIKOV,A TIEŽ AJ ISTÉ PSYCHICKÉ PORUCHY AKÝMI SU AGORA FÓBIA, SOCIÁLNA FÓBIA,PANICKA PORUCHA ÚZKOSTNÁ PORUCHA. A TYM CHCE ABY CENA LUEKU ŠLA HORE.AK NEPÔJDE,TAK ROCHE STIAHNE NA GLOBÁLNEJ ÚROVNI RIVOTRIL.... AK SOM NIEKOHO URAZIL, OSPRAVEDLŇUJEM SA.

Jedo905

Antilooopa.
Vieš vlastne čo je úzkosť? Vieš čo je panický atak??? Vôbec ti to neprajem. Ani si to nevieš predstaviť čo to s človekom robí. Áno som od neho závislý,ale nikomu som tým neublížil ,nerobil si rodinu, nekradol , nezabijal ako nejaký sfetovaný na skutočnej droge pri ktorej stráca rozum človek. EŠTE NEVIEŠ CO SI ŤA V ŽIVOTE MÔŽE POČKAŤ,A ČO TI MÔŽE POSKYTNÚŤ TVOJU FUNKČNOSŤ. PSYCHICKÚ,ALE AJ FYZICKÚ. DALEJ URÁŽAŤ STARÉ BABKY JE UŽ VRCHOL. SORRY ALE ASI TY SAMA,ALEBO SÁM, MÁŠ PROBLÉM SO SEBOU KED VSTUPUJES DO TOHTO FÓRA. MNE HE TO ÚPLNE JASNÉ, ŽE SOM ZÁVISLÝ,A MOMENTÁLNE VYSADZUJEM ,CO NIE JE NIČ PRÍJEMNÉ. ALE JEDNO SI UVEDOM, ŽE KEĎ ČLOVEK ČOSI POTREBEJE NA CHOROBU AKOU JE AJ ÚZKOSŤ,TAK BY TO ĽUĎOM NEDÁVALI. SOM ÚPLNE NORMÁLNY ČLOVEK KTORÝ CÍTI S ĽUĎMI KTORÍ BOJUJÚ S VYSADZOVANIM KLONAZEPAMU. TY AK NEMÁŠ PROBLÉM,TAK NECHÁPEM ČO TU CHCES. PRETO TI ODPORÚČAM MEDITOVAŤ, RELAXOVAŤ,A NEOZNACOVAT NAS TU AKO NEJAKÝCH FETAKOV KED PRE TEBA JE ÚZKOSŤ AKO NEJAKÁ ÚZKOSŤ.

ALAD

Atilooopa . viem že je liek navykovy ale to je len na lekársky predpis a to len psyhiater može predpisať , Aj ty možeš ešte byť psychiaricky pacient , Mne to začalo tak zvlašne , zohla som sa zatočila sa mi hlava , a neviem ani ako sa dostal ku mne lekár , Ja mám tažky pshychicky a nervovy syndrom . Takže nesud všetkych ked nevieš prečo ten liek pouzivaju , Vieš ked som bola Pezinku som si všimla že každému dali ten isty liek , boli sme tam ako pokusny kralici , aj ked som bola na pchyhosomatickom oddeleni . a ver mi somnou boli aj znamy osobnosti ,

ALAD

Verona ,, ja by som ti odporičila sice niesom lekárka , Davaj na noc len polku potom postupne vynechať , ty bereš len na noc ,mne pomohlo na noc MAGNE B6,

antilooopa

Jebo, tvoj prejav je jasným príkladom závisláka v absťáku...závislosť od BZD je jednou z najhorších. Ja Lexaurin nepotrebujem, ale ty tvoj Rivotril áno a preto si slovne agresívny. Tak sa pýtam, kto je na vine, že každý druhý dospelý Slovák užíva BZD?? Pozrite sa doma do lekárničiek a nájdete tam všeličo. Prečo asi bol poprask, keď nebol pár dní Lexaurin?? Lebo sa ozvali všetci závisláci, ktorým chýbal! Na trhu chýbajú dôležité lieky napríklad na srdcovú arytmiu, ale kvôli tým nikto nenatočil spot do Markízy. Prečo asi? Lebo na ne nevzniká závislosť, preto. Zato zobrať Slovákom Lexaurin a Rivotril a zrazu je všade krikuuuuu. A nekričia epileptici, ale chudáci, ktorých na tieto lieky naučili lekári kvôli nejakým úzkostiam a podobným veciam. Nikto ma nepresvedčí, že toto je normálne správanie pri nedostupnosti nejakého lieku. Každá druhá stará babka žerie Neurol či Lexaurin, lebo bez neho "NEMôŽE BYŤ"..

Verony

Som rada že nie som v tom sama,beriem Rivotril 2mg na noc už roky,myslíte že budem mať problémy ak už nebude?ďakujem

ALAD

ako bolo aj TV najhnujnejšia choroba je duševná , To nemožu na CT na MR ,alebo Sono vidieť , Preto je tažké to liečíť , Musia lieky striedať kym najdu taky čo pomože pacientovi ,