Koniec rivotrilu na Slovensku

Jedo905

Mbe to fakt prišlo smiešne. Včerajšie správy na Jojke a dôvod stiahnutia lieku rivotril by mne ako ministerke zdravotníctva by trápne povedať, ze su bezpečnejšie lieky ktoré nespôsobujú závislosť. Ja si kladiem otázku prečo potom výrobcovia, distribútori lexavrinu, neurolu, frontinu, oxazepamu, hypnogenu, stylnoxu ,a veľa iných liekov ktorých je negatívna stránka závislosť nestiahnu s trhu? Rivotril bol dobrým liekom nielen na epilepsiu, ale aj na úzkosti panicke poruchy spojené s depresiou. Takto budú ľudí štopat antideoresivami ktoré maju stovky vedľajších účinkov. Je to všetko len biznis. Bol to lacný liek tak ho jednoducho prestali distribuovať.

Sonie

Tak pred chvíľou na Jojke hovorili o Rivotrile. Telefonoval rozhorčený otec, ktorý má syna epileptika. Rivotril vôbec už nebude, tvrdila to dáma zo ŠUKL a myslím že aj hovorkyňa ministerstva. Vraj lekári majú rozhodnúť o ďalšej liečbe pacienta.
Aké to je od nich "ohľaduplné", že vraj spôsobuje závislosť. Pritom ich netrápia rôzne iné závislosti aj také na ktorých liečbu sa musia skladať všetci poistenci.

ALAD

aj mne vypisali Diazepam 10mg 4x denne po tyždni mam znižiť na pol , ale ja len 3x berem polku a tomu mi vypisali Prothiaden 25mg A verte mi že to pomáha Prothiaden začne učinkovať po dvoch tyždnoch ale ja to berem už pol roka , Prečitajte o tom na internete na čo je Prothiaden

Jedo905

Slnečnica.
Rivotrim rovna sa klonazepam. Lexaurin rovná sa bromazepam. Xanax rovna sa alprazolamum. Takto Xanax by stiahli podobne ako rivotril. Pri xanaxe by nebol problém nakoľko neurol helex frontin maju tu istu účinnú zložku ako xanax alprazolamum. Rivotril nemá na slovensku ziadne ine zastupenie stou istov účinkov zložkou ako som uviedol vyššie. Čiže ničím sa nahradiť nedá. Aj ked všetky uvedené lieky su benzodiazepiny ale každý s inym mechanizmom účinku. Este tu ide o krátko dobo účinným polčasom biologickom rozpadu pod co spadá lexavrin. Potom stredne doby polčas rozpadu a tym je alprazolamum. Žiaľ, rivotril patrí medzi dlhodobo polčas biologického rozpadu v oganizme. Tym aj náhrada je veľmi komplikovaná, aj ked všetky lieky ktoré som uviedol sú derivátmi diazepamu. Preto sa najlepšie asi vysadí diazepamom nakoľko ide o dlhodobo pôsobiaci biologicky rozpad diazepamu v organizme. Eqivalent 0,5 klonazepamu, sa rovná 10tim mg diazepamu. Čiže ak by si vysadzovala 0,5 rivotrilu tak rano rivotril poobede 0,25 rivotrilu plus 5 mg diazepamu. Večer 0,5 rivotrilu. No ten plan mam vypracovaný len nejda sa sem skopírovať. Ide o ASHTONOVEJ manuál. Ak som aspoň trošku piradil, tak ma to teší.

ALAD

Pekny večer , čim ho nahradiť nikto nevie , budeme pokusny kralici , Mne dali Diazepam ked ma odviezla zachranka , No vidite aj to je zepam , takže tam som kde som bola , Mám to brať 4x denne 10mg a potom znižiť na pol ,A to mi vypisali v nemocnici , Asi ani lekári nevedia ako dalej ,

slnecnica37

Dobrý deň,tak aká je vlastne náhrada rivotrilu? Lebo čítam a nevidím,žeby niekto napísal,aká.Tí,ktorí si myslia,že človek ktorý má psychické problémy je závislák a podobné nezmysly,tých mi je ľúto.Nikdy nehovor nikdy.Nikto nevie,ako dopadne,či chce či nie..príde to zrazu a aj keď sa bude urputne brániť,samo si veľmi málo ľudí pomôže,bude potrebovať psychiatra.Nie,ten,čo ho navštevuje,nie je ani blázon,ani feťák,ale načo to píšem tým,,ktorí si tým prešli...tak len tá prvá otázka,čím ho nahradiť,prosím :)

antilooopa

Feťák a závislák je rozdiel, nepleť pojmy s dojmami.
Celý čas tu píšem, že tých závislých z Vás urobili Vaši lekári. Ale Vy reagujete skôr, ako dočítate, v kútiku srdca viete, že píšem pravdu. Viem, čo je to úzkosť a viem aj to, že benzáky neriešia absolútne NIČ. Lekár Vás má liečiť tak, že Vás úzkostné stavy prakticky neprepadnú tak, aby ste si museli volať sanitky, alebo sa váľať v tráve, nie iba rozháňať úzkosť benzákmi a vyrábať z Vás závislých ľudí. Toto tu píšem celý čas, ale vy vidíte len to, že Vám niekto "zobral" nejaký benzák a chcete kvôli tomu písať do Markízy. Vôbec nepremýšľate nad tým, PREČO Vám nejaký Rivotril chýba.
Obmedzenosť a nepremýšľanie nad súvislosťami sú typické pre túto krajinu, ľudia tu reagujú čisto pudovo. Smutné.
Majte sa.

ja1171

Pre antilooopa, absolútne nechápem ako si dovoluješ urážať ľudí, ktorých vôbec nepoznáš a nazývať ich feťákmi. Neznižim sa na tvoju úroveň, ale pamataj, že karma je zdarma. Ak na vlastnej skúsenosti zažiješ čo je to mat akúkoľvek psychickú chorobu hoci "len"úzkosť ako to ty nazývaš, tak potom môžeš hodnotiť. Ja som vo svojom živote mala a mám vážne problémy či so srdcom, ale aj obličkami a mám za sebou aj vážne operácie, ale nič nebolo pre mna horšie ako keď prišli prvé úzkostné stavy, keď nevieš chodiť, ležíš na posteli a neustále hnackujes či zvracias. Trvá mesiace niekedy roky pokým ta nastavia na správnu liečbu. Samozrejme ma vyhraté pacient, ktorý po dvoch týždňoch vysadí benzaky a dokáže fungovať bez problémov a uziva už "iba"antidepresívum, ktoré mu ma vyrovnávať hladinu serotonínu. Ani jeden z ľudí, ak je rozumný neberie benzaky, lebo sa mu to páči. Mnohí sa pokúšajú robiť možné aj nemožné, aby sa ich zbavili. Môj prvý psychiater mi mal pred rokmi vysadiť čo najskôr benzaky, ale tým že mi bolo neustále zle nemenil antidepresívum, resp. nezvýšil jeho dávku, ale pridával na xanaxe, čo bola samozrejme chyba, ale v tej dobe som verila, že snáď vie čo robí. Po zmene psychiatra mi bolo všetko vysvetlené a vedela som, že benzaky treba vysadiť a nielen preto, že ma varoval o ukončení rivotril na našom trhu, ale hlavne preto, že všetky benzaky u človeka dokonca aj v mladom veku môžu viest k postupnej demencii. A toto je hlavný dôvod prečo ich nechcem. Ale nechcem ani život, keď neviem fungovať normálne, každý človek chce žiť a nie prežívať...

Jedo905

ALAD
Neviem ako v maďarsku, ale keď máš vypísaný recept na slovensku je platný v celej EÚ. Ja som si dal na slovenský recept vybrať c ČR, lebo v maďarsku kvapky rivitril nemajú. A normálne mi chceli namiesto kvapiek dať tabletky. No nikdy som tabletky nebral iba kvapky. Tak som poslal bratovi recept do ČR a tam mu normálne vydali.... Plati sa plná suma čo na jedno balenie kvapiek rivotrilu vyjde okolo 40 Kč. ALDA ak by si chcela tak ti viem poradiť s vysadenim rivotrilu. Napíš mi na email yoyo1335@gmail.com

ALAD

Sonie , pekne a stručne si to napisala , Madarsku vypišu liek na rok to je 1000 tabletiek ale aj Rakusku ,Ako som čitala slováci chcu kvalitny liek ,ale aky ,,,,,,, Mi tu nevieme existovať , aj mne lekárka povedala a sa smiala že mi bude velmi zle , to perfektná psychiatrička , Prešla som inému taktiež mi vypisal Rivotril a Pezinku taktiež , Rivotril je na lekársky predpis , neprajem nikomu aby bol psychitcky chory , ale tym ktori nepodpisali zmluvu Cechmi , chcela by som vidieť po dvoch dnoch ich reagcie , Potom určite by bolo v lekarnach aj na Slovensku Rivotril ,