Koniec rivotrilu na Slovensku

daga

rivotril je najmenej navykovy liek, nie je zanho ziadna nahrada.z pohladu laika to hodnotim tak, ze bolo zistene, ze pomaha, tak ho stiahnime, lebo co keby sa nebodaj pacienti dokazali vyliecit.zial,toto je realita.nasim lekarom nejde o vyliecenie pacienta.bolo to skonstatovane aj lekaroom v zahranici

Jedo905

ALAD
Keď ti doktorka predpíše klasický recept normálny ako sj tu bežne naň vyberieš lieky, tak aj v ČR rakúsku a všade v EÚ. Nepotrebuješ nato nejak zvláštny recept.

ALAD

Ešte vám napišem čo sa stalo somnou , Bola som v Pezinku chceli mi odobrať Rivotril , No po čase mi to vysadili ale mi bolo velmi zle , tak mi sestrička donesla tabletku po hodine sa vrátila že ako sa citim no bolo mi velmi zle stale tak mi donesla ešte jednu tabletku , tieť sa vratila po hodine sa opytať ako sa citim no stale rovnako tak zas mi donesla tabletku po hodine sa vratila a bolo mi dobre , Pán doktor mi povedal že tie prvé dve neboli tabletky len skušali ako budem reagovať ta tretia tabletka bol Rivotril , Tak mi vratili Rivotril , Aj v kártotéke mám napisané vina lekara , Teraz ked ma odviezla zachranka som tam povedala tak prečo mi to dali a musela som brať aj ked mi bolo dobre ,Nato odpovedala , Ked mate vypisané 3x denne tak to musite tak brať nie podla seba , A teraz čo mám robiť ked už neni na Slovensku ,

ALAD

Pekny den Videla som video , ale ako dalej , ved som čitala že v Cechach je , Lekárka mi nevypiše recept ktory možem vybrať v zachraniči . Ako som pisala dali Diazepam plus Prothiaden , Myslela som si že už bude dobre no zrazu som odpadla , v Madarsku vypišu na cely rok , jednej flaštičke je 100 kusov , čo ma pacient na mesiac , Každy druhy Madarsku bere Rivotril a už roky , čo mi dve pisali už od 1982 roku , Tam to neni navykovy liek , alebo ako to beru oni a tu . Ved LEXAURIN atd je tiež navykovy a všetky lieky aj paralen ak to budete brať každy den ,

Dejave

Dobrý deň prajem všetkým. Aj ja som patrika k ľuďom, ktorým lekár predpísal Rivotril , nakoľko som sama zdravotník a neuvedomovala som si, že mi lekár môže vysadiť liek z dňa na deň .Prišla som si po recept a lekár mi povedal , že končíme s ním, že mi dáva niečo iné..Dal mi ansilan...prisiel deň "D", keď som zobrala večer posledný liek a rano som už zobrala iné, za 4 dni som nevedela kto som , bola som velmi nervózna, citlivá...v hlave mi hučalo a to som ešte bola mimo domu v práci, po 6.dňoch som bola ako v sne, bolo mi veľmi snutno za rodinou a tak som povedala, že ak mám byt bez lieku, tak radšej budem doma ..aby som mala psychickú oporu..a verte mi, že po 2 mesiacoch bez neho, ešte občas mám stavy a hrozné..prajem každému, aby sa každý z tohto pekla dostal ..náhrada zaň asi vôbec neexistuje ...bohužiaľ.. Tak sa držte, a hlavne vydržte aj slabšie lieky...Pekný deň

Sonie

Nejde len o Rivotril, ale aj iné lieky ktoré len tak zmiznú ako napr. Vigantol...
Ono to funguje asi takto-držiteľ registrácie lieku podá žiadosť ŠUKL o deregistráciu lieku k určitému dátumu. Ministerstvo zdravotníctva sa akurát spýta na vyjadrenie držiteľa registrácie prečo-ale to sa asi nikto nedozvie, zhodnotia iba akože - liek spôsobuje závislosť - obráťte sa na vášho ošetrujúceho lekára.
A lekári sú často bezradní, lebo náhrady niet. Výrobca lieku, držiteľ registrácie lieku, ŠUKL, MZ. Ale všetko je v rukách firmy -výrobcu, ktorá liek vyrába, či sú to už technické alebo finančné príčiny, ktovie.....
Výpadok napr.Vigantolu rieši Česko tak tak že ho dováža z Ruska a Maďarska a zabezpečuje to ich SUKL.

Jedo905

Áno, ten pan doktor pri vysvetľovaní na co je dobrý rivotril na chvíľu ostal seknuty a povedal že môžu sa nakopiť záchvaty. Ale co chcel povedať čo môže nastať pri náhlom vysadení to si nechal pre seba. Ina vec by bola keby rivotril mal konkurenta s tou istou účinnou látkou ako to majú maďari poliaci a iné krajiny. No my sme na slovensku. Je to dobre napísané, že ľuďom v ksefte s liekmi nejde o pacienta, ale o peniaze. A to je fakt smutné.

Sonie

Tiež si myslím že je v tom biznis, aby farmakologické firmy ponúkali svoje nové lieky a za vyššiu cenu. Do zdravotníctva sa dostali ľudia či skupiny, ktorým nejde o zdravie ľudí ale o zisky. Súčasná ministerka zrejme na to nestačí. Je to ozaj smiešne keď jej hovorkyňa povie - liek spôsobuje závislosť, veď to je asi jasné aj laikovi, ale má na výber? Ešte tam bolo že ak chcú epileptika preorientovať na novú liečbu, musí to byť v nemocničnom prostredí, asi nejaký lekár to komentoval. Takto nechali ľudí napospas osudu a politici v parlamente si robia rošádu.