Koniec rivotrilu na Slovensku

ALAD

prečo mi nechce vypisať lekárka Rivottril ,, Ona mi povedala že v zachraniči to nemožem vybrať , napr, v Cechach , čo je natom pravda

ja1171

Viem, že Rivotril bude postupne zrušený vo všetkých krajinách EU, takže nielen u nás bude tento problém. Lekári z nás doslova urobili otrokov závislých na tento liek, lebo komu ako jediný vyhovoval, tak ho veselo predpisovali a vôbec vtedy nehovorili a neupozorňovali, že poškodzuje mozog. Komu pomôže pri veľmi zlých stavoch info,tak lekáreň v Brezne má povolenie na prípravu lieku s rovnakým zložením, treba mat recept a liek si osobne vyzdvihnúť. Ja sa pokúšam znižovať dávku, lebo viem, že to je jediná správna cesta. Samozrejme mám obavy, lebo už 2x som z dennej celkovej dávky 1mg pri postupnom znižovaní skončila na 0,5mg za deň a POD som sa uz nedostala, naopak prišli po 2-3 mesiacoch stavy, kedy som musela dať aspoň na 0,75mg denne. Ale nevzdám to a budem bojovať ďalej. Držím všetkým palce. Pekný víkend.

Sonie

Je možné že sa znovu začalo okrem iných príčin aj kšeftovať s liekmi a vyvážajú sa do zahraničia, kde dostanú za to distribútori dobre zaplatené. V poslednom čase ich chýba priveľa, nedávno aj ušné ATB kvapky. Myslím že Kalavská je slabá ministerka, veď kto to má riešiť ak nie ministerstvo zdravotníctva....

Jedo905

Je to hrozné!!!! Síce som včerajšie správy nepozeral, len pred nedávnom na jojke otec syna tiež rozhorčene reagoval na stiahnutie rivotrilu . Sám užívam rivotril a viem čo je to ked ho človek znižuje. NIE NARAZ VYSADIŤ. To musí byť masaker. Slovensko ani štátna kontrola liečiv, ani ministerstvo nemôže fakticky zato, že rivotril na slovensku nieje. Za to môže distribútor ROCHE, že rivotril na slovensku nieje. Proste nepodpísali registráciu lieku na slovensku, a takto chcú pokračovať aj v ostatných krajinách. Ja len jedno nechápem. Vykrikujú že vzniká závislosť. Áno. A kde sú potom ďalšie lieky na ktorých vzniká závislosť a doktori ich s radosťou predpisujú. Taky xanax, neurol, lexaurin, oxazepam, frontin, helex. Fakt nechápem prečo tak dobrý liek akým je (vlastne bol) rivotril surovo stiahli a nedali ani len priestor na pomalé znižovanie lieku a postupne nastaviť na iný liek. Je to kruté a človek ktorý za tym stojí, mu nezávidím, lebo karma je zadarmo. Zvlášť mi je ľúto epileptikov. Ja som to mal na úzkosť.

ALAD

Ahojte , Kto pozeral včera Televizné Noviny , Aj som poplakala , Dievča priputané na ložko ktorej len Rivotril pomahal , napriek tomu že jej otec rozpraval o tom že jej zdravotny stav velmi zhoršil , má záchvaty a to už trvá 4 mesiace každy 2 den , odpoved bola Rivotril je návykovy liek treba čakať kym jej zaberu iné lieky , aj ked jeho otec tam rozpraval že to trvalo asi rok kym jej našli Rivotril o tej doby nemala nachvaty atd , Neviem pochopiť ak je taky návykovy prečo nedaju na vlastnu žiadosť a celu sumu uhradiť , Madarsku predpišu aj na rok ale už su opatrny lebo pacient musi mať od lekara recept a tomu ukazať aj občiansky preukaz ,lebo boli aj falšované recepty , Neviem prečo tu zrušili a inde nie a prečo len teraz ved to neni novy liek ,

Amilada

Pre Alad , ahoj všetky lieky sú návykové..bohužiaľ nám , čo nám vyhovoval Rivotril, tak to máme ťažké, lebo ťažko sa zvyká organizmu na inú latku..liek ..2 mesiace ho neberiem ..neťahá ma za nim , lebo beriem iny liek , ale ten iny liek ..my vôbec nesedol..nepochopim tento system v zdravotníctve, v poisťovniach, Že stiahnu liek pre nas z neurologickymi ťažkosťami, alebo s tetániou,vôbec nepozerajú,že nastavenie na inú liečbu zasa bude par týždňov trvať...alebo možno ani liek nezaberá ...Niekedy sa treba aspon vyrozprávať, lebo nikto nás nevie pochopit, kto to nezažil...Prajem pekny dnik ...

ja1171

pre daga

Ahoj, možem sa ťa spýtať, odkial máš info, že rivotril je najmenej návykový liek, lebo mne vravela moja lekárka, že poškodzuje mozog pri dlhodobom užívaní, vdaka za odpoved

sellke

Antidepresíva bez predpisu - calmtonus.com Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese.

swistica

FB mi zobrazil prispevok s diskusiou o dostupnusti Rivotrilu. Ten je dostupny v Ceskej republike a lekarne akceptuju slovensky recept. Tak mozno zavolat do ceskej lekarne a dohodnut sa s nimi.

daga

preco tu pisete o fetakoch a zavislakoch? rivotril je lie aj pre pacientov s epilepsiou, s ochoreniami centralnej nervovej sustavy ako je napr. SM doprevadzane zasklbmi a trasmi.nikdy nikto z vas, co toto pisete, neviete, kedy u vas alebo vasich pribuznych prepukne neurologicke ochorenie. ako vam bude, ked vas bude vase okolie nazyvat fetakmi?