Som vazne blazon a patrim na psychiatriu?

Príspevok v téme: Som vazne blazon a patrim na psychiatriu?
Kaido

Som tak strasne vycerpany, bohuzial uz aj psychicky a nie len fyzicky. 1 temu som tu zalozil, voa sa ''postupna degeneracia tela''. Vlastne neviem naco sem znovu pisem. Informativne nic sa odvtedy nezmenilo, skor k horsiemu, problem trva uz min 2 roky no posledne mesiace som zacal chytat obrovske uzkosti, depresie, mozgovu hmlu( komu by uz nehrablo ked mi je neustale zle) a som zrely na psychiatriu, lenze co sa stane potom? Ro si nechcem ani predstavit, skoncim medzi total blaznami pod kadejakymi AD a praskami, ktore mi urcite nepomozu. Takto sa zbavuje ludi ktory maju zlozitejsiu diagnozu, tazsie zistitelnu, jednoducho ziadanka na psychiatriu, ale odtial ci sa vratim a v akom stave je uz otazne. Jednoducho neviem uz co mam robit, nic nepomaha.

Nehcem pocut co mia si je, co to moze byt, lebo odpovedi sa tu nedockam, otazka znie co by ste robili vy na mojom mieste? Kedze skoro vsetky moznosti su vycerpane.

Anonym_93436

Nikto nehovorí aby si bol naivne pozitívny aneb. ružové okuliare.
Človek musí byť vždy realista ale ten pravý pozitivizmus prichádza práve vtedy kedy ťa už nebaví sa brodiť stále v tých istých sračkách.
Je zaujímavé ako všetci kydajú na Slovensko pri tom ja by som nemenil , či by bolo lepšie sa narodiť v Afrike ? Alebo niekde v Iráku ? V Južnej Brazílii ? .. máš čo jesť , máš strechu nad hlavou a postel kde sa môžeš vyspať ? Považuj sa za šťastného.
Ľudia budú vždy len remcať ale že by sa postavili a niečo spravili ? kdeže , také neexistuje. Isteže nie je to tu dokonalé no aj tak , mohli sme sa narodiť aj niekde v horších podmienkach.
Čo ti poviem , sám som sa musel naučiť žiť s telesnou slabosťou a bolesťou a sám som si musel dať do poriadku psychiku , preto sa teraz snažím pomôcť komu môžem aby nemusel trpieť podobne kedže som sa tým mnoho naučil.
Jedinú radu akú ti asi dám je ísť zase k tým doktorom .. dva roky .. ach .. päť rokov som videl tiež to isté .. výsledok je negatívny no nakoniec som sa dočkal. Sám sa musíš rozhodnúť , ja ti len hovorím že zažiť som si to zažil a tými sračkami som si prešiel.

ILLIA

Ahoj, vies vlastne povedat, ci tvoje problemy, ktore sa zacali pred 2 rokmi boli na zaklade nejakých negativnych zazitkov alebo prisli len tak? Vyzera to u teba na dlhodobu depresiu a to je naozaj nebezpecne. Nezatracuj lekarov ani psychiatriu. Poznam ludi,ktorym ta tebou zatracovana psychiatria pomohla a nie su to nijaki blazni. Nic nedas za to, ked to vyskusas, vsak horsie ti uz nemoze byt, nie? A co keby si vyskusal jogu? Snaz sa odhanat od seba negativne myslienky, nehodnot sa negativne, mysli na to, co ta naladi pozitivne a co ti urobi radost.

Kaido

Ked ti nic v poslednej dobe nevychadza a mas stale smolu tak je ajsne ze clovek nebude ''naivne'' pozitivny vo vsetkom, pretoze toto sa mi tiez uz v zivote vypomstilo, byt pozitivny naivne a nakoniec zistim ze som este viac sklamany tym ze v danu vec ktoru som pozitivne veril ma silno sklamala a nevysla mi ako keby som mal byt dopredu negativny. Ja to nenazyvam negativizmus ale realismus.
Prepac ale v state kde je mzda 500e, zabijaju sa tu novinari, policiu riadi mafia a mame 4 najhorsie zdravotnictvo v ramci EU si iny privlastok ako ''najhorsi'' ani nezasluzia.

Bol som na kadejakych moznych vysetreniach pred 2 rokmi odvtedy som to vzdal, lebo nemam na to cas ani peniaze, len preto aby mi nejaka sprava od doktroa ohlasila ze vysledok negativny nic vam nie je. Mimochodom presiel som si toho dost, staci ak otvoris temu ''nikto mi nevie pomoct,postupna degeneracia tela''.

Anonym_93436

Schválne som si prešiel všetko čo si písal ešte raz ....
Ten tvoj negativizmus je obdivuhodný , slovenské zdravotníctvo je najhoršie , psychiatria je najhoršia , lieky sú najhoršie , jemine všetko je najhoršie.
Byť tebou išiel by som radšej znova k doktorovi a prediskutoval s ním čo by sa dalo ešte urobiť , celý svoj stav a všetky vyšetrenia aké by sa dali spraviť len aby sa našlo čo to spôsobuje. Žiadne také že vyšetrenie je nepríjemné tak radšej ho nepodstúpim lebo aj tak mi nič nenájdu , si chlap alebo čo si ? Sám som bol ochotný sa nechať rozrezať len aby som zistil čo spôsobuje moje problémy.
Zabehni radšej k psychológovi a daj si dokopy psychiku lebo ako si sám písal , depresia , úzkosť a ostatné ti na energii nepridajú.
Ak mi tu budeš oponovať s tým že nič z toho spraviť nejdeš tak očividne si potom v poriadku kedže beznádejný človek by spravil priam čokoľvek len aby mu bolo lepšie.

Kaido

Miga
Neviem to posudit, ako mozem mat sam seba rad? Nie som nejaky metrosexual, uvedomujem si napr ze mam viac nevyhod ako vyhod oproti mojim ''kamosom''popripade oproti mojej generacii.

Viete poradit este niekto? Situacia dopadne tak ze ma vyhodia z prace, potom ulica a tam uz sa vazne podrezem, neda sa takto fungovat vecne, moje baterie organizmu su tesne pred vybitim. :(

Preteba

Pr. 4:
19 Chodník bezbožníkov je sťa temnota, nevedia, na čom sa potknú.
20 Syn môj, dávaj pozor na moje slová, nakloň svoje ucho k mojim výrokom!
21 Nespúšťaj ich z očí, chráň si ich v hĺbke srdca.
22 Veď sú životom pre tých, čo ich nachádzajú, sú zdravím pre celé ich telo.
23 Pri plnej ostražitosti si stráž srdce, lebo z neho vychádza život.
24 Odstráň faloš zo svojich úst a úskočné pery nech sú ďaleko od teba.

Anonym_93436

Keď myslíš .. mimochodom , nie som neomylný takže sa mýliť kludne môžem , len hovorím, že som sa už s ľuďmi ako ty stretol, a pomohlo im to.
Nie bolesť som nevyliečil ale darí sa mi pomaly liečiť ostatné problémy takže stále , ide to. Čo ti na to povedať , každý sme si pánmi vlastného tela .. tak sa maj krásne a prajem hodne šťastia.