Som vazne blazon a patrim na psychiatriu?

Príspevok v téme: Som vazne blazon a patrim na psychiatriu?
Kaido

Som tak strasne vycerpany, bohuzial uz aj psychicky a nie len fyzicky. 1 temu som tu zalozil, voa sa ''postupna degeneracia tela''. Vlastne neviem naco sem znovu pisem. Informativne nic sa odvtedy nezmenilo, skor k horsiemu, problem trva uz min 2 roky no posledne mesiace som zacal chytat obrovske uzkosti, depresie, mozgovu hmlu( komu by uz nehrablo ked mi je neustale zle) a som zrely na psychiatriu, lenze co sa stane potom? Ro si nechcem ani predstavit, skoncim medzi total blaznami pod kadejakymi AD a praskami, ktore mi urcite nepomozu. Takto sa zbavuje ludi ktory maju zlozitejsiu diagnozu, tazsie zistitelnu, jednoducho ziadanka na psychiatriu, ale odtial ci sa vratim a v akom stave je uz otazne. Jednoducho neviem uz co mam robit, nic nepomaha.

Nehcem pocut co mia si je, co to moze byt, lebo odpovedi sa tu nedockam, otazka znie co by ste robili vy na mojom mieste? Kedze skoro vsetky moznosti su vycerpane.

Kaido

sg
Dakujem za radu, ty i to skusal uzivat? Ja si to budem moct dovolit objednat az na dalsi mesiac. Biorezonancia je draha a nepresna, neviem ci mam tolko energie to podstupit.

miga
nie som egoista aby som mal rad sameho seba, takych namyslenyc ludi moc nemusim, na druhu stranu sa ani neda povedat ze sa nenavidim,myslim ze je v tom taky zlaty stred, takze tam by som chybu nehladal.
JA SA NECHCEM VYLIECIT?
Je videt ze si ani z 1/10 nevies predstavit co prezivam ked toto napises, myslis ze ma tu bavi stale vypisovat po forach ked sa aj tak nikdy nic nedozviem, ze ma bavilo chodit po doktoroch zbytocne, minat peniaze na nich a na kadejake doplnky? Ze sa mi lubi to ze moja choroba mi zobrala minimalne 2 zamestnania v ktorych som mal super plat a teraz vdaka tomu robim vo fabrike na 3 zmeny za 500eur?
Ty sem len prides napsies ze nemam rad seba alebo druhych a tym je to pre teba vybavene, to ja by som bol tiez dobry doktor kebyze kazdemu vravim toto co ty, problem je daleko zlozitejsi nez len to ze sa nemam rad alebo co si si na mna vymyslela.Dal by som vsetko zato aby som bol zdravy, v klude by som cely zivot zil bez penazi alebo by som sa zriekol vsetkeho materialneho len preto aby som netrpel.

BielyTesak4
Ani ja neutekam do zahranicia, vlastne ja by som nemohol eni kebyze chcem s mojim zdr stavom.
Absolutne zo zasady nesuhlasim o tych liekoch a o tom co dalej pises. Zatracujes travu co je prirodny liek skoro na vsetko, videl som ako v inych temach odhovaras ludi od toho a na druhu stranu AD co je len premenovana extaza z milionmi vedlajsich ucinkov nemas absolutne ziadny problem.

''preto sa berú zo začiatku v malých dávkach a pozoruje sa či sa nejaké vedľajšie účinky neprejavia''
Matka bozia to dufam nemyslis vazne, clovek je podla teba pokusne zviera, svihneme mu prasky a budeme cakat co to s nim spravi a spoliehat sa ze vedlajsie ucniky mozno nebudu? Tak to robia na psychiatrii.
To uz mozem ist na party a svacnut si ekinu rovno a bude to mat podobny efekt, mozno aj lepsi pretoze ti pride hned euforia narodziel od AD ktore musis uzivat dlhodobo. Niekedy sa AD beru niekolko mesiacov az rokov, bavil som sa s par psychiatrami a niektori su zato aby sa brali cely zivot dokonca, to je podla teba chvila?

sg

Kaido, skus pozriet stranku www.zdravapecen . sk a vyskusat uzivat pestrec a cierny kmin, na biorezonancii ti zistia diagnozu, pozri napr. stranku www.komhelp . sk.

Miga

Kaido, citas len to co chces, resp.vyberas si z textu len to co chces :) Ty vlastne pomoc nehladas, tebe je vlastne dobre ako je. Lebo sa mozes stazovat, zufat si, povzduchnut, trpiet, zalamovat rukami, uvazovat ake si chudiatko, mekotat ako si na tom zle.....ale.....a to je vsetko :) Ty sa vlastne ani nechces vyliecit, lebo skusil si nieco, to nefungovalo a teda uz viac moznosti nie je a kazda rada, pokial sa neda nakreslit, spocitat (rozumej nie je hmatatelna), je pre teba pass. Tak si mekoc dalej a trap sa, lebo to je jedine, v com s tebou mozem ozaj suhlasit a co ti ide famozne :)

Anonym_93436

Eh , kde som povedal že nechcem zmenu ? Nie je to porovnávanie typu že máme sa lepšie ako oni tak netreba nič meniť .. Hovorím len že je mnoho ľudí ktorí sa majú omnoho horšie .. tak netreba furt hundrať ale zdvihnúť sa a robiť niečo aby sme tak isto neskončili.
Keď som dole napísal že : ''Je zaujímavé ako všetci kydajú na Slovensko pri tom ja by som nemenil'' myslel som tým že by som hneď neutekal do zahraničia ....
Kopa liekov ma vedľajšie účinky ... neznamená že hneď musíš mať všetky , preto sa berú zo začiatku v malých dávkach a pozoruje sa či sa nejaké vedľajšie účinky neprejavia .. Ach ty si mi celá ruleta.
Brať ich berieš len chvíľu kým si nedáš do poriadku psychiku , pri tom keď ideš k psychológovi a chceš naozaj niečo zmeniť tak sa s ním môžeš skúsiť dohodnúť. Psychiater predpisuje lieky nie psychológ. Áno , trávu zatracujem ale nikomu ju neberiem , každý si je pánom vlastného tela.

pedag

Dosť bolo bláznovstiev, kadejakých divných hier. V snehu rastie snežienka, z nej je divná polievka. Aj enzyán sa mi páči, odtrhni ma, nech sa páči.

Kaido

Tak nie si slovak co na vsetko nadava, ale slovak co je so vsetkzm spokojny a nechce zmenu. Obi dva typy slovakov su na nic na tom sa asi zhodneme. A vravim ked sa zacneme porvnavat s Afrikou a krajinami tretieho sveta, za chvilu tam skoncime aj my!
Mne sa neda pozitivne myslet, pretoze mam nejaky blok v hlave, mam derealizaciu, mozgovu hmlu, do toho este depresie, ktra prave blokuje tu cast mozgu ktora ovplivnuje silu vole.
Fuu tak to si jeden zo stastnejsich, ktory mal len tento vedlajsi ucinok, ked si ale precitas pribalovy letak, tak branie AD je cista ruleta, nevies ako sa zatoci a aky vedlajsi ucinok ti vyjde. VEd vravim AD funguju presne ako extaza, co je droga ktoru by tu vacsina ludi zatratilo, vlastne ty zatracujes aj travu ale ked je nieco legalne a da sa kupit v lekarni tak to nie je tvrda droga? JE!

Anonym_93436

Hmm , nepovedal by som že som typický slovák , uvedomujem si holt že by mohlo byť horšie takže som rád aj za to dobré ...
A práve to dobré ma tiahne v pred , typický slovák sa ti bude len sťažovať ako je všetko na prd , ja radšej zoberiem ruky a vybudujem si to čo chcem aj cez bolesť.
Nenazval by som to byť len pozitívny .. je to taký optimizmo-realizmus , aspoň tak tomu nadávam. Dá sa to , čo by sa nedalo .. dobre , pozri ja to chápem , sám som bol tam kde ty tak som si jeden deň povedal že skúsim pozitívnejšie myslieť , nakoniec to bol naozaj dobrý deň , čiže to isté som zopakoval ďalší deň a hneď to šlo lepšie. Bolesť , slabosť a únava bola znesiteľnejšia a vďaka tomu sa mi lepšie bojuje.
Keď užívaš ADčka chvíľu tak to s tebou nespraví nič , neurológ mi to nakázal brať nejaký ten mesiac a jediné čo sa ukázalo je že som z toho viacej unavený tak sa to vysadilo a prešlo na liek ktorý je priamo na moju chorobu. Má 100x viacej negatívnych účinkov no bez neho by to bola len čistá bolesť a ďalšie bolestivé záchvaty ... Niekedy nemáš na výber. Chronická choroba je vojna , vieš že na konci ju prehráš no aj tak s ňou musíš každý deň bojovať.

Ak máš dobre vzťahy s rodičmi ako si sám písal tak čo ich tak poprosiť o pomoc ? Pochybujem že by ťa nechali na ulici.

Kaido

Miga
Hm, podla tvojej logiky by mal byt potom kazdy clovek na planete chory, pretoze nik nie je 100%ny niekto ma problem ze nema rad seba ako by mal, niekto zas nevie vychadzat s ludmi a ma problem amt rad druhych, to ale neznamena, ze ma este aj fyzicky trpiet, ved poznam tolko nevyrovnanych ludi oproti mne a nic im nie je. Ako teoria dobra, ale nieco jej chyba.

BielyTesak4
Neda sa byt vecne pozitivny v tyyychto srackach co kazdy den prezivam, hrozi mi vyhadzov, ze skoncim v takomto zlom zdr stave na ulici.
No jasne proste typicky slovak si, porovanvajme sa so slabsimi a nikdy nebudeme patrit medzi pokrokove krajiny, ale budeme stale na tom istom bode. A potom ze sa tu nic nemeni, vsak preco by aj ked slovk ako jediny je schopny s krvavym potom prezit 400eurovu a tak dokoloa, neotvorit si hubu ani nic, slovaci su sschopni vyjst do ulic az ked je neskoro, musi byt plateny majdan ako na ukrajine inak by ich to ani samych nenapadlo!

ILLIA
Je to mozne ale da sa to nejak dokazat? Ja si myslim skor ze to bude fyz ochorenie co mi nasledne spustilo psych problemy, ale moze to byt aj naopak, len doktori su tak neschopni, ze to nevedia ani dokazat/obhajit svoje tvrdenie.
Hej poznas takych ludi? Pretoze ja prave naopak, poznam ludi ktorych to ''vyplo'' uplne a stali sa z nich chodiaci zombici. Aj keby mi to sposobovala dlhodoba depresia tak ake je riesenie? Napchat sa praskami? Ja to mam dost nastudovane viem ake svinstvo su AD, funguju na rovnakom principe ako extaza, maju milion vedlajsich ucinkov, ktore su hlavne fyzicke a ano moze byt aj horsie, ak sa mi prejavia vedlajsie ucinky na tele tak mi bude este horsie ako teraz! Takze opatrne s tymi radami ADckami psychiatrami a tak, je to nebezpecna chcemicka cesta ktorou sa ja vydat nechcem.

Preteba

Miga má pravdu, musíš vedieť, kto si. Zdravé sebavedomie a uvedomenie si seba. Pozor na podceňovanie i preceňovanie, oboje vyvoláva chorobu.

Miga

Preco vetu "mat rad sam seba" spajas hned s metrosexualom? To je cosi ine. Vysvetlim ti co znamena mat sa rad ale uz teraz mi je jasne, ze to v sebe nemas a kym to nenajdes, NEVYLIECIS sa. Mat sa rad, lubit sam seba neznamena vyliat na seba tonu vonavky a tri hodiny sa cesat pred zrkadlom. Mat sa rad znamena, ze poznas svoju hodnotu. Ze vies kto si a co su tvoje silne stranky. Ze sa nepodcenujes, nekarhas, "nebijes" sa za to, ak cosi urobis zle ale vies sa poucit a ist dalej. Vieme ako lubit inych, ale ako seba, to uz nie. A vies preco to tak je? Lebo rodicia, ucitelia, nikto do nas od ranneho detstva nevstepoval pojem "mat sa rad a vediet ocenit sam seba". Dieta ti vie vymenovat vsetky svoje zle vlastnosti ale na tie dobre si akosi nevie spomenut. Dolezite je aj u teba a v suvislosti s tvojou chorobou - sebahodnotenie. Ak si ty o sebe myslis, ze si prd a nic neznamenas, velmi lahko sa rozvine choroba...hoc aka...Ak si k sebe extremne kriticky a nedokazes sa pozriet na seba do zrkadla a povedat si - lubim sa, tak patris k obrovskej mase ludi, ktori sa nemaju radi a privodzuju si tym zdravotne problemy.