Sociálna fóbia - ubíja ma

Príspevok v téme: Sociálna fóbia - ubíja ma
cozosebou

Dobrý večer. Píšem sem, lebo som už zúfalá a neviem si pomôcť.
Mám 19 rokov. Odmala som bola samotárska, uzavretá a hanblivá. Či už v škôlke alebo na základnej, som sa s nikým nebavila, nemala som žiadnu kamarátku, ani mimo školy. Teraz som na strednej a vôbec sa to nezmenilo. Naopak, zhoršilo sa to. Do môjho života vstúpili depresie, panická porucha a silné úzkosti.
Izolujem sa od ľudí, bojím sa s nimi nadviazať kontakt.
Som dosť citlivá a všetko si beriem k srdcu. Spolužiaci ma ohovárajú a smejú sa zo mňa. Samozrejme, honia si ego na bezmocnej.
Som sama celý život. Okrem najbližšej rodiny nikoho nemám, ale mám zmiešané pocity, zo slova "samota".
Na jednej strane mi vyhovuje, rada som sama, no na druhej strane som až príliš osamelá, takže mi to lezie krkom a rada by som mala aspoň jednu ozajstnú kamarátku, pretože mi z tej samoty šibe. Celé dni som zavretá doma.
Príde mi nemožné, aby som zmenila myslenie a začala sa s ľuďmi baviť, aj keď iba postupne. Zažívam strach pred tým, keď to mám urobiť. Ten strach ma ovládne až tak, že sa akokeby zablokujem. Dostanem blok a nepohne to so mnou. Jednoducho zostanem ticho.

Práve preto sem píšem. Neviem ako sa "odblokovať".
Je to ťažké. V minulosti som si prešla všeliakými vecami (ohováranie, vysmievanie sa, bezdôvodné drzé správanie sa ľudí ku mne, ktorí ma poznali len z videnia).

Vzťah som nikdy nemala, ani po ňom vôbec netúžim. Pri predstave, že by som sa musela socializovať, nemám chuť. Aj tak by ten vzťah skončil rýchlo. Nie som pekná, ani.sebavedomá a moja povaha to ešte zhoršuje.
Neviem, ako z toho von.

cozosebou

Cliattsi - Tak jasné, som viac pasívna, to je samozrejmé pri mojej povahe.
Sme len spolužiačky, ale aj tak nechápem, prečo by som to mala považovať "nenormálne"?
Nejako mi to nedopína no. :D

Free hugs - No, ja pochybujem, že by mi to pomohlo, keďže sú mi objatia veľmi nepríjemné.

MrokarMareko

Úplne stačí tá tvoja retardovaná fotka na fucbooku.Jak prasa keby napchali botulotoxínom.A z ktorej že si to vychýrenej dediny ty buzerant?

MrokarMareko

Sme skupinka veselých mladých chlapákov máme podobňé záujmy chodíme radi na ryby na huby radi cestujeme za aňálnymi dobrodružstvami.Slnko piesok morské vtáky no krása.Môžeš sa pridať máme radi nových členov.Ale najprv pošli svoje foto.

TibusBenedicto

Ja som nikdy nemal ten pocit že mám priateľa nakoľko si musím priznať že so homosexuálne doslova fanatický.Milovať ľudí a chcieť im dobre to je GRO môjho poslania na zemi.Mne by nevadilo kebyže mám aj mám aj priateľa z basy.Len nech ukojí moje sexuálne chute a radovánky.Mne nevadí či by bol podnikateľ cigán arab terorista vrah alebo
tyran.Mňa vzrušuje predstava že ma homosexuálny partner bičuje po zadku a chrbte a práve takéto typy ma neskutočne vzrušujú.Skúšal som nejaké finty na chlapov po dedine ale nič.....nikdy som neuspel.Posielal som milostné listy do schránok chlapcom po dedine a zase nič....Skúšal som predávať huby cez facebok a nájsť si homosexuálneho partnera a zase nič.Facebok je to pravé miesto ,človek' nikdy nevie na aké krásne chlapčenské riťky naďabí....Potom som nadával chlapom po dedine do vrahov-nechceli ma vyplatiť.Ďalšieho som skúšal pobozkať za kulturákom v parku...dopadlo to zle prefackal ma.Potom som skúšal obchytkávať ďalšieho nevyšlo to....tak aj tomu som vynadal do sadistov satanov a vrahov že keď mi nepodrží že pôjde do pekla...ale zase nič....nechcel ma??nie som atraktívny???alebo vzdelaný???alebo zlý??BOH vie...potom som si povedal serem na homosexualitu.No tak som sa priplichtil ku skupinke dôchodcov že budem s nimi chodiť na čurbesy s palicou a ruksakom.Zatiaľ mi to ide dúfam že tam zapadnem sme vekovo približne rovnako starý tak mi držte palce....

Cliattsi

nemyslim ze manipuluje. Len som odhadoval, ze ty budes v tom vztaju viac pasivna a ona aktivna...niektore veci som zle odhadol, lebo ja to ani nevidím ako spolu fungujete. U mna je to tak, ze ked druhi konaju, ja ich pororujem a potom poviem (konam) to co ja uznam za vhodne. Casto sa prisposobujem (nie vzdy), co mi je aj na skodu niekedy.
Mam aj tak malo informacii o vas dboch aby som vedel, co sa deje.
Prespanie u teba som preto myslel za zvlastne, lebo som z tvojho opisu vycital ze ste spoluziacky. A mal som dojem ze to nepokladas za "normalne" a este k tomu k nej nieco citis a nevies co s tym.

."Rešpekt nie a strach už vôbec nie."  - OK. Iba ten blok.

.....Free hugs - Ja by som to chcel skusit, lebo po tych mnohych zlych skusenostiach zrazu ta obijme 20 neznamych ludi a je to aspon taka mala kompenzacia oproti tomu, co som zazil od inych ludi. A je to anonymnne.

cozosebou

Cliattsi - Takže si myslíš, že mnou manipuluje. Inak si neviem vysvetliť, prečo to prespanie u mňa považuješ za zvláštne.
Komunikačne na tom nie sme najlepšie, pretože JA nekomunikujem, keďže mám zo skupiniek strach. Nedokážem hovoriť pred viacerými ľuďmi. Cítim, že ma moc nemusia. A pretvarovať sa, že je niečo v poriadku, neviem. To sa radšej stiahnem.
Rešpekt nie a strach už vôbec nie. Problém je na mojej strane. Nie že sa jej bojím, ale celkovo mám s ľuďmi problém komunikovať.
Priťahuje ma aj chemicky, ale aj pre to, aká je. Má aj veľa zlých vlastností, nehovorím že nie, aj napriek tomu, že ma veľakrát zranila (maličkosťami) a ona si to nevšimla, no aj napriek tomu ma to neprešlo.

No čo ja viem...(?) Objatia od cudzích ľudí. Na takú akciu sa ešte necítim. Ja som sa snažila presne tej veci v minulosti vyhýbať.

Cliattsi

No az teraz som si to vsimol - "nie sme kamaratky". Len este dodam, ze u niekt. ludi nie je problem u niekoho prespat.