Sociálna fóbia - ubíja ma

Príspevok v téme: Sociálna fóbia - ubíja ma
cozosebou

Dobrý večer. Píšem sem, lebo som už zúfalá a neviem si pomôcť.
Mám 19 rokov. Odmala som bola samotárska, uzavretá a hanblivá. Či už v škôlke alebo na základnej, som sa s nikým nebavila, nemala som žiadnu kamarátku, ani mimo školy. Teraz som na strednej a vôbec sa to nezmenilo. Naopak, zhoršilo sa to. Do môjho života vstúpili depresie, panická porucha a silné úzkosti.
Izolujem sa od ľudí, bojím sa s nimi nadviazať kontakt.
Som dosť citlivá a všetko si beriem k srdcu. Spolužiaci ma ohovárajú a smejú sa zo mňa. Samozrejme, honia si ego na bezmocnej.
Som sama celý život. Okrem najbližšej rodiny nikoho nemám, ale mám zmiešané pocity, zo slova "samota".
Na jednej strane mi vyhovuje, rada som sama, no na druhej strane som až príliš osamelá, takže mi to lezie krkom a rada by som mala aspoň jednu ozajstnú kamarátku, pretože mi z tej samoty šibe. Celé dni som zavretá doma.
Príde mi nemožné, aby som zmenila myslenie a začala sa s ľuďmi baviť, aj keď iba postupne. Zažívam strach pred tým, keď to mám urobiť. Ten strach ma ovládne až tak, že sa akokeby zablokujem. Dostanem blok a nepohne to so mnou. Jednoducho zostanem ticho.

Práve preto sem píšem. Neviem ako sa "odblokovať".
Je to ťažké. V minulosti som si prešla všeliakými vecami (ohováranie, vysmievanie sa, bezdôvodné drzé správanie sa ľudí ku mne, ktorí ma poznali len z videnia).

Vzťah som nikdy nemala, ani po ňom vôbec netúžim. Pri predstave, že by som sa musela socializovať, nemám chuť. Aj tak by ten vzťah skončil rýchlo. Nie som pekná, ani.sebavedomá a moja povaha to ešte zhoršuje.
Neviem, ako z toho von.

Preteba

cozosebou, píšeš, že máš zmiešané pocity zo slova samota. Nie je samota ako samota. Niekedy má človek okolo seba veľa ľudí, ale aj tak sa cítia sami. Myslím, že si schovaná v ulite. Nerieš okolie, skús si vytvoriť priority, ciele a choď za tým.

MarcoPolo

Cliattsi - poštovne stoji okolo 2€, niekedy aj zadarmo, neviem od čoho do zavisi. A od určitej sumy objednavky je myslim zadarmo vždy, ale tiež neviem od akej sumy. A ja objednavam vždy do 22€ pre istotu, aby mi to nezadržali colnici, o novom zakone neviem nič.

Cliattsi

Este som zabudol kys. pantotenova. To tusim b5.
Chcem sa opytat marca pola- vies mi prosim ta povedat kolko teraz stoji cez ten iherb postovne, ked to das cez airmail a tiez ked bude stat tovar celkovo od 40-100 eur, ci kvoli tomu pozastavia tento tovar na colnici. Lebo mal som take info, ale vraj sa menili trochu zakony. Tak ja neviem.

Cliattsi

cozosebou a aj ostatní, čo sem chodíte.
Neviem momentalne, ako casto sem budem chodit a ci vobec.
Cela tato vec je dost narocna aj na pisanie aj na rozmyslanie. Tak by som to chcel trochu skratit.
Je mozne, ze urciti jedinci maju od narodenia urcite deficity vitaminov a mineralov. To moze ovplyvnovat aj nasu psychiku. Ano samozrejme, su tam aj vplyvy zvonka- posmievanie, nezaujem o cloveka, tlaky rodicov aby sme boli taki podla nich, potom rozpory (napr. hadky), co vedie k izolacii a sic. fobii. Cela vec je ako som pisal zlozita.
Co teda mozne robit uz som napisal. Sice nie vsetko ale snazil som sa.
Ked sa pozriete na ostatnych ludia na seba tak uvidite rozdiely. Nemyslim krasa, skaredost a tak, ale staci sa pozriet, kolko energie maju v sebe ti ludia a kolko jej mate vy.
Pokial patris aj ty cozoaebou medzi tych ludi, co maju malo energie, je tak je to do istej miery aj genetika.
Prero som sa.rozhodol sem dat svoje poznatky z netu, ktore by mohli niekomu pomoct.
1. Vitamin B3 - Niacinamide- toto je konkretna forma vitaminu b3 ktora sa odporuca aj na  nazudlivych naladovych nestalych unavenych ludi a aj tych kt. sa boja (SF) a podozrievaju druhych ludi.
Okrem toho je dobry aj na urc. formy schizofrenie. Davku neviem stanoviť, ale postupne by som.zvysoval na 1 az 3 gramy.
2. Vitamin B6- ale konkretne jeho aktivna forma P-5-P. A Magnesium. Čiže pyridoxal5phosphate. V lekarni to nedostanete, jedine cez net (iherb). To iste plati aj o niacinamide.
Tento vitamin je dolezity na energiu a treba ho brat spolu s magneziom. Urcite by som to zase nekupoval v lekarni, ale cez iherb. Ucinna.forma je napr. magnesium glycinate.
3. Tiez je dobry pupalkovy olej Evening primrose oil
(Za taky zaklad pokladam Mg +b6 + even. prim oil.)
4. Dobry je aj bkomplex b-50
5. Vitamin b12 sublingual (ten sa rozpusti na jazyku)
6. Zinok.konkretne chelatovany zinok (chelated zinc) Aspon 15-30 mg za den.
7. .....no a nic ine ma teraz nenapada. Dobre by bolo multivitamin kde by bol aj mangan 1 krat denne.
Odporucam si pozriet/stiahnut toto video, kde sa dozviete viac
www.youtube.com
...mate tam aj davkovanie

www.google.sk

Tieto videa su dolezite najme pre teba cozosebou.
Ide o jeden stav,.ktoremu sa.hovori pyroluria. Ak by si isla k psychiatrovi a spomenula.by si mu tento termin, tak ti najskor povie, ze nic take nepozna..
Psychiatri su plateni za to, ze predavaju lieky farma firiem a nie za to,aby liecili podla aktualnych poznatkov mediciny.
Cozosebou dal som ti viac otazok, aby som teba porovnal so mnou a vyslo mi, ze mame.spolocnu vec - odmalicka si davas otazku - na co tu som? Co je identicke s mojim stavom. Myslim si,.ze tieto info,.co som ti dal by ti mohli byt napomocne,.ale.nie je to zdaleka vdetko.
Drzim ti teda palce a vela citaj a uc sa hlavne v iblasti psychologie, lebo potrebujes so sebou pracovat, aj ked tvoje okolnosti su neuprosne. Tych ludi co su tam vonku nezmenis,.ale mozes zmenit tvoje reakcie na tychto ludi.
Tvoja praca s depresiou bude v tom kolektive takmer nemozna
Bude preto lepsie,Ked vyjdes skolu.
Este ti odporucim toto,.co mne pomohlo

Mojim problemom je celozivotna stagnacia a apatia a ja si planujem uvedene produkty objednat. Dlhodobo to odkladam. Dufam,ze.to raz urobim, lebo sa takto oz neda zit.
Este je tu jedna.vec- hladovka. Spominam to az teraz,.abyna tebe nebolo toho vela. Ide o to, ze hlad sposobil urc. ludi,.ze sa.zbavili depresie. Pozri napr. sem. Budes jeden den jest, druhy hladovat atd.
www.google.sk

No asi tak. Je vela moznosti.
Co sa tyka prerus. hladovky, je tam napr. to riziko, ze mozes mat taky stav, ze budes cakat na to, kedy si zase das jedlo. Neviem skus si to pozriet. Moze to viest k takym stavom, ze sa.budes neustale kontrolovat, kedy budes zase jest. Ale ak nebudes k sebe taka prisna, tak da sa to. Urc. kila schudnes. Len neviem, ako si na to zvyknes v skole(ucenie).
Ak ta zaujima viac-citaj Partykova-Hladoveni pro zdravi a G. Malachov...viac knih.

Ak sa mi podari nacitat prilohy, tak je to z knihy Dr. A Davis-Moderne liecenie vyzivou....to su tie veci, o kt. psychiatri moc nechcu pocut, lebo by im to zobralo zisky.

Dalsia vec-osobna skusenost
www.zdravie.sk

Ak by si cistou nahodou vyskusala aspon tie vitaminy b6, magn., Zn., skus mi odpisat, aj na mail, ak tu nebudem, ci ti to zabralo aj na tu spomalenost. Ja sa to pokusim otestovat (stale to odkladam).

Je pravda, ze to aj nieco stoji, tak ked nie su peniaze.....vieme ako to chodi. Moze sa ale stat aj to, ze by ti to nezabralo. Lebo ja neviem, ako zareagujes.
Aj pozri si aj ten prispevok,.co som sem dal minule, kde som upozornoval na to, ze by mohla tak bylinka rhodiola tebe uskodit. Tam mas skusenost toho muza,ktory tam opisal co uziva a co mu pomohlo aj s depresiou.

Napisal som teda vela, cele je to skor na rozhovor. A to sa tu neda zrealizovat. A ja tiez som len amater so soc. fobiou.

Cliattsi

MarcoPolo - tak som to pochopil tak, že aj ty máš/mal si problémy so stresom z ľudí? Čiže aj ty máš SF dá sa povedať? Ale máš zase tých kamarátov, tak som to pochopil. Asi nebudeš moc hanblivý, že? Iba trochu možno :)

Cliattsi

Ked niekto nieco povie v triede, nieco zosmiesnujuce o mne napriklad , myslite ze je spravne sa tomu postavit chrbtom ? Ze sa jednoducho robit, ze som nic nepocula lebo proste nechcem vyvolat hadku, a budem proste ticho.... alebo im nieco nato odvrknut.
.....na to sa da tazko odpovedat. Ide o to, že ty nie si taká rýchla ako oni. Takže ty kým nájdeš odpoveď a ešte aj zareaguješ, oni zmenia aj temu ...a pod. Asi to poznáš. Jednu vec som sa naučil v živote - trénoval som to dosť dlho- "To, že som ticho, nie ne je zlé. "

Budeš vo veľa situáciách aj po škole, keď v živote nebudeš mať čo povedať. Pozri si aj asertívne práva. Mnohému sa priučíš.

Celkom sa mi páči ako si na to išla...opýtala som sa na písomku..a pod. To je dobrý začiatok.
Ja to tiež robievam podobne v praxi, lebo to robia tak aj druhí ľudia. Ale uvedomujem si pri tom, že to nie som celkom ja. Nie som taký a pripadá mi to umelé. Pretože nie som spoločenský typ.
Má to veľký vplyv na udržanie vzťahov, čo je dosť dôležité, aby si sa cítila dobre v skupine-škole.

Keď už je v kolektíve zabehnutý človek a nemá s nimi o čom ..... potom a už sú vytvorené vzťahy...je to ťažké (cozosebou a podobne moja skusenost).
Chceš síce viac, ale nejde to.

Ešte odporučím toto: www.coach4you.sk

Cliattsi

jandubnicka.blogspot.sk

jandubnicka.blogspot.sk
......a hlavne toto mi dosť pomohlo v živote, inšpirovalo na to vtedy, keď som to potreboval a dalo mi to nádej že veci môžu byť aj lepšie, ak ja sám zmením myslenie a prístup k veciam, aj keď zbieram odvahu z toho posledného čo zo mňa zostalo.

cozosebou

ondrusik - Myslím, že na to je už neskoro.
Už nie som prváčka, mala som to spraviť vtedy. To by som musela prísť do iného kolektívu, ktorý ma absolútne nepozná. Vtedy by som sa snažila zatnúť zuby a prekonať sa.
Ale aj tak, proste to je kolektív, ktorý spolu "dobre" vychádza, ale poza chrbát na seba tak kydajú, že hrôza.

Inak, čo sa týka tvojej otázky, presne toto zažívam. Ja to ignorujem, proste sa neozvem. A oni si myslia, že som nemá, no je to tak, že len proste nereagujem na ich podpriemernú inteligenciu. Oni si to neuvedomujú. :D
Ale už ma to ignorovanie vyčerpáva a najradšej by som im dala päsťovku alebo niečo drzé, trefné povedala, no vždy to skončí len pri predstavách, pretože mi to strach nedovolí urobiť. A určite by som sa v reči sekala. Neviem hovoriť spontánne, takže by som bola zasa len na smiech.