Sociálna fóbia - ubíja ma

Príspevok v téme: Sociálna fóbia - ubíja ma
cozosebou

Dobrý večer. Píšem sem, lebo som už zúfalá a neviem si pomôcť.
Mám 19 rokov. Odmala som bola samotárska, uzavretá a hanblivá. Či už v škôlke alebo na základnej, som sa s nikým nebavila, nemala som žiadnu kamarátku, ani mimo školy. Teraz som na strednej a vôbec sa to nezmenilo. Naopak, zhoršilo sa to. Do môjho života vstúpili depresie, panická porucha a silné úzkosti.
Izolujem sa od ľudí, bojím sa s nimi nadviazať kontakt.
Som dosť citlivá a všetko si beriem k srdcu. Spolužiaci ma ohovárajú a smejú sa zo mňa. Samozrejme, honia si ego na bezmocnej.
Som sama celý život. Okrem najbližšej rodiny nikoho nemám, ale mám zmiešané pocity, zo slova "samota".
Na jednej strane mi vyhovuje, rada som sama, no na druhej strane som až príliš osamelá, takže mi to lezie krkom a rada by som mala aspoň jednu ozajstnú kamarátku, pretože mi z tej samoty šibe. Celé dni som zavretá doma.
Príde mi nemožné, aby som zmenila myslenie a začala sa s ľuďmi baviť, aj keď iba postupne. Zažívam strach pred tým, keď to mám urobiť. Ten strach ma ovládne až tak, že sa akokeby zablokujem. Dostanem blok a nepohne to so mnou. Jednoducho zostanem ticho.

Práve preto sem píšem. Neviem ako sa "odblokovať".
Je to ťažké. V minulosti som si prešla všeliakými vecami (ohováranie, vysmievanie sa, bezdôvodné drzé správanie sa ľudí ku mne, ktorí ma poznali len z videnia).

Vzťah som nikdy nemala, ani po ňom vôbec netúžim. Pri predstave, že by som sa musela socializovať, nemám chuť. Aj tak by ten vzťah skončil rýchlo. Nie som pekná, ani.sebavedomá a moja povaha to ešte zhoršuje.
Neviem, ako z toho von.

Preteba

cozosebou, píšeš, že nemáš chuť sa socializovať, že prípadný vzťah by aj tak rýchlo skončil. Sama seba si presvedčila, že to nezvládneš. Vzdala si to skôr ako sa niečo mohlo začať. O Tom, že nie si pekná... krása človeka ide zvnútra a to, že Ty sa pekná nevidíš, nemusí tak vidieť aj okolie. Nezameriavaj sa na okolie, čo oni hovoria, ja osobne si myslím, že svoju krásu len nechceš pustiť von. Nájdi si cieľ a choď za ním, neobzeraj sa okolo seba, choď vpred. Zvládneš to

lujza33

Da sa to riesit. len musis mat dobreho odbornika a zacat na tom pracovat lebo cas bezi a dokedy chces aby sa ti to opakovalo? proste da sa to prekonat len to musis chciet vyriesit. ak chces dam ti kontakt...

Cliattsi

Ja by som to kazdopadne vyskusal. Teraz som si kupil znova tinkturu. Ja sice mam soc. fobiu, aj ked uz teraz miernejsiu, ale mam take neprijemne stavy, ktore sa daju volou dost tazko ovplyvnit, preto som si to dal znova, ci to zaberie. Je to hlavne to, ze sa moc prisposobujem ludom a s tym spojene fyziolog. procesy.
Inak ucinkuje to asi za 5 dni a treba to brat pravidelne. Stoji to 6.50 Eur.

Cliattsi

Bipolárna afektívna porucha - pozri si na wiki ale aj inde, aj tu na Zdravie sk vo vyhladavaci na fore. Lebo mne sa to nezdá.
Existujú rôzne delenia porúch nálad,.moc sa v tom nevyznám.

cozosebou

Cliattsi - Mávam výkyvy nálad, ale nemyslím si, že je to až také vážne, žeby som mala mániodepresiu.

Cliattsi

Dobre video je aj toto:
www.youtube.com

Všimni si ako tam hovorí o rhodiole. To je bylinka, ktorá mne pomohla aj pri soc. fóbii. Zmiernila ju u mna tak o 30%. Urcite odporucam!
A tiež je dobrá pri depresii. Katy túto tému celkom dobre vystihla. To co tam spomina ti tiez pomoze pri depresii.
Rhodiolu spomina aj suvislosti s depresiou od 5:50. Ked budes mat zaujem, napisem aj vyrobcu co som ja uzival.
Neviem ci mavas velke vykyvy nalad - existuje nieco ako maniodepresivna porucha raz si natesena a vzapati zase zarmutena- k tomu sme sa este nedostali. Ja len to, ze som niekde anglicky cital, ze vtedy sa neodporuca rhodiolu uzivat. Inak je bylinka bezpecna a uziva sa 3 - 4 t. kazdy den a 1 t. pauza.

cozosebou

Cliattsi - Ja som si myslela, že sa jej dá veriť.
Aj tak nechápem, ako niekto môže pokladať za smiešne, keď niekto nemá priateľov. Veď to by malo byť smutné, nie ? A ľudia sa z toho smejú a šíria to ďalej. To je sila.

10. Dá sa povedať, že by som chcela byť obľúbenejšia. Ale nie tak, že by som bola stále stredobodom pozornosti.

,,Takýchto ľudí netreba v hlave rozoberať." - To som si hovorila nespočetne veľa krát, ale tým, že som citlivá a všetko si beriem k srdcu (až príliš), ale nebola som úspešná. Aj keď viem, že názory takýchto ľudí môžem mať hlboko u prdele.

13. Nie, moji rodičia môj výzor nekomentujú. Mama sa tiež nemaľuje a nediktuje mi, ako mám vyzerať, čo si mám vymyslieť.

14. U mňa to prišlo neskôr (asi v 13. rokoch).
15. Presne tak, neviem sa ich zbaviť, aj keď chcem. Ryjú sa mi do hlavy a neviem to zastaviť.
Na chvíľu možno zmením myslenie na dobré, ale akonáhle si všimnem nejakú malú negatívnu reakciu na mňa (pohľady atď.), znova začnem myslieť negatívne.