Aký kúpiť kávovar ?

hamula

Máte kávovar aj s dotykovým displejom? Alebo proste taký modernejší? Či skôr klasiku?
Tie dotykové sú drahšie, ale mne sa páčia tie displeje a celkovo prevedenie tých kávovárov, tak by som chcela vedieť ako je to s takým ovládaním, nie je to zložité?

patrisienka

Viem, ze ano, mna by mrzelo, keby mi neladil do kuchyne, to by uz som nebola taka pokojna a kludna v kuchyni, keby mi to neladilo, ale kricalo :P

Chéri

Patrisienka náhodou aj to je podstatné, aby ti ladil kávovar, veď to nie je len o káve, ale kávovar vie dotvoriť a dodať kuchyni taký šmrnc. Najmä už sú aj rôzne dizajnové kúsky :)

magdi_na

nejaké bohaté skúseností zase nemám, ale akože mám skúsenosti s kúpou pretože aj u nás bolo treba kávovar kupovať a bolo to na mojich pleciach, tak čoto som sa naučila a keď kávu miluješ, tak proste si začneš o tom čoraz viac zisťovať.
Podľa mňa je to prirodzené :) My máme kávovar tej značky čo som ti písala, som porovnávala ceny keď sme kávovar kupovali aby zbytočne sme ho nepreplatili a napokon sme ho v Planeu kúpili, tam vychádzal najvýhodnejšie :)

nikola.stein

S modernými automatickými kávovarmi ste nemali problém? Myslím v takom zmysle, že ovládať ich, keď mávajú veľa funkcií :)

prieskumnicka

-jessica19566- Lenze to asi moze urobit aj ina znacka nie? Neviem, len sa pytam, lebo v tomto som stratena existencia. Kavu mam rada, ale v takychto technickejsich veciach sa stracam. Ale ked citam, co si pisala o tvojom tatkovi, tak som s nim na jednej lodi.
-magdi_na- Aha, cize je to este vacsia veda ako som si myslela. Ty mas evidentne s kupov kavovaru uz viacere skusenosti, co?

magdi_na

podľa mňa kvalitnejšia a známejšia značke je DeLonghi, čo sa týka kávovarov, nad inou by som osobne dnes už ani len neuvažovala, lebo táto značka má mnoho typov kávovarov a spoľahlivých a to je dôležité! Prieskumnicka poviem ti, že od značky v tomto prípade veľa závisí, ale aj od typu kávovaru, lebo sú kávovary, čo sú stavané na viaceré množstvo káv denne, niektoré na bežné používanie doma a pod :)

radinus022

Podľa toho, čo som tu čítala, čo aj baby písali tak myslím, že aj od značky záleží veľa, najmä životnosť a spoľahlivosť kávovaru. Predsa keď si kúpim kávovar, zainvestujem do neho tak očakávam, že mi bude slúžiť roky rokúce a dennodenne :)

jessica19566

My ho mame uz mnoho rokov a je skvely :) Ja s maminou si robime najcastejsie samozrejme latte a podobne mliecne kavicky, ale otec je vylozene na silne espressa, cim silnejsie tym lepsie :D a on si velmi pochvaluje, ze robi kvalitnu cerstvu kavu

prieskumnicka

O tejto znacke som teda ja vela nepocula, ako pri kavovare zistim to ci vydrzi ci bude schopny fungovat dennodenne a robit viac kav?