Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)

Príspevok v téme: Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)
cdefgahc

Nemám rád Slovensko. Ľudia sú tu primitívni tupci, ktorí stále nadávajú a chovajú sa ako prasce. Alebo čumia do tých sprostých mobilov a sú vytrhnutí z reality. A kultúrne, reprezentatívne správanie je neznámym pojmom. Mestá sú plné rôznych obťažujúcich individuí, je v nich bordel a špina. A ak sa snažím verejný priestor pred mojou bytovkou nejak skrášliť, ľudia tu na mňa pozerajú ako keby som patril do Pezinka. Nedokážem tu nič vybaviť (vopred si pozriem info na nete, aby som na mieste zistil že je aj tak všetko úplne inak). Okrem toho mi príde SK ako krajina, čo sa týka prírody, pamiatok, kultúry absolútne nezaujímavá.

Verím (čo iné mi ostáva), že sa to všetko časom zlepší. No to potrvá ešte roky a čo mám robiť dovtedy?

Dick

hehe1 a v Čechách je totéž, až na to, že já netvrdím, že jsou Češi dobráci od kosti. Určitě někteří jsou, ale oproti Slovákům jsou chladnější.

S tím "písečkem" to platí i zde, v Čechách, stejné problémy. Tady se to jen tváří, že žádné nejsou, ale jsou. zde se jen umí lépe čerpat dotace, než na Slovensku. Já neznám žádný český kapitál.

Budu to hodně těžké a osud Slovenska nevím jaký bude.

Osud Čech, já to nazývám dekadence. Oni si myslí že rostou, já to vidím jako úpadek. Ten útěk do zahraničí jsem jistou dobu schvaloval, pak zase kritizoval, ale ve skutečnosti je to právo každého, sám musím jít pryč, ale to jsou důvody osobní, byť místo kde žiji, není žádná sláva. Čechy mají alespoň Prahu, ale i ta má své nevýhody.

hehe1

dick, my sme taki dobraci od kosti by som povedal...a na to doplacame... ale mame malo, velmi malo snahy nieco zmenit... stat mame nefunkcny a vsetci si hrabu len na svojom piesocku a ved nejako bude.... toto mna najviac stve...

Dick

hehe1, a já si vždy myslel, že Slováci jsou silný národ, hrdý. Slovák je-možná to teď bude znít jako klišé, příliš obecně-silný, hrdý, bojovný, citlivý, dobrosrdečný, přímý-upřímný, vřelý, pohostinný, ale dokáže se i prát.

Češi jsou chladnější, vypočítavější a jízlivější, už na fórech si toho všímám. Slovák je více empatický, ať to jsou ženy nebo muži. A Slováci jsou i přemýšlivější. Zbytečné komplexy, prostě neměli jsme stejné podmínky, jako ti na západě. Toť vše.

A útěk do zahraničí-pro jednotlivce mnohdy jediná naděje, jak se poprat s různými negativními vzpomínkami, ale už toto fórum ukazuje, že stále máte vztah k jedné věci-k jazyku, stále ho používáte ať jste v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Belgii, Nizozemí, Velké Británii nebo třeba v Americe, nebo v Čechách.

hehe1

tupci su vsade na svete.... v prvom rade este stale chyba kriticky a logicky mysliaca vacsina, ktora je schopna rozhodovat o sebe tak, aby to bolo v prospech vsetkych a samozrejme ochota zmenit zauzivane.... my sme narod holubici... nikto sa nestazuje, nic sa nemeni a ked sa stazujes ty, tak sa ta nikto nezastane... taky zacarovany kruh.... a co sa tyka spominanych ficovcov, tak ja teda ich fanusik niesom, ale alternativa nieje ziadna... opozicnici by nezvladli ani chod statu .... takze skvely vyhlad.... no a ci sa ti paci krajina je vec vkusu, ale podla mna je tu krasne....

gabika30

ahojte tiez sa pripajam k tym co zdrhli do cudziny a poviem vam ze nic lepsie sme s priatelom nemohli urobit. Ked si zmyslim ako som makala v jednej firme za 360 eur mesacne ako upratovacka od rana do vecera ked si zmyslim nato ako si tam ludia robili zle som rada ze som v krajine kde mam 1800 eur v cistom a ludia su k sebe ovela milsi. Je mi naozaj velmi luto ako ludia na Sk ziju a ako sa namakaju za 300 eur a prebijju sa zivotom... chce to zmenu cim skor tym lepsie pretoze je nehorazne aky rozdiel je zit v zahranici a doma.

Dick

adr1a., že je zatím vždy frustrace, a často právě z problematického dětství, je jasné. Ale někteří lidé, oni ani nemají emoce, nebo je dokážou tak krásně maskovat, a jen čekají, až člověka vyprovokují, a potom naň ještě ukazují prstem jak on sám je zlý. Tak toto se stalo mně, a to poslední dobou.

Mám důkazy, že toto se děje nejenom v Evropě, zvláště tyto krajiny tím trpí, ale třeba i v USA, řekli bychom, ti skvělí Američané, kdepak, i tam si lidé závidí a nenávidí se.

Já už zemi, ve které jsem se narodil nemám rád, ani zdejší lidi. Znám pár lidí, a s těmi jsem schopen komunikovat. je to stav dnešní společnosti, která má jen materiální základ. Nejhorší je, že jsou věci, které já nechci, ale druzí tím žijou.

A tenhle stav bude pomáhat různým manipulátorům. Na anonymních fórech také vystupují různí lidé, s různými problémy a u některých jde vidět, že je to s nimi zlé.

Já mám problém lidi brát takové jací jsou, pokud je vidím jednou v životě, tak na to člověk zapomene, ale pokud je to dnes a denně, tak to už je problém.

ferihitka

nuž je to pravda, musím stebou len suhlasit, neviem ani ja ako mat rad tychto zavistlivých vecne nasratych a podrazdenych ludi, co si zavidia aj chorobu, neviem ani ja ako to tu mam mat rada a ako tu zit, lebo su tu primitivi a neprajnici..to je svk..lutujem, ze som sa tu narodila, krajina je uplne o nicom, neni tu nic co by ma zaujímalo, mesta priserne,priroda hrozna,a ludia este horsi, jedine nam pomoze sa odstahovat :)
nevidela som tu este vobec usmiatych ludi po uliciach, ako napriklad v iných statoch, ze by sa usmiali na teba...a tiez sluzby, ked chces nieco vybviťmdrzi suvsade...no priserne, chapem ta

0vecka

prezyvka vzdy lepsie ako pravnik ktory ma pozenie do sporu zoberie prachy a prehra...

inak dokazy nepotrebujem v oboch pripadoch sa to da velmi lahko konanie dotycnych dokazat... akurat ze je to kocurkovo a pravnik mi povedal na rovinu ze musim podat zalobu a v tychto pripadoch zvykne rozhodnut sudca proti...