Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)

Príspevok v téme: Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)
cdefgahc

Nemám rád Slovensko. Ľudia sú tu primitívni tupci, ktorí stále nadávajú a chovajú sa ako prasce. Alebo čumia do tých sprostých mobilov a sú vytrhnutí z reality. A kultúrne, reprezentatívne správanie je neznámym pojmom. Mestá sú plné rôznych obťažujúcich individuí, je v nich bordel a špina. A ak sa snažím verejný priestor pred mojou bytovkou nejak skrášliť, ľudia tu na mňa pozerajú ako keby som patril do Pezinka. Nedokážem tu nič vybaviť (vopred si pozriem info na nete, aby som na mieste zistil že je aj tak všetko úplne inak). Okrem toho mi príde SK ako krajina, čo sa týka prírody, pamiatok, kultúry absolútne nezaujímavá.

Verím (čo iné mi ostáva), že sa to všetko časom zlepší. No to potrvá ešte roky a čo mám robiť dovtedy?

Dannieeee

Ahoj ja som tiez nebola na sk stastna lebo tu si oblubeny len ked niesi sikovnejsi od ostatnych ked mas problemy proste doma mame velmi zlu mentalitu. Sama zavist falos rodinkarstvo priatelstva len s tym s koho nieco mam ... a vztahy samy rozvod sama slobodna matka .. to ako sa dnes zije je hroza tu...

Zapadakov

To vsetci skrachovanci tvrdia,ze je vonku zle.No ono aj je pre ludi co nevedia jazyk a tym padom sa nemozu zaclenit do spolocnostiva nemaju ziadne spolocenske vyzitie.A neakceptuju ich domaci ako tu pisala jedna skrachovana,a ani nebudu bez jazyka ale to nikde nie len na zapade.Ja zijem v Kanade a tiez som zacinal v Rakusku ono ked mas Sk obcianstvo tak nikto alebo len malokto dostane pracovne povolenie do Usa alebo Kanady.Zase Rakusko ma v tomto super mas At obcianstvo a cestu mas otvorenu za pracou a to nehovorim o peniazoch,ked mas vonku kvalifikovanu pracu,to neni 600 eur ale aj 2200 eur.Tak si vyber preco polovica Blavy pracuje v Rakusku okolo Kitsse alebo viedne,pre 600;eur nie.

lolinka

Ja ti radím ísť žiť na dlhšie do zahraničia. Ja som žila už v štyroch rôznych krajinách a ok, niektoré veci sú tam lepšie, ale niektoré horšie, tupci sa nájdu všade a Slováci určite nie sú najdebilnejší ani najtupší národ. V zahraničí stretneš aj ľudí, čo sa na teba budú vyvyšovať len preto, že si sa narodil o pár sto km ďalej a máš iný rodný jazyk a nebude ich zaujímať aký si vlastne vnútri človek. Stretneš tam ľudí, čo budú blbší od teba ale aj tak budú presvedčení že sú viac ako ty. V UK stretneš mulatov čo ťa budú chcieť zbiť alebo ťa aj zbijú lebo si "zasraný Poliak" a oni sú rodení Angličania a tým pádom niečo viac. No radila by som ti ísť žiť hlavne do Anglicka, lebo tá kultúra tam je na sto míl vzdialená od nás. Ešte si budeš vážiť Slovákov a Slovensko keď sa odtiaľ vrátiš.

I.

Ja som bol raz pri krachu jednej firmy, nie ako majiteľ, ale v inej pozícii. Prečo sa jednému podniku oplatí robiť za akože prd makový a tým ostatným nie? Kto je za tým. Kto to podporuje? Aký bol cieľ? Už je to asi zbytočné analyzovať, lebo je to pasé, nanešťastie.

I.

Kto má potrebu ohovárať, tak nežije väčšinou vlastný život, vlastne nežije žiaden život...
Raz, keď na to budem mať náladu, tak o takom niečom napíšem román, bola by to brutálna tragi-komédia, ľudia by sa asi smiali a plakali súčasne. Najlepšie príbehy píše život sám:-) :-(

caty512

ja som tiež odišla do zahraničia a som tu nehorázne spokojná :) áno teraz všetci domňa že slovenska usraná z toho že žije mimo sk ale je to tak. Mne tu vyhovuje to že nikto si tu nikoho nevšíma. Musím sa priznať že doma na SLovensku som sa nikdy necítila dobre nakoľko mi strašne vadí mentalita našich ľudí. Každý sa do každé stará každého si všíma z vlastného nešťastia robí zle druhým.... Tu v zahraničí ako keby utalo úplne iný svet.

bagration

velmi jednoduche.. odstahuj sa na ten vysnivany vyspely zapad, napr do Calais vo Francuzsku, Malmo vo Svedsku alebo do Molenbeek v Bruseli.. a garantujem, ze si Slovensko a Slovakov zamilujes.

odľud

možno problémy týchto krajín len v podstate vyostrujú niečo iné, niečo s čím majú ludia problém aj v iných krajinách. nenapíšem nič s čím by už neprišli iní ale asi nad tým ludia málo premýšlajú alebo vôbec o tom takto nepremýšlajú. mám na mysli čosi všeobecnejšie, totiž ludskú dôstojnosť. problém je že sa medzi ludmi akosi zaužíva vnímať spoločnosť len cez ekonomický príspevok cez ekonomické termíny. tento kult trhu mení človeka len v tovar, trh rozhodne, ten rozhoduje, dochádza tak vlastne k dehumanizácii, degradácii človeka, človek nie je cielom sám o sebe a nečudo že stráca radosť zo života. spoločnosť je vlastne továreň a na čom záleží je efektivita s akou bude pracovať. a potom je dôležité aj tá už spomínaná funkčná justícia.
a školy. školstvo je tým tiež presýtené, v kvázi vzdelávaní ide o len to aby človek bol dobrým nástrojom pre trh, nejde o človeka. deti nezažívajú nič iné iba takto chápaný význam seba samého.

Immanuel Kant uvažuje o cene človeka. v podstate ale hovorí že čo má cenu to možno nahradiť niečím iným, teda ako ekvivalentom. čo je ale povznesené nad akúkolvek cenu a nemožno to nahradiť ekvivalentom to má dôstojnosť. Kant vlastne hovorí o bezpodmienečnej ľudskej dôstojnosti kedy by mal byť rešpektovaný a mať dôstojnosť hoc aj bezdomovec proste ako ľudská bytosť. v našej spoločnosti je však ale stále podmieňovaná príncípom zásluhovosti, človek musí splňať nejaké atribúty, čiže nie je vnútorne vlastná a podla toho ludia posudzjú nie len ostatných ale aj samých seba. potom nečudu že sa cítia nahovno, alebo ten pocit sebahodnoty, nejakej dôstojnosti u nich viacerých kolíše ako na hojdačke.