Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)

Príspevok v téme: Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)
cdefgahc

Nemám rád Slovensko. Ľudia sú tu primitívni tupci, ktorí stále nadávajú a chovajú sa ako prasce. Alebo čumia do tých sprostých mobilov a sú vytrhnutí z reality. A kultúrne, reprezentatívne správanie je neznámym pojmom. Mestá sú plné rôznych obťažujúcich individuí, je v nich bordel a špina. A ak sa snažím verejný priestor pred mojou bytovkou nejak skrášliť, ľudia tu na mňa pozerajú ako keby som patril do Pezinka. Nedokážem tu nič vybaviť (vopred si pozriem info na nete, aby som na mieste zistil že je aj tak všetko úplne inak). Okrem toho mi príde SK ako krajina, čo sa týka prírody, pamiatok, kultúry absolútne nezaujímavá.

Verím (čo iné mi ostáva), že sa to všetko časom zlepší. No to potrvá ešte roky a čo mám robiť dovtedy?

Prezyvka055

0vecka zly pravnik, ale inak je pravda ze bohatsi vacsinou vyhra lebo ma spickovych pravnikov a pozna lepsie pravne klucky. Teda ked chces zazalovat jack wolfskin musis mat k tomu sakra dovod a tonu dokazov.

0vecka

inak nechapem ako moze niekto hovorit ako je to na zapade super... za 6 rokov som bol 2x v situacii kde som mal spor s niekym inym pricom som mal 100% pravdu a vzdy mi pravnik povedal ze mam sice pravdu ale neodporuca mi sa sudit... a ine urady sa na mna vysrali. nejaky podstatny rozdiel tu fakt nevidim...

adr1a.

Dick. Ja som sa rokmi naucila brat ludi, takych aki su. Nemat od ludi radsej ziadne ocakavania. Mozno iba ak sama od seba) A brat ich aj s ich chybami pokleskami slabostami, zakernostami hnevom zlobou, ci ich nenavistou frustraciou zavistou ai. Vacsinou to aj tak vsetko prameni suvisi s ich vlastnymi zivotmi. Keby si siel do hlbky podstaty, tak kazdy jeden z takychto ludi si len lieci kompenzuje svoje vlastne zlyhania prehresky slabosti nestastia ai. Analyzou by sa aj tak zistilo, ze mali bud dosrane vlastne detstvo dospievanie, ci zivot ako taky. Bud sa to na nich tak podpisalo a vrylo svoju pecat, ci sa s tym nedokazali vyrovnat vysporiadat, alebo sa teraz mstia vsetkym a kazdemu) No vzdy za tym nieco je. Nikdy sa nic nedeje len tak. A kazda akcia vyvolava reakciu. Mozno je za tym vsetkym ich vlastna bolest utpenie tyranie ponizenie choroba frustracia hlupost stradanie, nedostatok lasky ai ai
Mne v zivote tiez vela ludi ublizilo...
Ale naucila som ich neriesit, obchadzat vyhybat sa radsej zlu ci hluposti (pre hlupaka kazdy hlupy :D ), a sustredit sa skor len na to pekne pozitivne radostne ci udalosti chvile ludi ai, co zivot so sebou prinasa)

Dick

Já bych to předefinoval, jak mít rád lidi? Není to vždy jednoduché, pro mně vůbec. A nenávidět je velmi jednoduché, ale vyžírá vás to zevnitř. Oduševnělý člověk, se s tím lépe vyrovná a přijme všechny a někdy i s láskou, já to neumím.

Není to vůbec problém Slováků, ale všech národů. Tady jsme jen přesvědčeni o výjimečnosti našich národů, to píši, jako rodilý Čech.

farmer 700

boze jak neznasam týchto dookola trepúcich debilkov, furt len na zapade je vsetko dokonale a tu je vsetko najhorsie a dookola trepú len to isté ako prijeb...ní, tak vypadnite z tejto krajiny a nerozosievajte tu vas jed, ste trápni

Moireal

No ja by som povedala, ze je to aj dost naopak. Mne sa v zivote nedarilo a povedala by som si, ze mne ludia nemaju co zavidiet a predsa zavideli. Ludia zavidia aj nos medzi ocami. Skor ti, co su uspesni k sebe pritahuju viac ludi ale najdu sa samozrejme medzi nimi aj zavistlivci.

Uprimne ale, kazdy jeden clovek uz urcite niekomu nieco zavidel a kto tvrdi ze nie, ten zavidi doteraz.

Ale naozaj to nieje len na Slovensku. Na Slovensku to len skratka viac vidiet, lebo kazdy kazdemu nazera do hrnca, kedze je tam malo ludi a a akoze "kazdy kazdeho pozna".