Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)

Príspevok v téme: Ako mať rád Slovensko (a Slovákov)
cdefgahc

Nemám rád Slovensko. Ľudia sú tu primitívni tupci, ktorí stále nadávajú a chovajú sa ako prasce. Alebo čumia do tých sprostých mobilov a sú vytrhnutí z reality. A kultúrne, reprezentatívne správanie je neznámym pojmom. Mestá sú plné rôznych obťažujúcich individuí, je v nich bordel a špina. A ak sa snažím verejný priestor pred mojou bytovkou nejak skrášliť, ľudia tu na mňa pozerajú ako keby som patril do Pezinka. Nedokážem tu nič vybaviť (vopred si pozriem info na nete, aby som na mieste zistil že je aj tak všetko úplne inak). Okrem toho mi príde SK ako krajina, čo sa týka prírody, pamiatok, kultúry absolútne nezaujímavá.

Verím (čo iné mi ostáva), že sa to všetko časom zlepší. No to potrvá ešte roky a čo mám robiť dovtedy?

Pagadi

Nuž, ja tiež nad tým rozmýšľam, ale priveľmi až nejako nedumám, lebo tie problémy sú všade na svete. Ono, každý je presvedčený o svojej pravde, tak buď sa prispôsobíš alebo ani neviem, čo ti na to povedať. Treba niekedy aj rozmýšľať ako kritizovať. Pred infarktom je už asi každý. Ale žiaden problém... Hlavu hore, bude líp ako hovorí ten sprosťák: L.....r.

slovenskoodpadeu

celebrita fb uplne mi pises z duse. Robim v prevazne zenskom kolektive aj ked len kratko no zazivala som vsetko co opisujes. Musim tam zostat momentalne ale tiez planujem zahranicie. Ked som chodila do prace vyparadena, pekna a upravena dala si v lete pekne saty jedna kolegyna na mna neustale nieco mala stale vyvolavala hadky stale upozornovala na chyby.. az ked som sa do prace prestala malovat upravovat pekne sa obliekat ako by zazrakom uz proti mne nikto nic nema. Mas uplnu pravdu. V zenskom kolektive treba byt neupravena rozpravat o tom ake mas problemy a potom si dobra kolegyna. Ked si stastna usmievava nedaj boze zozeru ta. Palec hore za prispevok je to jedna velka pravda.

ajsk

...Skolitelka (veduca linky) v debilnej slovenskej fabrike v Nitre ziskala na svoju linku najsikovnejsiu pracovnicku, ktora na samostatnych doskach kazila normy, nikdy nemarodila, nikdy nevynechala jedinu sobotu, ochotne a rada pomahala vsetkym okolo seba, schopnost rychlo a lahko sa ucit bola u nej az zarazajuca, az do oci bijuca, skromna dievcina mala gymnazium, ale chudobnych rodicov, kvoli comu nebolo mozne, aby isla studovat na VS, ale baba si chcela vo fabrike aspon naserit na byt, a tak pracovala uz 5 rokov. Ta pracovnicka bola velmi pekna, ale ziadna stetka a ani zlatokopka, po 20tke este panna, nechcela chlapov, netuzila po ziadnej kariere, chcela len pracu na dlhe roky a svoj sväty pokoj. Ona bola proste len clovek konajuci podla svojho najlepsieho svedomia, lebo to tak mala v povahe a nemienila sa pretvarovat a hrat sa na niekoho, kym nie je. Nemienila sa ona, usilovna, hrat na lenivu, len aby ju mali vsetci radi. Nemienila sa ona, sikovna, hrat na nesikovnu, len aby ju mali vsetci radi, a podobne. Jej ulohou na pracovisku bolo napichavat farebne kable do malych dierok. Mozno tak raz za mesiac prisiel den, kedy sa povedzme, ze 3x pomylila a skolitelka jej ten zle pichnuty kabel muesla vypichnut. Ostatne zeny sa mylili ovela castejsie ako ona. No skolitelka Marika, stara, krpata a tucna s hrubou vrstvou trasucej sa slaniny na celom tele, zazerava zena s hnedymi ocami a s polodlhymi mierne zvlnenymi blond vlasmi, kade chodila, tade svoju najlepsiu pracovnicku ohovarala a intrigami na nu kydala, jak len mohla. Ked sa pomylila, tak jej to vykricala ale poriadne nahlas pred celou fabrikou. Nedovolila zenam vypinat linku cez prestavku a ta mlada kocka, jedina medzi starymi po prechode, si nemohla ani vlozku vymenit, ked mala menstruaciu, ale pretecena, hladna a smädna chodila domov. Skolitelka Marika bola nesikovna, tarbava a leniva zenska, ktora usilovnych a velmi sikovnych a este aj peknych ludi nemohla ani vystat. Jedneho krasneho dna nakydala pred veducim na svoju najlepsiu pracovnicku a poziadala ho, aby ju dal "napisat mimo". Teda aby zariadil, ze ta najsikovnejsia pracovnicka dostane len minimalnu mzdu, aku dostavaju uplni zaciatocnici, ktori este nerobia normu. Pritom vdaka robeniu cez prestavky dosahovala linka vysoky pocet kusov nad normu a tie mali byt podla skolitelky Mariky rozdelene medzi taky pocet osob, ako keby na linke pracovalo o jedneho cloveka menej, co bola v konecnom dosledku pochvala aj pre nu ako pre skolitelku, nesikovnu hlupanu tuziacu sa pysit cudzim perim. Ked ta sikovna baba uvidela na svojej vyplatnej paske 7000 korun slovenskych a uvidela aj to, ze jej kolegyne z linky maju 14000 kazda jedna, bez jedineho slova sa zobrala a zo dna na den dala vypoved. Lebo niekto si asi myslel, ze sa tam necha cely zivot sikanovat, ale kto si to myslel, mylil sa. A mylil sa aj sef, ked veril Marikinym klamstvam a intrigam, darmo mal aj VS, lebo VS este z nikoho mudreho cloveka nespravila a v konecnom doslekdu clovek, co veri intrigam si zasluzi primerany trest: stale stracat len a len najlepsich pracovnikov. Lebo keby Marika s nejakou zenou naozaj nebola spokojna, tak by ho poziadala, aby ju dal z linky prec. Lenze ona vyslovene z neskutocne silnej zavisti a zloprajnosti chcela svojej najlepsej pracovnicke skodit, ako len mohla. A ta baba uz odvtedy viac na Slovensku nerobila a nikdy ani nebude. Odvtedy pochodila celu Europu, ale take spinavosti, jak na Slovensku zazila, nezazila uz veru nikde inde. To podkopavanie kolien, ako sa tu uz v niektorom z prispevkov spominalo, ale aj samotny fakt, ze clovek lenivy na smrt nenavidi usilovneho, clovek nesikovny na smrt nenavidi sikovneho a talentovaneho, ze clovek stary a skaredy na smrt nenavidi pekneho a mladeho, ze stetka, ktora sa za skolitelku dostala len cez postel, lebo smradlavu skatulu sefovi otrcila, na smrt nenavidi taku, ktora je po 20tke este panna, lebo na smrt bude a raz a navzdy zostane nenavideny na Slovensku zijuci slusny a normalny clovek zijuci si podla svojho najlepsieho svedomia. Do ktorejkolvek z vyspelych europskych krajin ked sa poberie, vsade mu bude lepsie jak na Slovensku. Ta debilna skolitelka Marika zo sprostej kablovky z Nitry ani nevie, ako dobre tejto zene (a aj mnohym inym zenam) urobila, ze ju (a aj tie ostatne) zo Slovenska vystvala. Ta baba totiz na kaznom novom svojom pracovisku zarobila niekolkonasobne viac jak v tej sprostej fabrike... Lebo ako sa hovori, vsetko zle je na nieco dobre. A keby bolo ludom na Slovensku dobre, zostali by, ale ked im je zle, nezostanu. A co ja? Mam velmi peknu tvar, ale nenavidena som bola niekedy aj zahranicnymi zamestnavatelkami pre svoj vyzor (napriklad Rakusanky v strednom veku a starsie su neskutocne ziarlive), ale na Slovensku ovela viac. Zrak mam sice dobry, ale ked som uz tych nespravodlivych vyhadzovov mala dost, zaobstarala som si okuliare, takzvane akoze imidzovky :) Naschval ma zaujimalo, ked som si skusala viacere, aby som kupila take, v ktorych co najdebilnejsie vyzeram. Bez okuliarov je moja tvar nielen nadpriemerne pekne vyzerajuca, ale aj sikovne a mudro vyzerajuca. A ja som chcela, aby moj ksicht posobil presne opacnym dojmom. Nech vyzeram ak uz nie debilne, tak aspon len polo debilne a este aj skaredo:) A to sa mi podarilo dosiahnut, ked som kupila brile s hurbociznymi ciernymi ramami, este aj predavacky v optike na mna pozerali jak na osobu bez vkusu, ze co som si to len vybrala, ale nevedeli, ze je to jednoznacny zamer. Odkedy som zacala posielat ziadosti o prijatie do zamestnania so zivotopisom, na ktorom mam fotku debilne vyzerajuceho ksichtu s okuliarmi, zrazu sa pracovne ponuky len tak hrnu a aj ludia v kolektivoch ma maju radi, akoby zazrakom ziadna nenavist, ziadna chorobna ziarlivost, ziadna zavist pre peknu tvar a pre vyzor, ale stastny a spokojny zivot. Ale veru keby mi niekto slubil milion, ze nech idem do roboty bez okuliarov, tak by som mu povedala, nech si necha svoj milion a ja na jeho poziadavku nepristupim :) Nie som nic viac, len clovek tuziaci cestne, poctivo a usilovne pracovat, bez tuzby po kariere mat svoju jednu dobru pracu na dlhe roky a istotu pravidelneho prijmu. No ked len pekna tvar ma byt tomu prekazkou a zaroven ma byt pricinou vsetkych nespravodlivych vyhadzovov, tak prosim, nech sa paci, teda si tu peknu tvar radsej pospatim, lebo ja ako stara dievka a stara panna nikdy netuziaca po vyciciavani chlapov a po zlatokopectve, netuziaca ani po manzelstve a po rodine, tiez musim z niecoho zit. A tak uz po dlhych rokoch konecne aj zijem.

Marosko-n

TITO Bývaly Juhoslovanský prezident, ktorý sa postavil proti Rusom na hraniciach a nepustil ich do krajiny a držal na uzde v mieri všetky národy povedal mladým :
Choďte na západ a zarobte peniaze ale doneste ich domov a budujte našu krajinu, všetky peniaze dajte do podnikania .A dnes chodí celá severná EU si zadky vyvaľovat do bývalej Juhoslavie !
A naši mladí, sama skaza zarobia peniaze a minú ich na zlaté kľučky, drahé kúpelne, krásne baráky drahé auta a úžitok ekonomický z tých ich financii není, všetko prežerú, a vlastnú ekonomiku predavaJú CUDZINCOM. Áno najdú sa aj chudobní ľudia čo sú ľuďmi ako o nás hovoria ale tí potrebujú rozumnú vládu!!, Len neni koho voliť.Táto vláda zapredancov nás vedie k totálnej chudobe.

Albertow

Ja sa napriklad cudujem, ked sa niekto o nas Slovakoch vyjadruje ako o milych, prajnych, priatelskych a ochotnych ludoch. Najcastejsie sa tak zrejme vyjadruju cudzinci a potom sa pytam, ze ci to boli tito cudzinci naozaj na Slovensku? Mozno sa tak "pekne" chovame iba k cudzincom, zatial co vlastnemu susedovi sa ledva odzdravime a nie to este byt k nemu prajny alebo ochotny. To potom o nas tiez nieco vypoveda. Zo zloby a zavisti vsak nemoze vzist nic dobre a potom sa vytvara retazova reakcia. Bolo by super, keby sme sa navzajom svojim spravanim a postojmi dokazali presvedcit, ze byt slusnym, dobrym a prajnym je omnoho lepsia volba a ze sa nemusime bat takymi vzdy byt.

pufipuf

Slovensko je nadherna krajina, ale Slovaci su najhorsi narod na tejto planete. Otrasna mentalita, zavist, neprajnost, nevedia vobec drzat jeden z druhym, predaju aj vlastnu mater, tvaria sa, ze su neviem co a ziju na dlh. Jedine na Slovensku ta tak zdrbu pod ciernu zem a zdeptaju, aby si nahodou nebol lepsi ako oni. Nedovolia sa prejavit, robit to, co vie a ma rad. Nezaplatia zamestnancom slusny zarobok, len aby si oni mohli rit vyvazat kazdy rok v novom aute a chodit na dovolenku, ukazovat, aki su oni velki podnikatelia a pri tom su obycajni otrokari.
Stavi sa pozriet akych politikov si nepoucitelne volia dookola, presne taki su sami. To uz, co za sprostakov voli niekoho, kto o svojich volicoch verejne vyhlasuje, ze su lenivi a nechce sa im robit, alebo vyhlasuje ako sa strasne dari statu a ekonomike, akoby na tom mal nejaku zasluhu a to osklbal ludi na daniach a odvodoch, urobil z nich nezamestnanu chudobu? Predal nas zahranicnym otrokarom ako lacnych otrokov, zadlzil ludi na hypotekach, lebo nemaju inu moznost ako byvat. Matersku zvysil o smiesnych 10 eur, dochodky ani nehovorim. Rehoce sa do ksichtu zufalym ludom a mysli si aki ste sprosti. Vase deti vyhnal do zahranicia, lebo tu sa zit neda a vy sprostaci ho volte aj nabuduce!!!

Albertow

Je ťažké žiť s všadeprítomnou ľudskou hlúposťou a zachovať si pritom svoju vlastnú tvár. Aj slušný človek potom začne postupne inklinovať k tomu, že na čo sa snažiť a byť iný, slušný, keď slušnosť a ústretovosť sa považuje za slabosť, ktorú iní radi využijú? Najhoršie čo sa nám však môže stať je to, že rezignujeme a začneme sa správať rovnako ako tí, ktorých sme predtým odsudzovali.

anosomsklamana

Neda mi nenapisat sem svoj nazor lebo som strasne nahnevana aky slovaci ostali burani za posledne roky. Prirodu Tatry a vsetky pamiatky mame nadherne ale........... Neskutocne citim ze ludia su kazdy proti kazdemu ze sa nevieme chovat... Ze mesta su plne odpadkov a spiny... ze soferi sa absolutne nevedia chovat a na zelenu idu zrazit chodcov..... ze v kolektivoch v robote sa ludia tesia ked sa tomu druhemu nieco stane a ze si natom mozu popast svoje ego .... ze musime intrigovat a ohovarat aby sme zapadli ale svoje chyby nechceme vidiet ....Minuly tyzden mi nezodpovedny sofer ktory isiel ked mali chodci zelenu skoro zabil syna a este sa rozculoval.... Takze prosim vsetkych sprostych ludi aby si uvedomili ze niesme idealny narod a aby ste sa troska zamysleli nad svojim spravanim... niesme sami na tomto svete a naucme sa respektovat jeden druheho.....!!!!!! Preco nemozeme byt ako rakusania kde davaju chodcom prednost, kde udrzuju cistotu a kde niesu tak proti sebe ako nas narod,?? Mali by sme si brat priklad.