Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

dinda12

neya to jasné že sa to nedá dlhodobo udržiavať..pretože to človeka rýchlo omrzí a zase každý deň aby sme pokryli tú našu potrebu stravou to nie je easy...

neya

VVENDY TAKTO JE TO CELE KOMPLIKOVANE. KAMARATKA MA AJ NEJAKU KNIZKU O TOM, ZE KTORE POTRAVINY CO OBSAHUJU KEDY CO JE DOBRE JEST. ALE NEDA SA TO DLHODOBO NEJAKO UDRZAT. VIEM ZE ONA SI TO KUPILA Z DOVODU ZE JEJ ZISTILI PROBLEMY S TYM ZE MALA MALO VAPNIKA TAK ZACALA JEST SUSENE SLIVKY ALE TRVALO TO ASI MESIAC CO TO ZVLADLA. POTOM JEJ TO KRKOM ZACALO IST.

vvendy

jouky aj to som našla, ale teda nebolo toho málo, našla som čo koľko obsahuje, ale tak to tak aj môže aj nemusí byť no :/

coja

vvendy to si sice nasla, ale nasla si aj to, ze v akom mnozstve? vies, ze kolko toho treba zjest aby to vobec malo nejaky vplyv na organizmus ;) lebo to neni, ze raz si das a vybavena vec

mamita1

maryen to isté si myslím a preto som presvedčená o tom, že deti proste potrebujú aby sme im takýmto spôsobom vitamín dávali

hanuschka

Jamicka castokrat zdanie klame, jedna vec je nieco si mysliet a ina je byt o tom presvedceny a mat o tom nejaky ten dokaz :)

vvendy

jamicka viem aj som pozerala kde je najviac déčka a našla som že predovšetkým ryby, potom mäso, mliečne výrobky, ale práve tie ryby sú takým dosť veľkým problémom pri detičkách, ale to už tiež je vec, ktorú môžeme riešiť až keď už papajú normálne a oni ho potrebujú už skôr

jamicka

Vvendy pri detoch so stravou je to tazko aby ho mali dost. Predsa len si vezmi, ze pri nas dospelych je to problem aby sme mali taku stravu aby sme mali dost tohto vitaminu kazdy den, nieto este deti.
Tiez som iste obdobie netusila ako na tom som kym som nebola na vysetreniach krvi. A to vela ludi si urco mysli ze dost mame vsetkeho ale realita moze byt ale ze uplne ina!

maryen

Mamita na to vysvetlenie nie je, malé deti ho potrebujú nemali by ho akým spôsobom získať keď majú pár týždňov a toto je jediná možnosť ako ho do detí dostať, dávať ho v podobe doplnku.

mamita1

vvendy áno to je to čo som tým mala na mysli, že vlastne malým deťom sa takto nedostane a potom starším aj by sa dostalo, len tých potravín by sme museli veru na kvantá jesť a to nie je jednoduché :/
faith healer keď mi toto tvrdíš tak mi prosím ťa vysvetli aj to, že prečo aj naďalej malým detičkám doktori tento vitamín predpisujú? keď ako tvrdíš ich už tento problém neohrozuje??