Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

alanitka

ved vitamin D mate zo slnka, naco brat este nieco dalsie? clovek by ani nepovedal, ale aj pocas chladnejsich mesiacov sa nam dostava dostatok pocas pobytu na slnku.

chryzantenka

my doma uzivame od sunday natural d cko maju na vyber rozne hodnoty a celkovo sme menej chory co sa chripky tyka

julisa12

toto si zrovna nemyslim..ale neviem ako je to vlastne so vstrebatelnostou zo slnka..som sa na to u doktorky zabudla opytat..cize nemusim sa nejako bat, zeby bolo toho decka potom na organizmus prehnane vela hej?..

neya

julisa podla mojho nazoru je lepsie uz davat cely rok, pretoze zo slnka v lete aj tak toho vitaminu vela neziskame, pretoze u nas nesvieti tak zeby sa u nas nejako decko vyrazne mohlo v tele vytvarat a najma je naivne si mysliet, ze opalenie hovori o mnozstve vitaminu D

julisa12

ked mate doma skolkarov tak kym davate decko len v zime?..alebo pocas celeho roka?..doktorka nam povedala ze mozeme v pohodke v zime davat, ze malo slnka, ze to bude fajn, ale rozmyslam ci aj cely rok by nebolo na skodu..co si o tom myslite?..

dia58dia

To uplne staci? Keby to stacilo, tak ani dospeli by nemali problemy s nedostatkom a teda vela ludi ho ma v deficite, takze je to celkom na zamyslenie.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

vvendy

keď má to veľké opodstatnenie tie vitamíny, najmä pri dlhodobom braní lebo dnes je veľký problém aby sme vitamíny všetky zo stravy získali a teda nielen my, ale aj naše deti :)