Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

tomas==

Určite áno. Vitamín D je myslím, že podstatnejší a ešte dôležitešjí ako aj vitamín C, čo sa týka hlavne imunity. A v zime by sme ho mali užívať každý deň, keďže menej svieti slnko. Ja vždy objednávam z www.kodino.com kde víde asi najvýhodnejšie, hlavne oproti lekárniam v meste. Snažím sa vždy vyberať s aspoň 1000IU jednotkami a beriem vždy ráno. :)

kuzelnicka

Keď sa dáva celý rok, že sa nerobia nejaké prestávky, že v lete alebo tak, tak stačí toľko kvapiek celoročne. Ak sa nedáva v lete, tak myslím, že potom v zime musí byť ťažké pokryť celú tú potrebu. Ale tak to je môj pohľad na túto vec.
U nás nehrozí aby sme ho len tak vysádzali.

neya

coja ono sa ti to zda, ze je to malo, len v jednej kvapke je vela toho vitaminu D, takze to urobi svoje ale napriklad z jedla je velky problem dostat tolko vitaminu kolko telo potrebuje, lebo aj je v roznom mnozstve v jednotlivy potravinach a tiez sa rozne vstrebava :/

vierocka66

sibierina nie je potrebné, deťom stačí aspoň pri Vigantole teda dávať dve kvapky denne tak to predpisujú detskí doktori aspoň z mojej skúsenosti :)
záleží koľko tých jednotiek obsahuje kvapka ;)

coja

niekedy staci malo najma ked ide o vitamin ktory si doplnas nejakym doplnkom, ine je to v strave, tam nie je take jednoduche ho ziskat a najma aby ho telo vyuzilo tak jak treba ;)

sibierina

staci tolko? to ozaj pokryje potrebu toho dietatka na cely den? som myslela, ze viacej kvapiek, ze vacsie mnozstvo, ale toto ma prijemne prekvapilo :O

martina.d

pri Vigantole stačí dávať dve kvapky, ale to ti predpíše doktorka, že koľko, ale väčšinou je to takto aspoň u nás to tak bolo a aj kamošky tak dávajú čo viem :) Pri inom déčku je treba dávať aj viac kvapiek, preto je fajn dávať tieto, čo predpíše dr, lebo aj dlho vydržia, jedno balenie cca na 200 dní :)