Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

coja

niekedy staci malo najma ked ide o vitamin ktory si doplnas nejakym doplnkom, ine je to v strave, tam nie je take jednoduche ho ziskat a najma aby ho telo vyuzilo tak jak treba ;)

sibierina

staci tolko? to ozaj pokryje potrebu toho dietatka na cely den? som myslela, ze viacej kvapiek, ze vacsie mnozstvo, ale toto ma prijemne prekvapilo :O

martina.d

pri Vigantole stačí dávať dve kvapky, ale to ti predpíše doktorka, že koľko, ale väčšinou je to takto aspoň u nás to tak bolo a aj kamošky tak dávajú čo viem :) Pri inom déčku je treba dávať aj viac kvapiek, preto je fajn dávať tieto, čo predpíše dr, lebo aj dlho vydržia, jedno balenie cca na 200 dní :)

sibierina

Martina prosím ťa ako sa konkrétne tento vitamín dávkuje? Koľko kvapiek sa odporúča aby to bolo pre detičky, ktoré majú cca pol roka tak akurát??

martina.d

dinda a toto sa bavíme o nás dospelých a teraz keď si vezmeš deti, tie nedonútiš jesť všetko jak by sme si predstavovali, ja som došla tiež na to, že je istejšie dávať vitamín v kvapkách.
A zase stravu napríklad nám varím a plánujem podľa toho, čo máme radi, ale zároveň aby to bolo vyvážené plnohodnotné jedlo, ktoré nám dá čo má.

vcelka

neya, ale toto sú veci, čo my dospelí môžeme dodržiavať a si vezmi, že aj my s tým máme problém, preto pri deťoch Vigantol proste musí byť aspoň ja som o tom presvedčená, lebo tie deti nemajú ako inak ten vitamín D získať, musíme my im ho dať a dostatok

dinda12

neya to jasné že sa to nedá dlhodobo udržiavať..pretože to človeka rýchlo omrzí a zase každý deň aby sme pokryli tú našu potrebu stravou to nie je easy...