Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

miriarka

tetaniu mas normalne diagnostikovanu? tetania co viem nie je sposobena nedostatkom decka ale moze byt sposobena napriklad nedostatkom draslika a v takom pripade sa odporuca aj uzivanie draslika aj decka, akoze spolu ;)
toto je presne to, co si vela ludi mysli, ze im staci chodi po slnku a automaticky maju dostatok vitaminu D, lenze to nie je vobec take jednoduche ;)

SomStaleVysmiata

môžem mať tetániu z nedostatku vitamínu D ?
a ak ho mám veľký nedostatok aké rôzne príznaky môžem mať ?
zisťovali mi jeho hladinu na začiatku Júla, od kedy prestane mrznúť, resp. začne svietiť slnko na jar chodím v tričku a kraťasoch, teda už nejaký ten mesiac aj tri som bola vystavená denne slnku a predsa som ho mala málo, môj stav resp. prejavy tetánie a dalsie zvlastne priznaky sa mi zacnu prejavovat tak zaciatkom oktobra kazdy rok, ako taky pocit pred chorobou ci pocit na odpadnutie problémy s travením atd. mohlo by to mať súvis ? a ešte sa mi robia na koži petéchie

maryen

Som rovnakého názoru, že po celý rok, v lete síce môžeme získať déčko zo slnka, ale aj tak málokedy v takom množstve ako by telo reálne potrebovalo. Takže na dopĺňanie treba myslieť ;)

sabina789

presne tak decko je dolezite, treba ho doplnat hlaven v zime, ja mam overene od genericy, to mi vyhovuje najviac...