Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

dadulamil

Linda vieš si predstaviť dať kontrolovať množstvo vitamínu malému bábätku? Nie zakaždým je to treba :)

Linda123

www.youtube.com
Tu máte vysvetlené dávkovanie .
Najskôr Treba si dať skontrolovať hladinu Vít D
Ak ho máte v norme treba zvýšiť na optymalnu hladinu
ale nie podľa dávkovanie na krabičke ktorú si kúpite v lekárni ak ho máte nedostatok tak tým si udržíte iba hladinu ktorú momentálne máte ale si ho nezvýšite na optymalnu hodnotu.
Optimálne je brat denne 5000iu
A najlepšie v olejovej forme pretože vôbec nezaťažuje žalúdok ako keby keby ste mali zobrať 5 tabliet kde v jednej by bolo 1000iu.

mimila

kuzelnicka osobne my sme ziadny iny D vitamin nekupovali, len Vigantol, ten nam predpisali a ten som vybrala v lekarni :)
je aj cenovo najdostupnejsi, co je tiez jeho vyhoda, mne hlavne islo o to, aby som mala istotu, ze je to kvalitny vitamin a telo ho vyuzije ako treba, neodpustila by som si keby moje deti musi s nedostatkom bojovat :)

tomas==

Určite áno. Vitamín D je myslím, že podstatnejší a ešte dôležitešjí ako aj vitamín C, čo sa týka hlavne imunity. A v zime by sme ho mali užívať každý deň, keďže menej svieti slnko. Ja vždy objednávam z www.kodino.com kde víde asi najvýhodnejšie, hlavne oproti lekárniam v meste. Snažím sa vždy vyberať s aspoň 1000IU jednotkami a beriem vždy ráno. :)

kuzelnicka

Keď sa dáva celý rok, že sa nerobia nejaké prestávky, že v lete alebo tak, tak stačí toľko kvapiek celoročne. Ak sa nedáva v lete, tak myslím, že potom v zime musí byť ťažké pokryť celú tú potrebu. Ale tak to je môj pohľad na túto vec.
U nás nehrozí aby sme ho len tak vysádzali.

neya

coja ono sa ti to zda, ze je to malo, len v jednej kvapke je vela toho vitaminu D, takze to urobi svoje ale napriklad z jedla je velky problem dostat tolko vitaminu kolko telo potrebuje, lebo aj je v roznom mnozstve v jednotlivy potravinach a tiez sa rozne vstrebava :/

vierocka66

sibierina nie je potrebné, deťom stačí aspoň pri Vigantole teda dávať dve kvapky denne tak to predpisujú detskí doktori aspoň z mojej skúsenosti :)
záleží koľko tých jednotiek obsahuje kvapka ;)