Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

vcelka

maryen len trošku smutné je to, že napríklad mám kamarátku, čo ani len nevedela, čo je to krivica, že aký to je veľký zdravotný problém, keby sa u detí objaví, ani neviem čo tak do reči prišlo, tak som jej to musela vysvetľovať a teda ostala zaskočená

martina.d

rozmaria lenže to nevieš či je to dobré zloženie, či je to čisté zloženie. Je toho veľa. Ja napríklad staviam hlavne na tom, čo mi povie doktorka, buď moja alebo pediatrička. Od toho sa odrážam predsa len doktori vedia oveľa viac a majú viac skúseností jak my.

maryen

Kuzelnicka je to istota, aspoň teda pre mňa je Vigantol istota, že ten keď budeme dávať pravidelne tak nebudeme musieť čeliť problému akým je krivica a mnohým iným, ktoré by mohli vzniknúť pri nedostatku tohto vitamínu.

kuzelnicka

Rozmaria len tam nemáš istotu, keďže je to voľnopredajné, či ozaj je tam taký podiel toho vitamínu ako uvádzajú :/

dadulamil

Linda vieš si predstaviť dať kontrolovať množstvo vitamínu malému bábätku? Nie zakaždým je to treba :)

Linda123

www.youtube.com
Tu máte vysvetlené dávkovanie .
Najskôr Treba si dať skontrolovať hladinu Vít D
Ak ho máte v norme treba zvýšiť na optymalnu hladinu
ale nie podľa dávkovanie na krabičke ktorú si kúpite v lekárni ak ho máte nedostatok tak tým si udržíte iba hladinu ktorú momentálne máte ale si ho nezvýšite na optymalnu hodnotu.
Optimálne je brat denne 5000iu
A najlepšie v olejovej forme pretože vôbec nezaťažuje žalúdok ako keby keby ste mali zobrať 5 tabliet kde v jednej by bolo 1000iu.

mimila

kuzelnicka osobne my sme ziadny iny D vitamin nekupovali, len Vigantol, ten nam predpisali a ten som vybrala v lekarni :)
je aj cenovo najdostupnejsi, co je tiez jeho vyhoda, mne hlavne islo o to, aby som mala istotu, ze je to kvalitny vitamin a telo ho vyuzije ako treba, neodpustila by som si keby moje deti musi s nedostatkom bojovat :)