Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

coja

vcelka to asi nie, ale by som ani netvrdila, ze napriklad to nemalo vobec zmysel, lebo podla mna tieto veci maju zmysel tak ci tak a hlavne je dobre, ze niekto ma aspon teda tu snahu ze davat, ze vidi v tom ten zmysel, to je podla mna zaklad

tamirilka

...vcelka tak ja neviem ja sa snazim si najskor taketo veci pozistovat aby som vedela, co je dobre aby som vedela ako co davat...ale tak asi nie kazdy sme taky no...hlavne je ale to, ze uz to vie...:)

maryen

Vcelka aj to je lepšie ako nič, lepšie akoby vôbec nedávala si myslím, takže môj pohľad je taký, ale ozaj je lepšie si toto vopred pozisťovať :)

vcelka

dinda len správne užívanie to je vec na ktorú by sme zabúdať nemali, lebo mám kamošku, čo dávala normálne len tak na lyžičku Vigantol a raz neviem čo sme došli na túto tému a som jej hovorila, že veď déčko sa v tukoch rozpúšťa a ona kukala na mňa, že akože čo jej hovorím, že to pol roka synovi dávala zbytočne? tak si myslím, že úplne zbytočné to nebolo, ale dozaista to nemalo taký efekt ako by malo keby to dávala ako sa má

dinda12

kamcita pri týchto kvapkách, čo si ty písala je veľká výhoda aj to, že sa dávkujú po dve kvapky..to znamená že aj dlho vydržia..;)

Kamcita23

neviem tak niektore maminy to robia, ze chcu to zlozenie co najprirodnejsie a neviem co, len zase ja som nazoru, ze pri volnopredajnych veciach, doplnkoch nemas absolutne ziadnu istotu, ze obsahuju take mnozstvo vitaminu ako maju napisane na krabicke, lebo tie nie je tak preverovane a kontrolovane ako vitaminy, lieky, ktore su na predpis

hanuschka

Vcelka vidis to a pre mna to bola samozrejmost si tieto veci zistit hned, ze co detom hrozi, ake problemy ich ohrozuju a vela ineho. Nic podla mna netreba zanedbat. Aj vitaminy maju opodstatnenie!

Kamcita23

tamirilka ja ti poviem asi tak, ze ja neskusam veci na sebe nieto este na detoch, pre mna vitamin D, ktory bez problemov dam detom je Vigantol, iny by som nejako nemala odvahu, lebo nevies ci ma zlozenie take ako ma mat a najma nie ak je z nejakej zahranicnej stranky