Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

Sarah221

Z mojej osobnej skusenosti mozem sem napisat ze ja som sa vzdy snazila stravovat zdravsie...pitny rezim...zeleninu, ovocie...ryby...maso..mliecne vyrobky a naozaj vselico aby som mala pestry jedalnicek...a jest 5krat za den..a co som mala nedostatok! Mozem to ja kaslat som si povedala vtedy :-D a to ja som nejedla sladkosti ale na sebe som to veru necitila...mala som stale bolesti hlavy...bolesti pocas menzesu...bolesti brucha rozneho druhu aj ked postavu som mala vzdy peknu :-D..a ano sama som doplnila kvalitne doplnky stravy a ano je pravda ze na trhu je vela klamstiev ved biznis...doplnila som to k beznej strave a veru nic z toho co som spominala uz nemam...a nemala som samozrejme vysledok hned...ale asi az po pol roku pravidelnosti tak postupne vsetko...a uz nemam vobec ziadnu bolest...to je krasny pocit :-) ja som sa trapila s bolestami aj po lekaroch aj mi hento tamto zistili neprajem to nikomu... :-) som rada ze to mam vsetko za sebou..a uz by som sa nevratila po lekaroch behat. :-D

Sarah221

Sa tu nehadajte kvoli Dcku :-). Podla mna je to skor individualne. Ja osobne som kedysi chodila velmi malo von a ja som vzdy bola ako taky upir :-D a Dcko som mala v poriadku (aj ked zelezo a jod a B12 a to som jedla potraviny aj kazdy den ktore obsahovali dane latky cize asi tak :-D a som mala zle hodnoty vtedy :-D :-D), ale zas su ludia ktori chodili stale von a mali nedostatok Dcka. :-) poznam ludi a zaoberali sa aj Dckom... a aj ludia ktori sa podielali na vyskume mali nedostatok Dcka. Ale zas mozno nahoda ze akurat taki ludia tam boli. :-D ale kazdy jeden z nas je individualny clovek. :-D :-D :-D sme zahada sama o sebe :-)

BJ 2

Faith healer ani nevie, ze v rybom oleji je pomerne malo vitaminu D, lekari uz predpisuju tabletky, respektive vitamin D rozpusteny v (hociakom) oleji, nemusi byt nechutny rybi.
Rybi olej sa bral primarne na DHA a EPA omega-3 mastne kyseliny, a este vitamin A. Vitamin D bola len jeho okrajovy bonus, kedze ho aj tak nemozes brat vo velkom mnozstve, aby to dalo vyssie davky vitaminu D, lebo sa predavkujes retinolom. Cize argumentovat rybim olejom, ked sa riesi Vitamin D... ach jaj faith healer....

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

mamita1

keď máš ženu doktorku, tak by si mohol vedieť, že malým deťom vitamín D práve pediatri predpisujú, aby sa predišlo problémom s krivicou :)

vierocka66

faith healer ako ptoom by si vysvetlil to, že veľa ľudí ma na krvných testoch déčko na úrovni spodnej hranice normy alebo pod normou? :)

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

BJ 2

Faith Healer, ty si jak ten vtip, co chlapik isiel v protismere, a vsetkych obvinoval, ze idu v protismere, ze co im sibe. A este sa aj zlostis, irituje ta to.

Mas spatne informacie o tom, ako sme nam s vitaminom D, a takisto, ze staci otrcit rucicky na 10 minut aby sme ho mali dost. Co je horsie, nic s tebou nerobia ani seriozne argumenty o tom, ako slnecne svetlo funguje, kedy sa generuje vitamin D a kedy nie, ze to zavisi od uhla slnka a podnebnym pasmom. Dokonca nevies, ze mnoho ludi ma oslabenu pecen, a ta nefunguje az tak dobre, takze spoliehat sa na to skladovanie vitaminu D na celu zimu je tiez odtrhnute od reality, v realite je situacia so stavom vitaminu D pocas zimy ovela horsia, nez ako mas teoriu naucenu zo skoly, ze je vzdy z leta zasoba na celu zimu a jar.

kuzelnicka

Posa lenže to nemáš takto len ty to má takto kvantum ľudí len mnohí o tom nevedia lebo si to vyšetriť nedajú a zbadajú sa až keď nastanú nejaké zdravotné problémy a teda pri nedostatku vitamínu D ich môže nastať kvantum!

posa

ja som uz nevedela o sebe, poslali ma na vysetrenie, mam dčko na bode mrazu a to sa v lete opalujem, kupem na slnku, zial cely rok zavrtana v praci a ked pride vikend leje..cize musim zacat brat D vitamin