Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

hanuschka

Jamicka castokrat zdanie klame, jedna vec je nieco si mysliet a ina je byt o tom presvedceny a mat o tom nejaky ten dokaz :)

vvendy

jamicka viem aj som pozerala kde je najviac déčka a našla som že predovšetkým ryby, potom mäso, mliečne výrobky, ale práve tie ryby sú takým dosť veľkým problémom pri detičkách, ale to už tiež je vec, ktorú môžeme riešiť až keď už papajú normálne a oni ho potrebujú už skôr

jamicka

Vvendy pri detoch so stravou je to tazko aby ho mali dost. Predsa len si vezmi, ze pri nas dospelych je to problem aby sme mali taku stravu aby sme mali dost tohto vitaminu kazdy den, nieto este deti.
Tiez som iste obdobie netusila ako na tom som kym som nebola na vysetreniach krvi. A to vela ludi si urco mysli ze dost mame vsetkeho ale realita moze byt ale ze uplne ina!

maryen

Mamita na to vysvetlenie nie je, malé deti ho potrebujú nemali by ho akým spôsobom získať keď majú pár týždňov a toto je jediná možnosť ako ho do detí dostať, dávať ho v podobe doplnku.

mamita1

vvendy áno to je to čo som tým mala na mysli, že vlastne malým deťom sa takto nedostane a potom starším aj by sa dostalo, len tých potravín by sme museli veru na kvantá jesť a to nie je jednoduché :/
faith healer keď mi toto tvrdíš tak mi prosím ťa vysvetli aj to, že prečo aj naďalej malým detičkám doktori tento vitamín predpisujú? keď ako tvrdíš ich už tento problém neohrozuje??

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

vvendy

mamita v potravinách niektorých déčko je, to je pravda, lenže ako to dostaneš k deťom, nie je to jednoduché takýmto spôsobom

mimila

keby tento problem nebol, tak nebudu pediatri detom predpisovat Vigantol uz v prvych tyzdnoch zivota deti ;)
prevencia nadovsetko pri tak zavaznych problemoch ako je tento, s kostami to nie je sranda lebo nasledne by to mohlo zivot dietata ovplyvnit z velkej miery aj do buducna!

mamita1

faith healer to, že sa o tom nehovorí nejako vo veľkom a že deti nemajú tento problém neznamená, že nejestvuje. to, že deti nemusia čeliť krivici je výsledok toho, že lekári myslia na prevenciu a malým deťom predpisujú déčko v prvých týždňoch života.
sarah keby to bolo také jednoduché z tej strany dostať, tak myslím, že by to celkom inak vyzeralo, tiež veľa som čítala o tom, že kde v akých potravinách je tento vitamín, ale to tiež by človek na kvantá musel jesť, aj to nemáš istotu, že ho bude dosť, preto my dávame Vigantol a nemusím sa takýmito vecami vôbec stresovať